Pa­si­ša­li­nu­siems iš eis­mo įvy­kio – so­li­džios bau­dos

Pa­ste­bi­ma, jog dau­gė­ja at­ve­jų, kuo­met pa­si­ša­li­na­ma iš eis­mo įvy­kių. Vil­niaus ap­skri­ties vy­riau­sio­jo po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to Uk­mer­gės ra­jo­no po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­te per de­vy­nis šių me­tų mė­ne­sius nu­sta­ty­ta 40 to­kių at­ve­jų.

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr.


 

Ke­lių po­li­ci­jos po­sky­rio vir­ši­nin­kas Ne­ri­jus Bu­tė­nas pa­ta­ria net ir su­kė­lus ne­žy­mų eis­mo įvy­kį, kai už­kliu­do­mas veid­ro­dė­lis, įbrė­žia­mi da­žai, ge­riau už­pil­dy­ti eis­mo įvy­kio de­kla­ra­ci­ją.

„Pa­si­tai­ko at­ve­jų, kai kal­ti­nin­kas iš­va­žiuo­ja, ne­su­reikš­min­da­mas įvy­kio, o au­to­mo­bi­lio sa­vi­nin­kui tai at­ro­do žy­mus ap­ga­di­ni­mas. Tuo­met jis krei­pia­si į po­li­ci­ją, už­fik­suo­ja­mas eis­mo įvy­kio fak­tas, nu­sta­to­mas kal­ti­nin­kas. Šiuo at­ve­ju ki­tą trans­por­to prie­mo­nę ap­ga­di­nęs vai­ruo­to­jas jau trak­tuo­ja­mas kaip as­muo, pa­si­ša­li­nęs iš eis­mo įvy­kio vie­tos“, – aiš­ki­na pa­rei­gū­nas.

Su­kė­lus eis­mo įvy­kį pa­ta­ria­ma už­pil­dy­ti eis­mo įvy­kio de­kla­ra­ci­ją, tuo­met drau­di­mo kom­pa­ni­ja ap­mo­ka eis­mo įvy­kio me­tu pa­da­ry­tą ža­lą. Pa­si­ša­li­nus iš įvy­kio, vai­ruo­to­jui gre­sia at­sa­ko­my­bė, nu­ma­ty­ta Ad­mi­nist­ra­ci­nės tei­sės pa­žei­di­mų ko­dek­se.

Pa­si­trau­ki­mas iš eis­mo įvy­kio, su ku­riuo vai­ruo­to­jas yra su­si­jęs, pa­žei­džiant Ke­lių eis­mo tai­syk­les, už­trau­kia bau­dą vai­ruo­to­jams nuo 3000 iki 4000 Lt su tei­sės vai­ruo­ti trans­por­to prie­mo­nes at­ėmi­mu nuo 3 iki 5 me­tų ar­ba ad­mi­nist­ra­ci­nį areš­tą nuo 15 iki 30 pa­rų su tei­sės vai­ruo­ti trans­por­to prie­mo­nes at­ėmi­mu nuo 3 iki 5 me­tų, o as­me­nims, ne­tu­rin­tiems tei­sės vai­ruo­ti, – bau­dą nuo 4000 iki 5000 Lt su trans­por­to prie­mo­nės kon­fis­ka­vi­mu ar be kon­fis­ka­vi­mo ar­ba ad­mi­nist­ra­ci­nį areš­tą nuo 20 iki 30 pa­rų su trans­por­to prie­mo­nės kon­fis­ka­vi­mu ar be kon­fis­ka­vi­mo.

N. Bu­tė­nas tei­gia, kad dau­gu­mą vai­ruo­to­jų, pa­si­ša­li­nu­sių iš eis­mo įvy­kio vie­tos, pa­de­da nu­sta­ty­ti dė­me­sin­gi gy­ven­to­jai. To­kių įvy­kių iš­ty­ri­mui ypa­tin­gai svar­bi vi­suo­me­nės pa­gal­ba.

Po­li­ci­ja pra­šo gy­ven­to­jus, ta­pu­sius kad ir ne­žy­maus tech­ni­nio eis­mo įvy­kio liu­di­nin­kais, ar pa­ste­bė­jus pra­va­žiuo­jan­tį au­to­mo­bi­lį su aiš­kiais ap­ga­di­ni­mų pa­žy­miais, pa­si­žy­mė­ti au­to­mo­bi­lių vals­ty­bi­nius nu­me­rius, įsi­dė­mė­ti spal­vą ir mar­kę. Tuo­met šią in­for­ma­ci­ją per­duo­ti po­li­ci­jai ben­druo­ju pa­gal­bos te­le­fo­nu 112.

As­ta KROGERTIENĖ

Po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to at­sto­vė spau­dai

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Kuponas Ukmergės žinios

Veterinarijos klinika

Ukmerges siluma

Vilkmerge restoranas

Ar tikite, kad Baltarusijoje Lukašenka atsistatydins?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Floros Studija

sale

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų