Pra­ėju­sią sa­vai­tę te­le­fo­ni­niai suk­čiai vėl ata­ka­vo Uk­mer­gės ra­jo­no gy­ven­to­jus. Po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to at­sto­vė spau­dai As­ta Kro­ger­tie­nė in­for­ma­vo, jog tre­čia­die­nį už­re­gist­ruo­ti ke­tu­ri gy­ven­to­jų pra­ne­ši­mai.

 

Vi­sais at­ve­jais bu­vo skam­bi­na­ma į lai­di­nio ry­šio „TEO“ te­le­fo­nus. Pa­skam­bi­nęs vy­ras pri­sis­ta­ty­da­vo Vil­niaus eko­no­mi­nės po­li­ci­jos pa­rei­gū­nu Juo­zu Vaikš­niu. Jis aiš­kin­da­vo, jog trys as­me­nys (jų pa­var­des nu­ro­dy­da­vo) plau­na pi­ni­gus per ban­ko są­skai­tas. To­dėl at­si­lie­pu­sių­jų pa­pra­šė pa­dik­tuo­ti elek­tro­ni­nės ban­ki­nin­kys­tės pri­si­jun­gi­mo ko­dą bei slap­ta­žo­džius.

Trys gy­ven­to­jai iš kar­to su­pra­to klas­tą ir po­kal­bius nu­trau­kė. Vie­na mo­te­ris pa­ti­kė­jo bei su­dik­ta­vo sa­vo duo­me­nis. Lai­mė, mo­ters są­skai­to­se pi­ni­gi­nių lė­šų ne­bu­vo. Uk­mer­giš­kė la­bai grei­tai su­pra­to pa­te­ku­si į spąs­tus, tad sa­vo są­skai­tas tuoj pat už­blo­ka­vo, ta­čiau bai­mi­no­si, kad suk­čiai ne­bū­tų pa­ė­mę grei­tų­jų kre­di­tų.

Po­li­ci­ja dar kar­tą pra­šo gy­ven­to­jus bū­ti ati­des­nius ir ne­at­skleis­ti ne­pa­žįs­ta­miems as­me­nims sa­vo var­do, pa­var­dės, as­mens ko­do ir kon­fi­den­cia­lių elek­tro­ni­nės ban­ki­nin­kys­tės duo­me­nų, taip pat apie to­kius suk­čia­vi­mo bū­dus in­for­muo­ti gi­mi­nai­čius, pa­žįs­ta­mus, kai­my­nus (ypač gar­baus am­žiaus), kad šie, prieš su­da­ry­da­mi ko­kius nors san­do­rius, pa­si­tar­tų su ar­ti­mai­siais.

Po­li­ci­ja pra­šo įsi­dė­mė­ti: po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai te­le­fo­nu jo­kių pro­ce­si­nių veiks­mų ne­at­lie­ka bei kon­fi­den­cia­lių as­mens duo­me­nų ne­klau­sia. Ki­lus įta­ri­mui, kad su­si­dū­rė­te su suk­čiu­mi, ne­sku­bė­ki­te vyk­dy­ti jo pra­šy­mų ir ne­dels­da­mi skam­bin­ki­te į po­li­ci­ją 112 ar­ba 02.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų