Sukčiai prisistato ir chirurgais

Te­le­fo­ni­niai suk­čiai ata­kuo­ja uk­mer­giš­kius – Uk­mer­gės ra­jo­no po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to bu­dė­to­jai vien per pa­rą už­re­gist­ra­vo de­vy­nis gy­ven­to­jų pra­ne­ši­mus apie tai, kad su­lau­kė suk­čių skam­bu­čių. Iš vi­so rug­pjū­čio mė­ne­sį po­li­ci­ja su­lau­kė 14 pa­na­šaus po­bū­džio pra­ne­ši­mų.

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Te­le­fo­ni­niai suk­čiai pri­gal­vo­ja įvai­riau­sių is­to­ri­jų.


 

Kaip in­for­ma­vo po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to at­sto­vė spau­dai As­ta Kro­ger­tie­nė, daž­niau­siai bu­vo skam­bi­na­ma į TEO lai­di­nius te­le­fo­nus. Te­le­fo­ni­niai suk­čiai jau su­kur­pė šiek tiek ki­to­kį pa­sa­ko­ji­mą. Pa­pras­tai skam­bi­nan­tis as­muo pri­sis­ta­to gi­mi­nai­čiu, drau­gu ar­ba chi­rur­gu ir aiš­ki­na, ne­va anū­kas, sū­nus, ki­tas ar­ti­mas as­muo yra li­go­ni­nė­je, iš­ki­lu­si di­de­lė grės­mė gy­vy­bei. To­dėl ruo­šia­ma­si ope­ruo­ti ir mir­ti­nai rei­ka­lin­gi pi­ni­gai.

Taip pat už­re­gist­ruo­tas vie­nas at­ve­jis, kai skam­bi­nu­sy­sis pri­sis­ta­tė pa­rei­gū­nu. Šiuo­kart bu­vo aiš­ki­na­ma, kad pa­si­nau­do­jant gy­ven­to­jo są­skai­ta bu­vo plau­na­mi pi­ni­gai, to­dėl ap­si­me­tė­lis rei­ka­la­vo pa­dik­tuo­ti elek­tro­ni­nės ban­ki­nin­kys­tės duo­me­nis.

Lai­mė, anot A. Kro­ger­tie­nės, gy­ven­to­jai jau ne­bė­ra to­kie pa­tik­lūs ir ant suk­čių mes­to kab­liu­ko nė vie­nas ne­už­ki­bo.

Po­li­ci­ja dė­kin­ga gy­ven­to­jams, ku­rie, su­lau­kę ap­si­me­tė­lių skam­bu­čių, apie tai pra­ne­ša. Ši in­for­ma­ci­ja yra kau­pia­ma ir ana­li­zuo­ja­ma.

Po­li­ci­ja dar­syk ra­gi­na gy­ven­to­jus bū­ti ap­dai­rius ir iš­min­tin­gus, su­lau­kus ne­pa­žįs­ta­mų as­me­nų skam­bu­čių, ne­sku­bė­ti pil­dy­ti jų pra­šy­mų. Gy­ven­to­jai tu­rė­tų ži­no­ti, kad po­li­ci­jos ar ki­tų tar­ny­bų pa­rei­gū­nai, me­di­kai, pa­skam­bi­nę te­le­fo­nu, nie­kuo­met ne­pra­šo per­duo­ti gry­nų­jų pi­ni­gų, pa­dik­tuo­ti elek­tro­ni­nės ban­ki­nin­kys­tės pri­si­jun­gi­mo duo­me­nų ar at­lik­ti ki­tų ban­ko ope­ra­ci­jų.

Po­li­ci­ja pa­ta­ria: pa­skam­bi­nu­siems ne­pa­žįs­ta­miems as­me­nims, kad ir kuo be­pri­sis­ta­ty­tų, ne­at­skleis­ki­te sa­vo var­do, pa­var­dės, as­mens ko­do, kon­fi­den­cia­lių elek­tro­ni­nės ban­ki­nin­kys­tės duo­me­nų. Ki­lus įta­ri­mui, kad su­si­dū­rė­te su suk­čiu­mi, ne­dels­da­mi skam­bin­ki­te į po­li­ci­ją ben­druo­ju pa­gal­bos nu­me­riu 112.

Apie to­kius suk­čia­vi­mo at­ve­jus bū­ti­na pa­si­kal­bė­ti su sa­vo vai­kais ar vy­res­nio am­žiaus ar­ti­mai­siais.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų