Sukčiai vilioja iš senjorų pinigus

Šią sa­vai­tę iš gy­ven­to­jų Lie­tu­vos paš­tas su­lau­kė ke­le­to pra­ne­ši­mų, kad į juos krei­pė­si ne­ži­no­mi as­me­nys, ku­rie in­for­ma­vo, jog laiš­ki­nin­kas sen­jo­rams pen­si­jas iš­mo­kė­jo pa­dirb­tais pi­ni­gais. Sa­vi­val­dy­bių dar­buo­to­jais pri­sis­ta­tan­tys as­me­nys siū­lo­si at­vyk­ti pas sen­jo­rus į na­mus ir pa­keis­ti gau­tą pen­si­ją ne­va tik­rais pi­ni­gais.

 

„No­ri­me įspė­ti, kad nei mū­sų, nei ki­tų įstai­gų dar­buo­to­jai na­muo­se va­liu­tos ne­kei­čia, o su­lau­kus to­kių skam­bu­čių ne­del­siant pra­neš­ti ben­druo­ju pa­gal­bos te­le­fo­nu 112“, – sa­kė Lie­tu­vos paš­to Paš­to tin­klo tar­ny­bos di­rek­to­rė In­ga Dun­du­lie­nė.

Po­li­ci­jos de­par­ta­men­to prie VRM Ko­mu­ni­ka­ci­jos sky­riaus vir­ši­nin­kas Ra­mū­nas Ma­to­nis pa­tvir­ti­no, kad to­kių at­ve­jų, kai suk­čiai iš sen­jo­rų mė­gi­na iš­vi­lio­ti pi­ni­gus, už­re­gist­ruo­tas ne vie­nas.

„Va­liu­tos kei­ti­mo lai­ko­tar­piu suk­čiai itin ak­ty­vūs, to­dėl ra­gi­na­me gy­ven­to­jus bū­ti bud­rius, ne­įsi­leis­ti ne­pa­žįs­ta­mų as­me­nų į na­mus, ne­teik­ti as­me­ni­nių duo­me­nų, o va­liu­tą keis­ti tik nu­ro­dy­to­se vie­to­se – paš­tuo­se, ban­kuo­se, kre­di­to uni­jo­se“, – tei­gė R. Ma­to­nis.

Lie­tu­vos paš­tas už­tik­ri­na, kad pen­si­joms ar ki­toms iš­mo­koms skir­ti pi­ni­gai yra sau­gūs ir tik­ri, gau­ti iš ša­lies ban­kų. Iš­si­keis­ti va­liu­tą ga­li­ma tik 330-yje paš­tų, ban­kų ar kre­di­tų uni­jų sky­riuo­se. Gy­ven­to­jų na­muo­se ar ki­to­se vie­to­se va­liu­ta nė­ra kei­čia­ma.

Ki­lus įta­ri­mams, kad gy­ven­to­jas bu­vo ap­gau­tas, pra­šo­ma kreip­tis į po­li­ci­ją ar­ba skam­bin­ti ben­druo­ju pa­gal­bos te­le­fo­nu 112.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų