Įvykdžius biudžeto planą, skubama mažinti skolas

Ukmergės rajono savivaldybė metus pradėjo su geromis žiniomis. Mat praeitus metus savivaldybė baigė įvykdžiusi savo biudžeto pajamų surinkimo planą. Pernai to padaryti nepavyko. Iš surinktų lėšų skubama mažinti skolas už atliktus darbus bei paslaugas.

 

Gedimino Nemunaičio nuotr. Savivaldybės skolų našta lengvėja.


 

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas sako, kad svarbiausius 2014-aisiais siekius pavyko pasiekti. Pagrindiniai jų – įvykdyti biudžeto planą, mažinti savivaldybės skolas, laiku sumokėti atlyginimus savivaldybės administracijos ir biudžetinių įstaigų darbuotojams.

Pasak S. Jackūno, ankstesniais metais savivaldybės darbuotojų atlyginimai vėluodavo.

Pernai rajono taryba patvirtino 97 mln. 575,9 tūkst. litų pajamų ir 101 mln. 784,9 tūkst. litų  išlaidų. Buvo patvirtintas deficitinis biudžetas, išlaidoms viršijant pajamas 4 mln. 209 tūkst. litų.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Vida Butkevičienė paaiškino, kad konkretūs skaičiai, kiek kokioje numatytoje eilutėje surinkta biudžeto lėšų, paaiškės tik sausio viduryje. Mat įstatymiškai numatyta, jog dalis pajamų, gaunamų iki sausio 10 dienos, įskaitoma į praėjusių metų pajamas.

Biudžeto planą pavyko įvykdyti ir prieš dvejus metus, tačiau tuomet teigiami rezultatai paaiškėjo tik sausį – iki naujųjų pajamos dar nebuvo surinktos šimtu procentu. Šiemet jau gruodžio mėnesį buvo aišku, kad kai kuriose srityse biudžeto surinkimo planas viršytas.

Daugiausia į biudžetą suplaukė lėšų iš gyventojų pajamų, nekilnojamojo turto, valstybinės žemės bei žemės nuomos mokesčių.

Vedėja sako, kad įvykdžius biudžeto planą, pirmiausia pradedama atsikratyti skolomis, atsiskaitant už atliktus darbus. Didelė dalis tokių įsiskolinimų susidarė prisidedant prie vykdomų Europos Sąjungos lėšomis finansuojamų projektų. 

Anot pašnekovės, pradėta nuo seniausiųjų. Mat yra nemažai atlikta tokių darbų, už kuriuos su rangovais buvo neatsiskaitoma net keletą metų.

Pagrindiniai jų – už pastatų renovacijos darbus. Pernai savivaldybė skubėjo susimokėti už 2011–2012 metais atliktus darbus – Ukmergės kultūros centro, Deltuvos kultūros namų, mokyklų pastatų renovaciją, Taujėnų sporto aikštelės įrengimą.

V. Butkevičienė pasakojo, jog stengiamasi mažinti savivaldybės įsiskolinimus ir už įmonių suteiktas paslaugas – biudžetinių įmonių bei savivaldybės administracijos pastatų šildymą, buitinių atliekų išvežimą. Nors skolomis visiškai atsikratyti nepavyko, tačiau, grąžinant dalį pinigų, jos bent jau akivaizdžiai nedidėja.

Pernai viena didžiule našta savivaldybė visiškai atsikratė – grąžino Ukmergės vaikų globos namams. Šiai įstaigai savivaldybė buvo skolinga apie pusę milijono litų.

Vedėja sako, kad pernai pavyko atsikratyti nemenkos naštos, tačiau konkrečių sumų dar nėra apskaičiuota. 

Autorė: Ligita JUODVALKIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų