Rūšiuoti mokėsi ekomiestelyje

Ant­ra­die­nį Uk­mer­gės kul­tū­ros cen­tras bu­vo pa­vir­tęs į sa­vo­tiš­ką eko­mies­te­lį. Uk­mer­gė ta­po 16 sa­vi­val­dy­be, ku­rios gy­ven­to­jai kvies­ti da­ly­vau­ti Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jos pro­jek­te „At­lie­kos – ver­tin­ga ža­lia­va, ne­švais­tyk!“. Apie rū­šia­vi­mo svar­bą kal­bė­jo Uk­mer­gės ra­jo­no me­ras Ro­lan­das Ja­nic­kas.

Au­to­rės nuotr. Mo­kė, kaip iš at­lie­kų pa­si­ga­min­ti links­mų daik­čiu­kų.


Anot jo, jei jau vi­si esa­me at­lie­kų ga­min­to­jai, tai pri­va­lo­me pa­tys bū­ti ir jų tvar­ky­to­jais.

At­lie­ko­mis at­si­kra­ty­ti tik joms skir­to­se vie­to­se ir ne­šiukš­lin­ti gam­tos ra­gi­no Vil­niaus re­gio­no ap­lin­kos ap­sau­gos de­par­ta­men­to Uk­mer­gės ra­jo­no agen­tū­ros ve­dė­jas Jo­nas Či­vas.

Šur­mu­lia­vo nau­do­tų daik­tų, dra­bu­žių mu­gė, eko­dirb­tu­vė­se bu­vo mo­ko­ma pa­si­ga­min­ti nau­din­gų da­ly­kė­lių iš au­di­nių skiau­čių, siūl­ga­lių.

Su­si­rin­ku­sie­ji iš­klau­sė Vil­niaus re­gio­no at­lie­kų tvar­ky­mo cen­tro at­sto­vų pa­skai­tą, ku­rios me­tu su­ži­no­jo įvai­rių rū­šia­vi­mo „plo­ny­bių“. Po pa­skai­tos vy­ko rū­šia­vi­mo var­žy­bos.

VšĮ „Ne­pri­klau­so­mi pro­jek­tai“ va­do­vė pro­jek­to „At­lie­kos – ver­tin­ga ža­lia­va, ne­švais­tyk!“ ko­or­di­na­to­rė Jū­ra­tė Mork­vė­nai­tė-Pau­laus­kie­nė pa­sa­ko­jo, kad uk­mer­giš­kių ži­nios apie rū­šia­vi­mą ne pra­stes­nės nei ki­tų sa­vi­val­dy­bių gy­ven­to­jų.

Pa­sak jos, ren­gi­ny­je su­lauk­ta kon­kre­čių klau­si­mų, į ku­rį var­pe­lio for­mos kon­tei­ne­rį mes­ti tam tik­ras at­lie­kas, pa­kuo­tes.  

Pa­brė­žė, kad jei ne­aiš­ku, iš ko­kios me­džia­gos tiks­liai pa­ga­min­ta pa­kuo­tė, ge­riau į ben­drą kon­tei­ne­rį ne­mes­ti – pa­si­rink­ti skir­tą plas­ti­kui ar stik­lui. Ne vi­si ži­no, kad iš me­ta­lo ar iš va­di­na­mos „jū­ros pu­tos“ pa­ga­min­tą pa­kuo­tę rei­kia mes­ti į gel­to­ną­jį – skir­tą plas­ti­kui.

Tuo tar­pu per­de­gu­sias elek­tros lem­pu­tes, kaip ir au­to­mo­bi­lių pa­dan­gas ar bal­dus, rei­kia pri­sta­ty­ti į di­de­lių ga­ba­ri­tų at­lie­kų aikš­te­lę. Ne­be­rei­ka­lau­ja­ma, kaip anks­čiau, į var­pe­lius iš­mes­ti tik šva­rią ta­rą. Pa­vyz­džiui, bu­te­lius nuo alie­jaus pa­kan­ka įdė­ti į plas­ti­ki­nį mai­še­lį, kad ne­iš­tep­lio­tų ki­tų at­lie­kų.

Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

2015-04-24-5 straipsnio 2 nuotr


 

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų