Spausdinti šį puslapį

Užgavėnėse netrūko nei blynų, nei linksmybių

Gedimino Nemunaičio nuotr. Prie kultūros centro sudeginta popierinė Morė, ant kurios visi norintieji galėjo užrašyti negeroves, kurių nori atsikratyti. Gedimino Nemunaičio nuotr. Prie kultūros centro sudeginta popierinė Morė, ant kurios visi norintieji galėjo užrašyti negeroves, kurių nori atsikratyti.

Užgavėnių šūkis varyti iš kiemo žiemą šiemet atrodė nerimtai, nes varyti tiesiog nėra ko – juk tikra žiema taip ir neatėjo.

Nepaisant to, tradicijos niekur nedingo ir ukmergiškiai turėjo progos dalyvauti įvairiose Užgavėnių šventėse.

Ukmergės kultūros centre sekmadienį vyko liaudiškos muzikos šventė „Grok, armonika“, kurią vedė Dėdėnytė (R. Graužinienė) ir Agotėlė (V. Mulevičiūtė-Sabaliauskienė). Šventėje dalyvavo net 11 mūsų rajono kolektyvų ir armonikierių bei svečiai iš Vilniaus – folkloro ansamblis „Nalšia“.

Kolektyvai varžėsi dėl žiūrovų simpatijų. Triukšmingiausių plojimų sulaukė Želvos armonikieriai ir kapela „Želvelė“. Jų vadovui V. Butkui įteiktas piniginis prizas.

Po koncerto šventė trumpam persikėlė į lauką, kur aikštėje už simbolinę kainą galima buvo nusipirkti blynų, skambėjo muzika ir buvo sudeginta Morė.

Įvairios Užgavėnių pramogos šiomis dienomis vyksta ir kituose kultūros centro skyriuose – Žeimiuose, Liaušiuose, Žemaitkiemyje, Sližiuose, III Antakalnyje, Deltuvoje, Šventupėje, Taujėnuose, Dainavoje.

Užgavėnės nuo seno – žiemos palydų ir pavasario žadinimo šventė, kuri visada būna antradienį, švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų.

Ja prasideda priešvelykinio susitelkimo metas – gavėnia.

Per Užgavėnes leidžiama gausiai ir riebiai pavalgyti, nes kitą dieną prasideda pasninkas.

Tikima, kad jei per Užgavėnes daug ir sočiai valgysi, tai būsi sotus ir stiprus visus metus. Užgavėnių dieną turėtų būti valgoma net keliolika kartų.

Kaukės bei persirenginėjimas – vienas pagrindinių šios šventės atributų. Svarbi ir Lašininio bei Kanapinio dvikova. Jie paprastai grumiasi, kol galiausiai Kanapinis nugali, o viską vainikuoja deginama Morė.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Paveikslėlių galerija