Asfaltą vietoj trinkelių pasirinko kaip išeitį

Va­sa­ra – pui­kus me­tas ke­liau­ti. O juk be­ke­liau­da­mas vi­so­kių įdo­mių da­ly­kų pa­ma­tai, su­ži­nai, aki­ra­tį pra­ple­ti. Kar­tais net, at­ro­do, sa­va­me, pa­žįs­ta­ma­me kraš­te kaž­kas ima ir nu­ste­bi­na.

 

Pasak Vidiškių seniūno V. Štaro, projektą įgyvendino Lie­tu­vos au­to­mo­bi­lių ke­lių di­rek­ci­ja.


 

Pa­na­šiais žo­džiais pa­sa­ko­ji­mą pra­dė­jo ir į „Uk­mer­gės ži­nių“ re­dak­ci­ją pa­skam­bi­nęs uk­mer­giš­kis Ju­ras.

Žmo­gus sa­kė jau prieš ke­le­tą me­tų gir­dė­jęs, kad Vi­diš­kių mies­te­lis la­bai pa­si­kei­tė – pa­gal eu­ro­pi­nį pro­jek­tą at­li­kus per jį ei­nan­čio ke­lio Uk­mer­gė–Ute­na re­konst­ruk­ci­ją. Ta­čiau jis pri­si­pa­ži­no nu­ste­bęs, kai pra­va­žiuo­da­mas ne­se­niai pa­ma­tė tuos Vi­diš­kių ša­li­gat­vius.

„Pa­pras­tai ša­li­gat­viai klo­ja­mi trin­ke­lė­mis. Juk ir ki­tuo­se ra­jo­nuo­se te­ko ma­ty­ti gy­ven­vie­čių re­no­va­ci­jas – nie­kur į akis ne­kri­to ša­li­gat­vių vie­to­je iš­lie­tas as­fal­tas. Kaž­kaip pra­sti­na vi­są vaiz­dą“, – svars­tė pa­šne­ko­vas.

Vi­diš­kių se­niū­nas Vir­gi­li­jus Šta­ras sa­ko, kad šį pro­jek­tą įgy­ven­di­no ne Uk­mer­gės sa­vi­val­dy­bė, o Lie­tu­vos au­to­mo­bi­lių ke­lių di­rek­ci­ja. Kri­to ir se­niū­ni­jai į akis toks spren­di­mas, ta­čiau jo­kios įta­kos se­niū­ni­ja įgy­ven­di­nant pro­jek­tą ne­tu­rė­jo.

Tie­sa, pro­jek­to vyk­dy­to­jai se­niū­nui sa­vo pa­si­rin­ki­mo prie­žas­tį at­sklei­dė. Pa­grin­di­nė prie­žas­tis, kad ša­li­gat­viai iš­lie­ti as­fal­tu, – eko­no­mi­nė nau­da.

Mat Vi­diš­kiuo­se ša­li­gat­viai yra prie pat va­žiuo­ja­mo­sios ke­lio da­lies – jų ne­ski­ria ža­lio­ji juos­ta. Žie­mą bars­tant ke­lią žvy­ro–drus­kos mi­ši­niu, va­lant ke­lią, da­lis drus­kos pa­teks ir ant ša­li­gat­vio. O drus­ka, anot spe­cia­lis­tų, – pir­mas trin­ke­lių prie­šas.

„Ke­lių di­rek­ci­jos spe­cia­lis­tai aiš­ki­no, kad to­kio­je vie­to­je esan­tis trin­ke­lė­mis klo­tas ša­li­gat­vis tar­nau­tų tik ko­kius pen­ke­tą me­tų ir drus­ka jį ge­ro­kai su­ar­dy­tų“, – sa­ko se­niū­nas.

V. Šta­ras ne­nei­gė, kad es­te­ti­niu po­žiū­riu bū­tų gra­žiau, ta­čiau da­bar ša­li­gat­vis bus il­ga­am­žis. Tie­sa, jo ir pa­skir­tis uni­ver­sa­les­nė – jis įreng­tas kaip dvi­ra­čių–pės­čių­jų ta­kas.

Prieš tre­jus me­tus Lie­tu­vos au­to­mo­bi­lių ke­lių di­rek­ci­jai at­lie­kant pa­grin­di­nės Vi­diš­kių gat­vės re­konst­ruk­ci­ją, sa­vi­val­dy­bė at­li­ko ki­tus su šiuo pro­jek­tu ne­su­si­ju­sius dar­bus. Tai – gat­vės ap­švie­ti­mo, aikš­te­lių ša­lia baž­ny­čios, se­niū­ni­jos, mo­kyk­los, link paš­to bei ka­pi­nių ve­dan­čių ša­li­gat­vių įren­gi­mo dar­bai.

Autorė: Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Laidojimo ir kremavimo paslaugos Ukmergėje

Veterinarijos klinika

Vilkmerge restoranas

Ukmerges siluma

Ar jau perkate kiaušinius Velykoms?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Autoservisas Ukmergėje

Floros Studija

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Akmenys prabyla

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų