Bū­tų ge­ras, jei... bū­tų pla­tes­nis

 

Gedimino Nemunaičio nuotr. Žel­vo­je esan­čia žie­di­ne san­kry­ža džiaug­tis ne­sku­ba­ma.


 

Uk­mer­gės mies­te ir ra­jo­ne pas­ta­ruo­ju me­tu im­ta­si ne­ma­žai prie­mo­nių už­tik­rin­ti pės­čių­jų ir trans­por­to prie­mo­nė­mis va­žiuo­jan­čių­jų sau­gu­mą. Įreng­tos grei­tį ri­bo­jan­čios iš­ki­lio­sios, vai­ruo­to­jų dė­me­sį at­krei­pian­čios švie­čian­čios per­ėjos mies­to gat­vė­se. Pa­vo­jin­go­se kryž­ke­lė­se už­mies­ty­je vie­na po ki­tos įren­gia­mos san­kry­žos, pa­žy­mė­tos ke­lio žen­klu „Eis­mas ra­tu“.

Dėl įreng­to ap­va­žia­vi­mo ra­tu grei­tį tu­ri su­ma­žin­ti ir va­žiuo­jan­tie­ji per Žel­vos mies­te­lį. At­ro­dy­tų, pa­ten­kin­ti tu­rė­tų bū­ti vi­si eis­mo da­ly­viai – tiek pės­tie­ji, sau­giau ga­lin­tys per gat­vę per­ei­ti, tiek ir vai­ruo­to­jai.

De­ja, Žel­vo­je esan­čia žie­di­ne san­kry­ža džiaug­tis ne­sku­ba­ma. At­virkš­čiai – tei­gia­ma, kad įreng­ta ji ge­ro­kai ne­ap­gal­vo­tai, yra per siau­ra di­des­nių ga­ba­ri­tų trans­por­tui.

Vie­nas į „Uk­mer­gės ži­nių“ re­dak­ci­ją pa­skam­bi­nęs mies­te­lio gy­ven­to­jas ap­gai­les­ta­vo, kad prieš re­a­li­zuo­jant ge­rą idė­ją ne­bu­vo pa­si­telk­ti ma­ta­vi­mo prie­tai­sai.

Anot pa­šne­ko­vo, kad ne vie­nam jam per siau­ras ke­lias va­žiuo­jant žie­du at­ro­do, liu­di­ja ir nuo­lat ša­lia jo au­to­mo­bi­lių ra­tais iš­griau­žia­mi grio­viai, iš­dau­žo­mi ap­sau­gi­niai stul­pe­liai.

Ypač keb­lu au­to­mo­bi­liams iš­si­suk­ti žie­mą, kuo­met ke­li­nin­kai pra­va­lo siau­rą pra­va­žia­vi­mą, o šo­nuo­se lie­ka kal­nai su­stum­dy­to snie­go.

Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Ap­lin­ko­sau­gos ir vie­šo­sios tvar­kos sky­riaus vy­res­nia­jam spe­cia­lis­tui Al­gir­dui Pe­čiu­liui at­ro­do ki­taip. Jis įsi­ti­ki­nęs, kad pa­gal pro­jek­tuo­to­jų ap­skai­čia­vi­mus įreng­ta san­kry­ža yra to­kia, ko­kios ir rei­kia įvai­raus dy­džio trans­por­to prie­mo­nėms.

Jo nuo­mo­ne, tai, kad žie­di­nę san­kry­žą ne­si­se­ka įveik­ti kai ku­riems vai­ruo­to­jams, čia jau pas­ta­rų­jų vai­ra­vi­mo įgū­džių sto­ka.

Žie­di­nę san­kry­žą jis lai­ko vie­na svar­biau­sių prie­mo­nių, už­tik­ri­nan­čių sau­gu­mą. Mat jau prieš įva­žia­vi­mą į žie­dą ge­ro­kai su­ma­ži­na­mas grei­tis, eis­mo da­ly­viai „ne­iš­dygs­ta“ ne­ti­kė­tai vie­nas prieš ki­tą. Su­ma­žė­ja skau­džių ava­ri­jų ti­ki­my­bė.

Pa­sak A. Pe­čiu­lio, žie­di­nių san­kry­žų įren­gi­mas – per­ne­lyg sun­ki naš­ta sa­vi­val­dy­bės biu­dže­tui. To­dėl džiau­gia­ma­si, kad jo­mis, taip, kaip ir san­kry­ža Žel­vos mies­te­ly­je, iš­ki­lio­sio­mis per­ėjo­mis Uk­mer­gė­je, pa­si­rū­pi­na Au­to­mo­bi­lių ke­lių di­rek­ci­ja prie Su­si­sie­ki­mo mi­nis­te­ri­jos.

Pa­šne­ko­vas vi­lia­si, kad ne už kal­nų ir ei­lė ki­toms ypač pa­vo­jin­goms Uk­mer­gės vie­toms – Del­tu­vos–Žie­do gat­vių bei Uk­mer­gės–Ute­nos ke­ly­je prie de­ga­li­nės esan­čioms san­kry­žoms. Si­tu­a­ci­ją Kau­no gat­vė­je prie „Ma­xi­mos“ pre­ky­bos cen­tro iš­spren­dė sau­gu­mo sa­le­lės va­žiuo­ja­mo­je ke­lio da­ly­je.

Autorė: Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų