Į re­dak­ci­ją už­su­ku­si uk­mer­giš­kė pa­si­da­li­no min­ti­mis vi­siems pen­si­nin­kams ak­tu­a­lia te­ma. Sa­kė prieš rin­ki­mus ne vie­ną sy­kį gir­dė­ju­si, kad pen­si­nin­kams ža­da­ma di­din­ti pen­si­jas. Ta­čiau da­bar, anot jos, tos kal­bos vi­sai nu­ri­mu­sios. Mo­te­ris pa­sa­ko­jo pen­si­jos li­tais ga­vu­si 524. Eu­rais tai – 152. „Kaip iš to­kios su­mos pra­gy­ven­ti?“ – svars­tė pa­šne­ko­vė.

  Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr.


 „Pen­si­jų di­di­ni­mo klau­si­mas vi­sa­da yra So­cia­li­nės ap­sau­gos ir dar­bo mi­nis­te­ri­jos dė­me­sio cen­tre. Ži­nom si­tu­a­ci­ją ir ati­džiai ją ste­bi­me“, – sa­ko mi­nis­te­ri­jos So­cia­li­nio drau­di­mo ir kau­pi­mo pen­si­jų sky­riaus ve­dė­ja Ir­ma Ka­li­naus­kie­nė.

Bir­že­lio 17 die­ną Vy­riau­sy­bė pri­ta­rė So­cia­li­nės ap­sau­gos ir dar­bo mi­nis­te­ri­jos siū­ly­mui nuo lie­pos 1 die­nos vals­ty­bi­nę so­cia­li­nio drau­di­mo ba­zi­nę pen­si­ją pa­di­din­ti 3 eu­rais (nuo 105 iki 108), ei­na­mų­jų 2015 me­tų drau­džia­mą­sias pa­ja­mas – taip pat 3 eu­rais (nuo 431 iki 434) bei nu­sta­ty­ti nau­ją mak­si­ma­lios vals­ty­bi­nės so­cia­li­nio drau­di­mo ne­per­skai­čiuo­tos pen­si­jos dy­dį, ku­ris sieks 236 eu­rus (šiuo me­tu pa­tvir­tin­tas dy­dis – 229 eu­rai). Dėl siū­lo­mo ba­zi­nės pen­si­jos ir drau­džia­mų­jų pa­ja­mų pa­di­di­ni­mo vi­du­ti­nė se­nat­vės pen­si­ja, pa­skir­ta tu­rint bū­ti­ną­jį sta­žą, pa­di­dės apie 5 eu­rais (vid. 16,54 Lt). Kiek­vie­nu at­ve­ju pen­si­jos di­dės in­di­vi­du­a­liai, at­si­žvel­giant į as­mens įgy­tą sta­žą ir iki pen­si­jos sky­ri­mo tu­rė­tas drau­džia­mą­sias pa­ja­mas.

I. Ka­li­naus­kie­nės tei­gi­mu, ba­zi­nės pen­si­jos ir ei­na­mų­jų me­tų drau­džia­mų­jų pa­ja­mų pa­di­di­ni­mas pa­lies vi­sus vals­ty­bi­nių so­cia­li­nio drau­di­mo pen­si­jų (iš­sky­rus naš­lių pen­si­jų) ga­vė­jus – maž­daug apie 867 tūkst. as­me­nų. Dėl ba­zi­nės pen­si­jos pa­di­di­ni­mo taip pat pa­di­dės vals­ty­bi­nės šal­pos iš­mo­kos (apie 141 tūkst. ga­vė­jų), ku­rių dy­džiai taip pat sie­ja­mi su ba­zi­ne pen­si­ja.

„Pen­si­jų di­di­ni­mui rei­ka­lin­gos lė­šos jau nu­ma­ty­tos 2015 me­tų „Sod­ros“ biu­dže­te. Tam pri­reiks apie 22,86 mln. Eur“, – sa­kė pa­šne­ko­vė.

Vai­do­tė ŠANTARIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Laidojimo ir kremavimo paslaugos Ukmergėje

Veterinarijos klinika

Vilkmerge restoranas

Ukmerges siluma

Ar jau žinote, už ką balsuosite per šalies prezidento rinkimus?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Autoservisas Ukmergėje

Floros Studija

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Akmenys prabyla

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų