Mano, kad už šiukšles permoka

Į re­dak­ci­ją pa­gal­bos krei­pė­si „Le­li­jos“ so­dų ben­dri­jo­je so­dą tu­rin­ti Da­nu­tė. Ji ma­no, kad už šiukš­lių iš­ve­ži­mą jai pri­skai­čiuo­tas per­ne­lyg di­de­lis mo­kes­tis – gau­ta 50 li­tų są­skai­ta.

 

 

Žmo­nėms gal­vas skau­da dėl šiukš­lių mo­kes­čio.


 

Del­tu­vos se­niū­ni­jo­je, ku­riai pri­klau­so ši so­dų ben­dri­ja, esą jai bu­vo pa­aiš­kin­ta, kad tai – są­skai­ta už tre­jus me­tus.

Ta­čiau po­nia Da­nu­tė įsi­ti­ki­nu­si, kad ir už tre­jus me­tus – per­ne­lyg daug. Juk ji tu­ri ne­įga­lu­mo gru­pę, ma­no, kad tu­rė­tų tu­rė­ti ir leng­va­tų. Tuo tar­pu so­de nei elek­tros, nei van­dens nė­ra. Pats na­me­lis, anot pa­šne­ko­vės, – ne­di­du­kas, tin­ka­mas tik įran­kiams su­dė­ti. O kon­tei­ne­riai, į ku­riuos reik­tų nu­neš­ti šiukš­les, nuo šio na­me­lio, pa­sak Da­nu­tės, – be­maž už tri­jų ki­lo­met­rų.

Mo­te­riai skau­du ir dėl ko ki­ta. Gir­dė­jo, kad jos so­do kai­my­nai, ku­rie sa­vo na­mų nė­ra įre­gist­ra­vę re­gist­rų cen­tre, ne­su­lau­kė iš vi­so jo­kios są­skai­tos už šiukš­les so­duo­se. Tuo tar­pu jos na­me­liu­kas įre­gist­ruo­tas.

Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Mo­kes­čių ir eko­no­mi­nės ana­li­zės sky­riaus ve­dė­ja Zi­ta  Mor­kū­nie­nė pa­aiš­ki­no, kad Vie­ti­nės rin­klia­vos už ko­mu­na­li­nių at­lie­kų tvar­ky­mą ad­mi­nist­ra­vi­mo tai­syk­lė­se nu­ro­dy­ta, jog esant duo­me­nų, ku­rie nau­do­ja­mi rin­klia­vos skai­čia­vi­mui, ne­ati­ti­ki­mui,  fi­zi­niai ir ju­ri­di­niai as­me­nys duo­me­nis tu­ri de­kla­ruo­ti.

Šiuo at­ve­ju ger­bia­ma Da­nu­tė tik­riau­siai ma­tė, kad jos mo­kė­ji­mo pra­ne­ši­me 3 me­tus ne­bu­vo pri­skai­čiuo­ta vie­ti­nė rin­klia­va už so­do na­me­lį, ta­čiau duo­me­nų ne­dek­la­ra­vo.

„In­for­ma­ci­jos pa­tik­ri­ni­mui, ar tei­sin­gai ap­mo­kes­tin­ti jos kai­my­nai, rei­kia ži­no­ti kon­kre­čius duo­me­nis. La­bai gai­la, bet ano­ni­mi­nės in­for­ma­ci­jos pa­tik­rin­ti ne­ga­li­me. Kai­my­nams ga­li at­si­tik­ti taip pat, kaip ir Da­nu­tei – tek­ti su­mo­kė­ti rin­klia­vą už 3 me­tus ar­ba dau­giau, jei­gu duo­me­nų ne­dek­la­ruos, o  fak­tai bus nu­sta­ty­ti ir pa­tvir­tin­ti“, – sa­kė Z. Mor­kū­nie­nė.

Pa­sak jos, ap­skai­čiuo­jant vie­ti­nę rin­klia­vą, leng­va­tos dėl ne­įga­lu­mo nė­ra nu­ma­ty­tos, dėl so­cia­li­nės pa­ra­mos ga­li­ma kreip­tis į So­cia­li­nės pa­ra­mos sky­rių.

Autorė: Vil­ma NEMUNAITIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų