Pergalės dienai – ir finansinė paspirtis

Gegužės 9-ąją Antrojo pasaulinio karo dalyviai, jų šeimų nariai, vaikai ir anūkai iškilmingai paminėjo Pergalės dieną. Tiesa, dėl įvykių Ukrainoje sukaktis šiemet sulaukė papildomo dėmesio.

 Gedimino Nemunaičio nuotr. Ukmergėje paminėta Pergalės diena.


Išskirtinumas buvo tas, kad šiemet Pabaltijo šalyse gyvenantys, Lietuvos, Latvijos, Estijos pilietybę turintys Antrojo pasaulinio karo dalyviai Pergalės dienos proga pamaloninti finansine dovana. Rusijoje priimtas įstatymas šiems asmenims suteiks galimybę gauti kasmėnesinę 500–1000 rublių pensiją. Ji skirta iki gyvenimo pabaigos. Tiesa, mūsų valiuta ši suma atrodo gana kukliai – vidutiniškai nuo 30 iki 60 litų...

Apie tai ukmergiškius informavo Pergalės dienos proga mūsų mieste viešėjęs Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje Konsulinio skyriaus vadovas Aleksandras Mamajevas.

Jis pabrėžė, kad pinigų skyrimo mechanizmas kol kas nėra patvirtintas, tai turėtų paaiškėti artimiausiu metu. Svečias pažymėjo – suma ne ypatingai didelė, bet ir tokie pinigai yra paspirtis.

Deja, laikas kasmet retina karo veteranų gretas. Kasmet skaičiumi besitraukianti organizacija šiuo metu mūsų mieste vienija 29 narius. Būtent tiek garbaus amžiaus ukmergiškių šiuo metu tikisi sulaukti V. Putino pažadėtosios pensijos.

Ukmergėje taip pat veikia Ginkluotųjų pajėgų kariškius vienijanti organizacija, kurios nariai drauge su veteranais kasmet mini Pergalės dieną.

Po veteranų susitikimo Senamiesčio pagrindinėje mokykloje tradicinis tai progai skirtas renginys vyko Pašilėje esančiose karių kapinėse. Čia padėtos gėlės, vainikai, sugiedota veteranų simboliu tapusi „Pergalės diena“.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų