Pėsčiųjų perėjose išbandys naujovišką apšvietimą

Nors kai ku­rio­se jud­riau­sio­se Uk­mer­gės pės­čių­jų per­ėjo­se yra įreng­tas pa­pil­do­mas ap­švie­ti­mas, jas ke­ti­na­ma ap­švies­ti dar ryš­kes­ne švie­sa. Per­ėjos ar­ti­miau­siu me­tu tu­rė­tų nu­švis­ti LED lem­pų švie­sa. To­kias sau­gos prie­mo­nes iš­ban­dy­ti nu­spren­dė Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės sau­gaus eis­mo ko­mi­si­ja.

 

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Kai ku­rios pės­čių­jų per­ėjos Uk­mer­gė­je bus ap­švies­tos.


 

 

Šiai ko­mi­si­jai pir­mi­nin­kau­jan­tis Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius Sta­sys Jac­kū­nas sa­ko, kad min­tis apie to­kį ap­švie­ti­mą pa­vo­jin­go­se vie­to­se ki­lo pa­ben­dra­vus su Ig­na­li­nos ra­jo­no va­do­vais. Jie sa­vo mies­te tu­ri pa­si­sta­tę ke­le­tą va­di­na­mo­jo „le­di­nio“ ap­švie­ti­mo įren­gi­nių ir juos tei­gia­mai įver­ti­no.

Mū­sų sa­vi­val­dy­bė kol kas ne­pirks to­kių LED ap­švie­ti­mo sis­te­mų, ta­čiau pa­vy­ko su­si­tar­ti su jo­mis pre­kiau­jan­čia įmo­ne, kad ke­le­tui mė­ne­sių šią įran­gą pa­sko­lins pa­ban­dy­mui ir įver­ti­ni­mui.

Di­rek­to­rius pa­sa­ko­jo, kad su­si­tar­ta dėl sep­ty­nių švies­tu­vų.

Sau­gaus eis­mo ko­mi­si­jos na­riai, ap­svars­tę, kur bū­tų tiks­lin­giau­sia įreng­ti LED ap­švie­ti­mą, jau ap­si­spren­dė dėl ke­lių vie­tų.

Ke­ti­na­ma to­kį ap­švie­ti­mą įreng­ti Draugystės–Antakalnio, Jaunimo–Antakalnio, J. Basanavičiaus–Vytauto gat­vių pės­čių­jų per­ėjo­se, taip pat prie Uk­mer­gės tech­no­lo­gi­jų ir ver­slo mo­kyk­los, li­go­ni­nės esan­čio­se per­ėjo­se. Dėl ki­tų vie­tų dar ne­ap­si­gal­vo­ta. Dar dvie­jo­se vie­to­se Uk­mer­gės gat­vė­se juos ža­da pa­sta­ty­ti Lie­tu­vos au­to­mo­bi­lių ke­lių di­rek­ci­ja.

Per­nai pa­pras­tais elek­tros švies­tu­vais bu­vo ap­švies­tos J. Basanavičiaus–Vytauto, Vytauto–Vilniaus, Vilniaus–Gruodžio 17-osios, Antakalnio–Laukų gat­vė­se esan­čios pės­čių­jų per­ėjos.

Pa­šne­ko­vas sa­ko, kad jei „le­di­nis“ ap­švie­ti­mas pa­si­tei­sins, sa­vi­val­dy­bė ieš­kos bū­dų ir lė­šų šias sis­te­mas įsi­gy­ti vi­sam lai­kui. Anot S. Jac­kū­no, vie­nas švies­tu­vas kai­nuo­ja apie 600 li­tų. Ta­čiau pats ap­švie­ti­mas yra eko­no­miš­kes­nis nei įpras­tais gat­vės švies­tu­vais.

Autorė: Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų