Spausdinti šį puslapį

Pinigų perlaidų ir toliau siunčiama vis daugiau

Pinigų perlaidų ir toliau siunčiama vis daugiau Pinigų perlaidų ir toliau siunčiama vis daugiau

Lietuvos pašto skaičiavimu, šiemet pinigų perlaidų siuntimas, palyginti su 2015-ųjų I ketvirčiu, išaugo beveik 30 proc. Padidėjo tiek vietinių pinigų perlaidų, kurios dažniausiai atstoja bankų mokėjimo nurodymus, tiek iš Lietuvos į užsienį iškeliaujančių ir iš svetur gaunamų pinigų perlaidų srautas.

„Fiksuojame, kad bankams ženkliai sumažinus klientų aptarnavimo skyrių tinklą galimybė pašte ar finansinių paslaugų „PayPost“ skyriuje grynuosius pinigus pervesti į pageidaujamą sąskaitą tapo alternatyva bankų mokėjimo nurodymams. Vietinių pinigų perlaidų siuntimas kasmet spėriai populiarėja, ir didžioji jų dalis – beveik 80 proc. – yra pinigų siuntimas į banko sąskaitą.
Į virtualiąją erdvę pamažu persikeliančios finansinės paslaugos toli gražu nėra visiems gyventojams prieinamos, o tankus paštų ir „PayPost“ skyrių tinklas šalyje yra itin patogus kasdienėms finansinėms operacijoms atlikti“, – teigė Lietuvos pašto Finansinių paslaugų departamento vadovė Neringa Knyvienė.

Per pirmus tris šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu 2015-ųjų laikotarpiu, išaugo ir tarptautinių pinigų perlaidų siuntimas. Į užsienį Lietuvos gyventojai išsiuntė 31 proc. daugiau pinigų perlaidų nei praėjusiais metais. Daugiausia pinigų Lietuvos gyventojai siuntė į Rusiją (vidutinė suma – 226 eurai), Ukrainą (164 Eur), Jungtinę Karalystę (218 Eur), Vokietiją (278 Eur), Baltarusiją (134 Eur).

Palyginti su pernai, šiemet paštuose ir „PayPost“ skyriuose išmokėta 21 proc. daugiau iš užsienio gautų pinigų perlaidų. Dažniausiai į Lietuvą pinigai buvo siunčiami iš Jungtinės Karalystės (vidutinė suma – 153 eurai), Vokietijos (229 Eur), Airijos (202 Eur), Jungtinių Amerikos Valstijų (322 Eur), Rusijos (267 Eur).

„Skaičiuojama, kad pernai į Lietuvą atsiunčiamų tarptautinių pinigų perlaidų rinka susitraukė daugiau nei penktadaliu. Tuo tarpu Lietuvos paštą pasiekiančių iš užsienio gaunamų pinigų srautas ženkliai auga. Gyventojai išsiųsti ar atsiimti pinigų perlaidą per Lietuvos paštą renkasi, nes siūlomi pinigų perlaidų siuntimo įkainiai – nedideli, be to, esame lengvai pasiekiami tiek didmiesčių, tiek mažesnių miestų gyventojams“, – pažymėjo N. Knyvienė.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)