Investicijos Ukmergėje, euras, išlaidos, piniginės naujienos
Skaistė VASILIAUSKAITĖ - DANČENKOVIENĖ

Skaistė VASILIAUSKAITĖ - DANČENKOVIENĖ

Antakalnio gatvėje UAB „Ukmergės vandenys“ numatytus darbus jau baigė ir eismas vėl leidžiamas, kol prasidės kitas – rajono savivaldybės kelio remonto – projektas. Vis tik važiuoti reikėtų itin atidžiai – kelio danga nelygi.

Bendrovės „Ukmergės vandenys“ direktorius Rimas Arlinskas patvirtino, kad projekte numatyti paviršinių (lietaus) nuotekų tinklų tiesimo darbai jau baigti.

Visoje gatvėje nutiesta nuotekų surinkimo linija su atšakomis, įrengti nuotekų surinkimo šuliniai. Liko žolės atsodinimo prie mokyklos, kiti aplinkos sutvarkymo darbai, kuriuos įmonė atliks pavasarį.

Akmenis, kurie tarpukariu sudarė grindinį ir įgyvendinant darbus buvo iškasti, bendrovė planuoja išvežti ir sandėliuoti. „Informavome Kultūros paveldo apsaugos departamentą, jog negalime prisiimti atsakomybės, kad akmenys bus apsaugoti lauke. Mes juos išvešime. Akmenys bus sandėliuojami įmonės teritorijoje, Gėlių gatvėje, kurioje yra įrengtos stebėjimo kameros“, – kalbėjo direktorius. Patikino, kad prieš tai akmenys bus sijojami, kad neliktų žemių.

Pasiteiravus, ar bus atstatoma asfalto danga, informavo, kad tai pagal projektą nenumatyta. „Antakalnio gatvė tvarkoma taip pat, kaip tvarkyta Vasario 16-osios gatvė. Po mūsų projekto bus įgyvendinamas rajono savivaldybės kelio remonto projektas – atstatyti asfalto dangą nėra prasmės“, – paaiškino R. Arlinskas.

Bendrovės direktorius atkreipė dėmesį, kad kai kurie įspėjamieji ženklai gatvėje liko. „Tie įspėjamieji ženklai liks visai žiemai. Jie yra tose vietose, kur yra atvesti vamzdžiai ir bus įstatomos paviršinių nuotekų tinklų surinkimo grotelės. Jos dedamos po to, kai būna įrengti šaligatvių bortai“, – aiškino direktorius. Pasak jo, paprastos grotelės jau sumontuotos.

Rajono savivaldybės administracijos Urbanistikos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Tadas Balžekas, paklausus kada planuojama pradėti įgyvendinti kelio remonto projektą, sakė: „Kuo anksčiau, kada tik leis orai. Dabar viskas užšalę.“ Vis tik jokie darbų pirkimai dar nėra atlikti.

Pasiteiravus, kokia dabar yra projekto stadija, vedėjas informavo, kad baigiamoji. „Projektas atiduotas vertinti ekspertams. Kai tik gausime ekspertizės aktą, vykdysime darbų pirkimą“, – sakė T. Balžekas.

Nors eismas Antakalnio gatvėje nebėra draudžiamas, miesto maršrutiniai autobusai ir toliau važiuoja aplinkkeliu, keleivius paimdami iš laikinai įrengtos stotelės Dariaus ir Girėno gatvėje.

UAB Ukmergės autobusų parko direktorius Rimvydas Olšauskas paaiškino, kad po „Ukmergės vandenų“ atliktų darbų Antakalnio gatvės danga liko neatstatyta – kasinėjimų vietose užberta skaldos, vienur susidarę kauburiai, kitur – įdubos.

„Jei lengvuoju automobiliu duobes ar iškilimus galima lengvai apvažiuoti, tai autobusu neišeina – kelias liečia autobuso dugną. Gali apgadinti“, – kalbėjo direktorius. Tad kartu su rajono savivaldybės administracijos atstovais įvertinus dabartinę kelio dangą bei tai, kad šaltuoju sezonu gali išsimušti dar didesnės duobės, priimtas sprendimas Antakalnio gatve nevažiuoti, o daryti lanką Dariaus ir Girėno gatve. Šiuo maršrutu autobusai važiuos tol, kol bus įgyvendintas rajono savivaldybės administracijos planuojamas kelio remonto projektas.

Pasiteiravus apie keleivių reakcijas, R. Olšauskas sakė: „Dėl šio maršruto neigiamų atsiliepimų nebuvo. Ukmergiškiai yra supratingi, mato ir supranta, kodėl važiuojame aplinkui. Tai – laikini nepatogumai.“

Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo sukurtą rokerišką eglučių instaliaciją prie „Vilkmergės“ restorano savaitgalį nusiaubė vandalai.

Pirmasis „Camera obscura“ buvo mėgėjų teatrų festivalis, pasižymėjęs žaidybiniais elementais, tilpęs į vieną savaitgalį. Per du dešimtmečius festivalis keitė savo veidą ir raišką. Šiandien jis pristato šiuolaikinį meną, apimantį teatrą, performansą, muziką, šokį ir kitus reiškinius.

Šią savaitę įteikta 25-oji literatūrinė Vlado Šlaito premija poetei Elenai Karnauskaitei. Ji apdovanota už pernai išleistą knygą „Atvirukai iš kurorto“. Autorei atiteko laureatės vardas ir 1 000 eurų vertės premija.

Agnė Bartkevičiūtė pagal išsilavinimą yra istorikė, tačiau dirba draudimo bendrovėje, o laisvalaikiu bėga maratonus.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, šalyje jau stebimas prasidėjęs sergamumas gripu.

Trys mūsų rajono Taujėnų gimnazijos pedagogės dalyvavo tarptautinio „Erasmus+“ programos bendrojo ugdymo darbuotojų mobilumo projekto kursuose „Palankios ugdymosi aplinkos kūrimas visiems mokiniams“ Prancūzijoje. Išvykoje ukmergiškės savo teorines žinias papildė praktiniais metodais.

Ukmergės kultūros centro mėgėjų teatras „Vilko pėdsakas“ tęsia humoristinių vaizdo įrašų seriją „Miesto metamorfozės“.

Tarpukariu Ukmergė buvo kurorto miestas – turėjo vakarietišką Pivonijos kurortą su kurhauzu ir visomis kurorto pramogomis.

 Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, vadovaujama Andriaus Navicko, pradėjo dar vieną streiką. „Ukmergės žinių“ duomenimis, Ukmergės mokytojai jame nedalyvauja.

Puslapis 1 iš 55

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų