Autobusų parkas pirks autobusų

UAB Uk­mer­gės au­to­bu­sų par­kas ne­se­niai pa­skel­bė kon­kur­są dvie­jų nau­do­tų tarp­mies­ti­nių au­to­bu­sų pir­ki­mui. Ke­ti­na įsi­gy­ti nau­do­tus, ta­čiau Lie­tu­vo­je ne­eksp­lo­a­tuo­tus au­to­bu­sus. Trans­por­to prie­mo­nės tu­rė­tų bū­ti skir­tos ke­lei­viams vež­ti tarp­mies­ti­nio su­si­sie­ki­mo marš­ru­tais.

 

Delfi.lt nuotr.


 

Kon­kur­so są­ly­go­se pa­teik­ti rei­ka­la­vi­mai ir au­to­bu­sų „am­žiui“ bei sė­di­mų vie­tų skai­čiui. Vie­nas iš jų tu­ri bū­ti ne se­nes­nis kaip 8 me­tų su ne ma­žiau kaip 40 sė­di­mų vie­tų, ki­tas – 6 me­tų ir ne ma­žiau kaip 27 sė­di­mų vie­tų be vai­ruo­to­jo ir ne ma­žiau kaip 5 sto­vi­mos.

Uk­mer­gės au­to­bu­sų par­ko di­rek­to­rius Al­fon­sas Pra­bi­šas sa­ko, kad nors tarp­mies­ti­nių marš­ru­tų par­kas ne­vyk­do, ke­ti­na­ma pirk­ti tarp­mies­ti­nio ti­po au­to­bu­sus. Jie yra uni­ver­sa­lūs ir ga­li bū­ti pa­nau­do­ja­mi įvai­riems tiks­lams.

Mat įmo­nė tei­kia ir au­to­bu­sų nuo­mos pa­slau­gą. Juos nuo­mo­jan­čios įmo­nės, įstai­gos ar or­ga­ni­za­ci­jos pa­gei­dau­ja pa­to­gu­mų.

Uk­mer­gės au­to­bu­sų par­kas tu­ri 33 au­to­bu­sus – 13 mies­to ir 20 prie­mies­čių marš­ru­tams. Vi­du­ti­nis jų am­žius – 25 me­tai.

Nau­jau­si au­to­bu­sai pa­ga­min­ti prieš 5 me­tus. Ta­čiau yra ir la­bai so­li­daus am­žiaus „ve­te­ra­nų“. Ke­li se­niau­si prie­mies­čiui skir­ti au­to­bu­sai skai­čiuo­ja 36 me­tus.

Įmo­nė tu­ri ir sa­vo re­mon­to dirb­tu­ves, ku­rio­se dir­ba 8 dar­buo­to­jai. Ta­čiau, pa­sak A. Pra­bi­šo, to­kioms se­nie­noms, ku­rios po ke­le­tą de­šimt­me­čių skai­čiuo­ja, re­mon­tai jau ma­žai gelbs­ti.

„Keis­ti au­to­bu­sus nau­jes­niais yra bū­ti­ny­bė. Tu­ri­me ir to­kių, ku­rių jau net re­mon­tuo­ti ne­be­ap­si­mo­ka. Be to, se­niau­si jau ne tik tech­niš­kai ne­tvar­kin­gi, bet ir ke­lei­viams ne­sau­gūs“, – tei­gia di­rek­to­rius.

Prieš dve­jus me­tus Uk­mer­gės au­to­bu­sų par­kas pa­si­pil­dė 8 au­to­bu­sais. Dar 5 įsi­gi­jo prieš tre­jus me­tus.

6 vi­siš­kai nau­jų au­to­bu­sų lau­kia­ma pa­gal Kli­ma­to kai­tos spe­cia­li­ą­ją pro­gra­mą. Mū­sų par­kui skir­ti pen­ki nau­ji su­spaus­to­mis gam­ti­nė­mis du­jo­mis va­ro­mi au­to­bu­sai ir vie­nas hib­ri­di­nis – va­ro­mas su­spaus­to­mis gam­ti­nė­mis du­jo­mis ir elek­tra.

Pa­gal pro­gra­mo­je iš­kel­tus rei­ka­la­vi­mus vi­si pa­ra­mos ga­vė­jai, gau­sian­tys au­to­bu­sus, įsi­pa­rei­go­ja bū­ti įsi­ren­gę su­spaus­tų gam­ti­nių du­jų de­ga­li­nes. Jau tvar­ko­mi do­ku­men­tai to­kios de­ga­li­nės Uk­mer­gė­je sta­ty­bai.

Kas­met įmo­nės au­to­bu­sai nu­rie­da apie 800 tūks­tan­čių ki­lo­met­rų. Per me­tus per­ve­ža­ma iki 1,6 mi­li­jo­no ke­lei­vių.

Autorė: Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Krašto turtas
Praeities integracija

Pridavimas

Vilkmerge restoranas

Ar planuojate skiepytis nuo COVID-19?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

sale

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų