Ei­les iš­tirp­dė dar­bas tri­mis pa­mai­no­mis

Šie­met pir­mo­ji va­sa­ra, kai Uk­mer­gės grū­dų san­dė­lis dir­ba tri­mis pa­mai­no­mis. Tai ge­ro­kai pa­leng­vi­no ūki­nin­kų da­lią – ja­vus at­ve­žu­siems vai­ruo­to­jams da­bar ne­be­rei­kia lū­ku­riuo­ti mil­ži­niš­ko­se ei­lė­se.

 

AB „Jo­na­vos grū­dai“ Uk­mer­gės grū­dų san­dė­lių ve­dė­jas Al­fre­das Če­ka­na­vi­čius sa­ko, kad šie­met pri­im­ta 7 tūks­tan­čiai to­nų ja­vų. Per­nai to­kiu pat me­tu grū­dų į san­dė­lius jau bu­vo at­vež­ta 9 tūks­tan­čiai to­nų.

Ge­ro­kai ma­žiau nei pra­ei­tais me­tais ūki­nin­kai pri­kū­lė žie­mi­nių rap­sų. Šios kul­tū­ros pa­sė­liai ne­at­lai­kė žie­mos iš­ban­dy­mų – iš­ša­lo. Nuo gam­tos nu­ken­tė­jo ir ru­giai. Jie pa­žeis­ti var­pų fu­za­rio­zės, la­biau­siai „mėgs­tan­čios“ plis­ti ja­vų lau­kuo­se drėg­nu ir šil­tu oru. Šią va­sa­rą šiai li­gai bu­vo tin­ka­mos są­ly­gos.

Ru­gių šie­met Uk­mer­gės san­dė­liai sau­go­ji­mui ne­pri­ima. Ve­dė­jas sa­ko, kad spren­džiant iš to, kiek ūki­nin­kų apie jų pri­ėmi­mą tei­ra­vo­si, jų bū­tų su­si­da­rę tik ke­li šim­tai to­nų, o to­kiam ma­žam kie­kiui lai­ky­ti są­ly­gų nė­ra.

Mie­žių į san­dė­lius pri­im­ta tūks­tan­tis to­nų, rap­sų, kvie­čių bei kviet­ru­gių – po 2 tūks­tan­čius.

Uk­mer­gės grū­dų san­dė­liai pra­ėju­sią sa­vai­tę pa­skel­bė va­sa­ri­nių rap­sų pri­ėmi­mą – juos ūki­nin­kai pra­de­da kul­ti vė­liau­siai. Šią kul­tū­rą pra­dė­ta pri­im­ti sa­vai­te anks­čiau nei pra­ei­tą va­sa­rą. Į aruo­dus pla­nuo­ja­ma su­ber­ti apie 4 tūks­tan­čius to­nų.

Ūki­nin­kai džiau­gia­si, kad grū­dų su­pir­ki­mo kai­nos, pa­ly­gin­ti su ja­vap­jū­tės pra­džia, šiek tiek pa­di­dė­jo.

Už to­ną IV kla­sės kvie­čių su­pir­kė­jai mo­ka po 480, mie­žių – 490 li­tų, kviet­ru­gių – 405, rap­sų – 1060 li­tų. Nuo pa­ruo­šų lai­ko­tar­pio pra­džios šių kul­tū­rų to­nos su­pir­ki­mo kai­nos pa­di­dė­jo apie 10 li­tų.

Ta­čiau be­ne ge­riau­sia ži­nia ja­vų au­gin­to­jams – iš­ny­ku­sios ei­lės prie grū­dų san­dė­lio.

Net ir mies­to žmo­nės pa­ste­bi, kad šie­met iš­veng­ta di­de­lės ūki­nin­kų ap­gul­ties prie san­dė­lių var­tų. Trans­por­to ei­lė vin­gu­ria­vo tik po­rą die­nų, kuo­met vi­si ūki­nin­kai su­sku­bo pjau­ti žie­mi­nius rap­sus.

„Pas­kui pri­ėmi­mas vy­ko to­ly­giai, be spūs­čių. Šie­met pir­mi me­tai, kuo­met pra­dė­jo­me dirb­ti tri­mis pa­mai­no­mis“, – pa­sa­ko­jo ve­dė­jas.

Tri­jų pa­mai­nų prak­ti­ka pa­rei­ka­la­vo dau­giau dar­buo­to­jų. Jei per­nai pa­ruo­šų me­tu san­dė­liai iš­si­vers­da­vo su 17 dar­buo­to­jų, šie­met čia dir­ba 21. Iš jų – 14 nuo­la­ti­nių ir 7 se­zo­ni­niai.

Pa­sak A. Če­ka­na­vi­čiaus, grū­dų pri­ėmi­mas į Uk­mer­gės san­dė­lius vyks ir rug­sė­jį. Iš­džio­vi­nus ir iš­va­lius ja­vus, da­lis jų iš­ve­ža­ma į ki­tus ele­va­to­rius. Aruo­duo­se at­si­lais­vi­nu­si vie­ta už­pil­do­ma nau­ju der­liu­mi.

Autorė: Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų