Gatves planuojama remontuoti pasitelkus verslo investicijas.Gedimino Nemunaičio nuotr. Gatves planuojama remontuoti pasitelkus verslo investicijas.Gedimino Nemunaičio nuotr.

Penkias Ukmergės gatves planuojama suremontuoti pasitelkus verslo investicijas. Atsiskaityti su verslininkais savivaldybė įsipareigotų per ateinančius 20 metų.

Informacija dėl Ukmergės miesto gatvių modernizavimo viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu praėjusiame rajono savivaldybės tarybos posėdyje pristatė UAB „Eurointegracijos projektai“ projektų vadovė Inga Levinskienė.

Pagal rengiamą, tačiau iš esmės dar neapsvarstytą sumanymą verslo lėšomis būtų atliktos Žiedo, Linų, Dariaus ir Girėno, Deltuvos ir Pašilės gatvių rekonstrukcijos. Darbai būtų atliekami dviem etapais.

Šios gatvės pasirinktos dėl prastos jų būklės bei verslo įmonių koncentravimosi jose. Gatvės atrinktos ir atsižvelgiant į labai didelį jų eismo intensyvumą.

Paskaičiuota, kad Žiedo gatvės rekonstrukcijai reikėtų daugiau nei 5 mln., Linų gatvės – beveik 2 mln., Dariaus ir Girėno gatvės – daugiau kaip 1 mln. Eur. Bendra penkių gatvių rekonstravimo suma įskaitant ir apšvietimo tinklų, pėsčiųjų dviračių takų įrengimą siektų 12 mln. 700 Eur.

Įvertinus, kiek dabar kainuoja gatvių priežiūra, remonto darbai bei daugybė kitų aspektų, paskaičiuota, kad ateinančius 20 metų savivaldybė iš biudžeto už minėtų gatvių sutvarkymą verslininkams turėtų sumokėti kasmet po 750 tūkst. Eur.

Visos preliminarios sumos pateikiamos be PVM. Taigi projektuotojų pateikiami skaičiai realybėje būtų dar gerokai didesni.

Preliminariai skaičiuojama, kad per du darbų etapus iš viso būtų suremontuotas 8,3 km ilgio ruožas: gatvės vieno kilometro kaina, įskaitant vėlesnius priežiūros darbus, siektų 1,5 mln. be PVM sumą.

Ukmergės rajono savivaldybės pasamdyta įmonė „Eurointegracijos projektai“ šios studijos dokumentus rengia nuo spalio mėnesio. Už šias paslaugas savivaldybė teigia sumokėjusi 9 000 eurų.

Sukauptas dokumentų paketas bus pristatytas centrinei projektų vertinimo agentūrai ir, tikėtina, kad per kovo mėnesį bus gautas atsakymas.

Posėdyje išgirdę apie šį sumanymą kai kurie rajono tarybos nariai sukruto, esą, apie jį nieko negirdėję. Svarstė, kad prieš rengiant dokumentus reikėtų bent kiek aptarti projekto perspektyvą.

Rajono meras Rolandas Janickas sakė, kad šiuo klausimu – dėl pačios pirminės idėjos – jau vyko bent keli susitikimai, todėl ir kreiptasi į profesionalus dėl išsamios studijos atlikimo.

„Čia tik kelio pradžia. Dar bus daug laiko ateityje diskutuoti ir analizuoti“, – kolegas ramino meras.

Pliusas yra tas, kad darbus atliekant pagal šį modelį rezultatais galėtume džiaugtis daug greičiau nei imant paskolas ar tikintis europinių lėšų. Be to, savivaldybė turi paskolų limitą ir tokios didelės sumos net negalėtų pasiskolinti.

Jei viskas sektųsi sklandžiai, galutiniu rezultatu – suremontuotomis gatvėmis – galėtume džiaugtis mažiausiai po ketverių metų.

Mero teigimu, gatvių modernizavimo viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu jau ėmėsi Druskininkų savivaldybė ir jau esą džiaugiasi vaisiais.

Tiesa, kol kas neaišku, ar dvidešimt ateinančių metų mokant verslininkams už penkių gatvių remonto darbus biudžete užtektų pinigų visoms kitoms miesto gatvėms tvarkyti.

 

***

Šią vasarą panašaus didelio sumanymo ėmėsi Panevėžio miesto savivaldybė. Viešojo ir privataus sektorių partnerystės principu bus modernizuojama šio miesto gatvių apšvietimo sistema.

***

Panevėžyje projektą įgyvendins konkurso būdu parinktas privatus investuotojas. Vienu kartu ketinama pakeisti viso Panevėžio gatvių šviestuvus – per 6 400 šviestuvų su natrio lempomis, 500 atramų, apie 19 km elektros tinklų, 148 valdymo punktus.

***

Projekto partneris savo ar skolintomis lėšomis turės inventorizuoti esamą apšvietimą, suprojektuoti ir įdiegti energijos taupymo priemones, eksploatuoti naująją sistemą. Sutartis su juo bus sudaroma 15 metų.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

+20 # žiaurus 2019-02-07 08:52
Jie gal kažkokie nedadaryti ar adaptuoti? 20 metų? Taigi su šiuolaikine gatvių remonto kokybe tie keliai atlaikys maximum 10 metų. Po to vėl tvarkyt reiks. O mes vis dar mokėsim už sudaužytus kelius? Kas nors ten turi smegenų?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+18 # ukmergietis 2019-02-07 09:02
dar tų pačių nesutvarkė,o jau kitus tvarkys :lol:
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+16 # ??? 2019-02-07 11:19
O tie laimeje verslininkai netycia bus kokie valdininku giminaiciai ar pries tai i savivaldybe uzsuke su vokeliu. 20 metu kazkas sedes ikises ranka i Ukmerges miesto biudzeta. Pinigu plovimas ir afera daugiau nieko. Tai ka jau ES pinigus visus isvoget,kad jau i visu mokesciu moketoju krauju ir prakaitu uzdirbtus nusitaiket per savo proteguojamus verslininkus???
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+16 # Kokybė ir garantija 2019-02-07 12:41
Taigi tik rudeniop "palopė" didele dalį Deltuvos g.
O jau dabar duobių duobelių nebesuskaičiuosi...
Kas per kokybė, ar tikrai, net tokiems darbams nesuteikiama absoliučiai jokia - net minimali garantija? Totalus absurdas su miesto gatvėmis, tik laiko klausimas kada pasipils vairuotoju pretenzijos atlyginti automobilių sugadinimu nuostolius....
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+17 # ok 2019-02-07 13:44
Pradžioje sutvarkykit ka sugriovet.Beveik pačiame miesto centre,jau 2 metai žvyrkelis,o ar matet,kiek ten duobiu ir kokiu,o sutemus,ten šviesa nedega niekur,nesimato irgi nieko.Jau rašau ne pirma komentara,norečiau,kad kas nors iš savivaldybes idiotu man atsakytu,kaip su eismu Klaipedos g.,ten eismas leidžiamas ar ne?Žinau,kad visi važiuoja,važiuoju ir aš,o pro kur daugiau pravažiuoti,bet ten nenuimti ženklai,vienoje vietoje,net ženklas "plyta"yra.Ka,nebera kam tu ženklu nuimti?Ar ten rimtai,eismas dar draudžiamas?Jei taip,tai tada tuos ženklus sudekit normaliai,kad visi bent jau suprastu.O ar pastebejot,kad Klaipedos g.nebera pesčiuju perejos prie iejimo i turgu,na ten,tai dar kaip bebutu,bet perejos nera ir prie mokyklos,net ženklo nebesugeba uždeti.Mokiniai dažnai laksto i už gatves esančia picerija ir parduotuves,jie priprate,kad ten visada buvo pereja,o dabar tos perejos tai nebera,jums,idiotams,greičiausiai neduota suprasti,kad tai yra labai pavojinga.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+12 # ok 2019-02-07 13:57
Kai perskaičiau(atrodo g.žeme parašyta),ka šitie idiotai planuoja su gatvemis daryti,tiesiog pakraupau.Šitie puspročiai,dar nesutvarkę to,ka sugriove planuoja griauti kitas gatves,bet svarbiausia,kad jie nori,jog eismas visai sustotu.Norima padaryti žieda Ramygalos ir Žiedo gatviu sankryžoje,ten tai dar gal butu ir visai neblogai,bet reikia,kad tas žiedas butu normalus,o juk ir esami žiedai,neatitinka jokiu saugumo reikalavimu,tarpai tarp ivažiavimu yra per siauri,nesimato,ka važiuojantis žiedu planuoja daryti,ar jis suks išvažiavime,ar važiuos žiedu,todel,kad isitikintum,reikia ji praleidineti,taip susidaro eiles,gali žinoma ir važiuoti,bet tai jau loterija.Aplinkkelyje yra žiedas,kur vidury žiedo kalnas,todel nesimato važiuoja mašina žiedu už to kalno ar ne,jis yra labai mažas,furos ten netelpa,o juk ten labai daug furu važiuoja.Žinoma,juk reikia pasiimti pinigus dideliam žiedui padaryti,didžiaja dali pinigu išvogti ir padaryti žieda,toki,koks išeina už likusius pinigus.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+16 # ok 2019-02-07 14:10
Ir dar,juk dar norima padaryti žieda ir Kauno g.(čia,kur išvažiavimas i Kauno g. nuo tos gatves,kur Normetas atrodo vadinasi).Idiotai,pasakykit kas ten jums negerai.Žiedai yra kaip ir neblogas dalykas,jei jie yra normalus,o ne tokie,kur nuo vieno išvažiavimo iki kito tik pora metru,žiedai turi padidint pravažuma,o ne stabdyt eisma,nes Ukmergeje,padaryti tokie žiedai,kurie butent stabdo.Nei viename Ukmerges dydžio mieste nemačiau tiek daug kalneliu,visokiu saleliu sveiku protu nesuvokiamose vietose(viena salele yra tokioje vietoje,kur žmones išvis nevaikšto,nes jiems ten ir nera ko vaikščioti,ten paprasčiausiai nera jokio reikalo eit per ta salele,nes nera kur eit),nemačiau tiek daug nereikalingu pesčiuju pereju(nuo Vienybes stoteles iki LIDL,gal virš 20),na,jei bus ir dar keli žiedai,bus daugiausia ir žiedu.Saket gi,kad Deltuvos ir Žiedo gatvese žiedas bus laikinas.Ir kiek gi metu jis yra laikinas,pinigus išvoget ir tas žiedas visada jau bus laikinas.Kaip ir žvyrkelis palei "Paparti"
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+17 # ok 2019-02-07 14:26
Del 20 metu,čia tai geras.Jusu "sutvarkytos"gatves,jau po metu buna nepravažiuojamos,o jie kalba apie 20metu.Linu g.,juk palyginti neseniai tvarkete,turbut tada,kai ta idiotiška šviesofora pastatete,kur,jei mašinu nera daug, speji tik begi ijungt ir iš žalios šviesos jau geltona užsidega.Galiu pasakyt ka tikrai reikia padaryt,štai pvz., prie RIMI,šviesoforas tiesiog butinas.Galiu ir dar viena dalyka pasakyti,Klaipedos g.,ten kur prieš turgu padaryta mašinoms statyti,trinkeles jau dabar po truputi byra,o kai pavasari atšils,turetu visai išbyreti.Ar čia,kaip ir su Deltuvos g.,viskas bus daroma iš naujo kasmet?Piliakalni ir ta idiotai sugriaus.Suprantu,kad Vilniuje vagia,bet,kad šitame kaime bus tokie vogimo mąstai,to jau sunku buvo tiketis.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+18 # Pritariu ok 100% 2019-02-07 17:43
Rajonui skubiai reikia reanimacijos. Ši valdžia apsišiko. Rajono valdžiai nusišikt ant žmonių ir jų nuomonių. Buvo galimybė vystyti futbolą – praganyta. Apie karinio miestelio tvarkymą, tik kalba ir daugiau nieko. Paupiai netvarkomi. Perkami kažkokie nesąmoningi lopinėliai žemės prie ežero, prisidengiant, kad čia tipo „labai reikia“. Miestas pasikeitė. Daug žmonių persikelė gyventi į sodus, pasistatė Narbuto gamykla. Kaip į tai sureagavo rajono valdžia? Niekaip. Autobusų parko Prabišas nosį krapšto, bet piršto nepajudina, kad atsirastų nauji maršrutai – iki Narbuto gamyklos, žiedo gatvėj, Dukstynos, Pušelės, Armomnos soduose. Kaip važiavo prieš 20 metų, taip ir važiuoja. Butų ūkio Pocius pampsta nuo svetimų pinigų, o pokyčių kaip nėra, taip nėra. Galiu tęsti ir tęsti, bet ir taip patys viską žinot. Mieli žmonės, raginu nebalsuoti už Janicko, Balčiūnienės ir Petronio koaliciją. Ką nors, bet ne šiuos.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+4 # Gyventojas 2019-02-08 11:08
Apšvietimo sistemai išsimokėtinai - taip. Gatvių tvarkymo - ne.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Biudzetas 2019 2019-02-08 17:09
Cituojamas Gyventojas:
Apšvietimo sistemai išsimokėtinai - taip. Gatvių tvarkymo - ne.

Kam? Biudzete numatyti milziniski pinigai ir apsvietymui ir aps.remontui ...viskam!
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+8 # ok 2019-02-08 15:32
Kaip jums gerai sekasi išvogti ES skiriamus pinigus.Del gatviu tvarkymo,tai juk viskas daugiau nei paprasta.Pvz.ten kur jau 2 metai žvyrkelis,palei "Paparti".Sake,kad nesutvarke todel,kad ta firma bankrutavo.Galvoju,kad čia buvo panaudota labai paprasta sistema.Viskas vyksta maždaug taip:susiranda bankrutuouojančia firma(geriausia,jei tos firmos vadovai yra geri pažistami),pasiima gatviu tvarkymui skiriamus pinigus,duoda pinigus tai firmai,firma merui duoda gera otkata ir po kiek laiko,bankrutuoja.Visai neblogai,pvz.duodi bankrutuojančiai firmai milijona,ji duoda atgal 500tukst.otkata ir visi laimingi,išskyrus žmones,kuriems reikia važineti per duobes ir vaikščioti per balas ir purvina žvyrkeli.Nesuprantu,negi net kažkokio kaimo mero ir kitu savivaldybes vagiu jau nebegalima sutvarkyti.O kaip jums variantas su tuo žemes pirkimu?Juk tokiu kainu net nera,už kiek jie nupirko.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+8 # į ok 2019-02-08 15:57
VIsiškai teisingai. Aš niekaip nesuprantu, kaip šiais laikais papulti į tokią absurdišką situaciją. Juk kiekvienas, bent minimaliai susidūręs su viešaisiais pirkimais žino, kad laimėti tokį konkursą reikia gauti milijoninę garantiją iš banko arba draudimo. Ją turi pateikti ir jo bankroto atveju, savivaldybė pasiimtų pinigus iš banko garantijos ir tęstų darbus toliau. O šiuo atveju tai panašu į nusikalstamą tyčinį aplaidumą. Labai gaila, kad rajone neatsiranda žmonių, žiniasklaidos, kad paviešinti šiuos atvejus.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Prokurstura 2019-02-10 08:17
Cituojamas į ok:
VIsiškai teisingai. Aš niekaip nesuprantu, kaip šiais laikais papulti į tokią absurdišką situaciją. Juk kiekvienas, bent minimaliai susidūręs su viešaisiais pirkimais žino, kad laimėti tokį konkursą reikia gauti milijoninę garantiją iš banko arba draudimo. Ją turi pateikti ir jo bankroto atveju, savivaldybė pasiimtų pinigus iš banko garantijos ir tęstų darbus toliau. O šiuo atveju tai panašu į nusikalstamą tyčinį aplaidumą. Labai gaila, kad rajone neatsiranda žmonių, žiniasklaidos, kad paviešinti šiuos atvejus.

O kur projurstura ziuri? Vieso intereso ginymas?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+5 # Biudzetas 2019 2019-02-08 16:42
Tai taip su paupio g.buvo!!!
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų