Būrėjų veikla privalo būti teisėta

„Ukmergės žinių“ skaitytojui abejonių sukėlė astrologijos ir kitų panašių sričių šalininkų veikla. Jis sakė norintis pasiteirauti „dėl vadinamųjų ekstrasensų – visokių būrėjų, čigonių, pagalbininkių, kurios skelbiasi laikraščiuose, internete“. Klausia: ar tokia veikla yra legali, ar mokami mokesčiai, jei ne – kokia yra atsakomybė ir kas turėtų imtis viso to priežiūros.

Atsakymą pateikė laikinai einanti Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkės pareigas Virginija Ginevičienė. Jos teigimu, astrologijos veiklą gyventojas gali vykdyti įsigijęs verslo liudijimą „Astrologijos veikla“, iš anksto sumokėdamas fiksuoto dydžio pajamų mokestį. Vilniaus m. savivaldybės tarybos nustatytas dydis 2019 metams – 684 eurai, kai veikla vykdoma Vilniaus m. savivaldybės teritorijoje.

547 eurai metams, kai veikla vykdoma visoje Lietuvos Respublikoje, išskyrus Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Palangos, Panevėžio, Šiaulių, Vilniaus miestų savivaldybių ir Neringos savivaldybės teritorijas bei Marijampolės miesto teritoriją.

„Šia veikla užsiimti ir ją registruoti taip pat galima ir pagal individualios veiklos pažymą. Veiklos rūšies kodas pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių – 96.09 „Kita, niekur kitur nepriskirta, asmenų aptarnavimo veikla“. Vadovaujantis Gyventojų, besiverčiančių individualia veikla (išskyrus gyventojus, įsigijusius verslo liudijimus), buhalterinės apskaitos taisyklėmis, suteikus būrimo paslaugą kiekvienam paslaugos pirkėjui privaloma išrašyti sąskaitą faktūrą ar kitą apskaitos dokumentą.

Taip pat pildyti Gyventojo, besiverčiančio individualia veikla, pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą, o metams pasibaigus deklaruoti gautas pajamas VMI pateikiant Metinę pajamų deklaraciją (GPM308 forma) bei sumokėti mokėtiną pajamų mokestį“, – aiškino ji.

Primenama, jog apskaitos duomenis patogiausia fiksuoti naudojant i.APS virtualaus buhalterio paslaugą – vietoj pildomo popierinio apskaitos žurnalo užteks duomenis pateikti sistemoje. Pagal suvestus apskaitos duomenis VMI automatiškai suformuos preliminarias deklaracijas, kuriose jau bus paskaičiuotos privalomų sumokėti mokesčių sumos.

Individualią veiklą vykdantis gyventojas deklaruodamas savo gautas pajamas iš individualios veiklos privalo pateikti tikrovę atitinkančią informaciją. VMI pažymi, jog nuolat atidžiai stebi situaciją, fiksuoja ir vertina gaunamus faktus apie mokesčių mokėtoją. Siekdama įsitikinti, kad mokesčių mokėtojai tinkamai vykdo savo mokestines prievoles, vertina visą informaciją apie mokesčių mokėtojus, t. y. savo sukauptą informaciją, gautus duomenis iš trečiųjų šaltinių bei viešai pasirodžiusią informaciją žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, informaciją, gautą tel. 1882.

„Tiems, kurie nėra tikri, ar kartais praeityje nepamiršo deklaruoti kokių nors už vykdomą veiklą gautų pajamų, siūlome suskubti, pasitikrinti. Pamiršusiems – pasinaudoti galimybe be baudų ir delspinigių ištaisyti praeities klaidas, nurodant anksčiau nedeklaruotas 2014–2018 m. laikotarpio pajamas. Tai padaryti galima iki liepos 1 d.“, – sakė V. Ginevičienė.

VMI primena, kad apie įvairius pastebėtus mokestinius pažeidimus gyventojai gali pranešti pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildę elektroninę anketą svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba parsisiuntę programėlę išmaniesiems telefonams „Pranešk“. Ja naudojantis mokesčių mokėtojas gali pažeidimo vietoje nufotografuoti, padaryti garso ar vaizdo įrašą, pažymėti pastebėto pažeidimo vietą žemėlapyje ir šią informaciją perduoti tiesiai VMI.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vyr. specialistė Aušra Šičkinienė sako, jog ši minima veikla – bet kokiu atveju komercinė, jeigu už ją ima pinigus.

„Tai galėtų būti su verslo liudijimu arba individualios veiklos pažyma, kurias išduoda VMI. Į savivaldybės veiklos akiratį tai nepapuola. Licencijų ar specialių leidimų tokiai veiklai nereikia. Kontroliuojančios institucijos irgi, manau, galėtų tikrinti, kiek vykdoma komercinė veikla yra nelegali“, – pasakojo ji.

Anot A. Šičkinienės, pasitaikius sukčiavimo atvejų, „tai jau – policijos reikalai“.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

-1 # Loreta 2020-05-15 12:22
Palmira kelertienė įdomu ar visus mokesčius moka? Ar registruoja ji pajamas ir išlaidas? Reikia tikrinti jos banko sąskaitas, gaunamas perlaidas iš uzsienio ir lietuvių,grynais registracijas knygose. Visa tai sudaro i mėnesį apie desimt tūkstantėlių. Platina senus horus ,ima pinigus. Skundžiasi dauguma, kad viskas blogai jos daroma,pinigai imami.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # Loreta 2020-05-15 12:27
Ar moka algą grynais savo darbuotojams,kad nemokėti pajamų. Darbuotojai tai yra,ji pati feisbuke nurodo, kad tvarko IT. Tikrinti visą palmiros kelertienės veiklą būtina, net kontrabanda galimbūti į kitas šalis ne tik į baltarusiją. Placiau: kontrobandiniai horoskopai. Koronovirusas ir palmira bei skundai apie ją.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+2 # Kardashian 2020-05-21 06:28
Eiti pas būrėjas arba raganas tolygunsave atiduoti velniui. Vėliau ar anksčiau kas nors nutinka. Pamirßtame,kad buvome. Vęl einame. Pririsa, o nesekmes iki n kartų. Nei viena jų nereikalinga. Palmira senus horus platina,nieko net viruso nematė.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # Jurga 2020-05-21 06:34
Būtinai turi būti apskaitos žurnalai raganoms būrejoms. Tegul išduoda kvitus. Talismanai, amuletai prijungia žmones prie jų. Jie tada maitinasi energija. Rengiasi raudona spalva arba juoda, kad galėtų traukti energijas, zombinti, tipo zino, kas bus per tai. O ateitis pavedama jų demonams. Tokie darbai Dievui yra bjaurystės.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Njolė 2020-06-17 21:58
Kiek ji gali mulkinti lrl senais kliedesiais, i a pinigus už tai. Kur źiūri STT,VMI?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Bernardas 2020-06-25 10:54
Dar šv. Augustinas minėjo, kad pavojinga tikėti horoskopais. Tai ne iš. Dievo tie žaidimai, o tik demonų . Taip ,radau atsakymą paskaitęs :BIBLIJA APIE ASTROLOGIJĄ. Palmiros ir kitų raganių darbai įrodo, kad jie visi yra Antikristo darbuotojais. Atgaila būtina.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Goda 2020-06-25 19:47
Reikalauti kvitus būtina. Įrašineti, ką ji kalba taip pat. Tegul moka mokesčius, viską registruoja iki cento. Griekas maitinti raganas, kurios nedeklaruoja pajamų.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Kuponas Ukmergės žinios

Veterinarijos klinika

Pridavimas

Ukmerges siluma

Vilkmerge restoranas

Ar domitės artėjančiais Seimo rinkimais?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Floros Studija

sale

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų