Pivonijos mikrorajone kuriamas naujas kvartalas.  Gedimino Nemunaičio ir Skaistės  VASILIAUSKAITĖS-DANČENKOVIENĖS nuotr. Pivonijos mikrorajone kuriamas naujas kvartalas. Gedimino Nemunaičio ir Skaistės VASILIAUSKAITĖS-DANČENKOVIENĖS nuotr.

Ukmergėje vyksta intensyvios statybos. Gyvenamieji namai dygsta Dariaus ir Girėno gatvėje, suplanuoti buvusioje koklių fabriko teritorijoje bei Deltuvos seniūnijoje esančiame Leonpolyje.

Dariaus ir Girėno gatvėje, kvartale tarp prekybos centro ir „Šilo“ progimnazijos statybos jau pradėtos. Jas vykdo UAB „Norlit statyba“.

Vienas iš bendrovės bendraturčių Rolandas Šmitas informavo, kad 1,5 ha plotas padalytas į 26 sklypus. Šiuo metu įmonė yra gavusi leidimus šešių A+ kategorijos individualių kotedžų tipo namų statybai. Vieni jų bus vieno, kiti – dviejų aukštų, maždaug 100 m2 ploto. Du iš šešių bus dalinai sujungti, kiti – atskiri. Į namus bus atvesta elektra, vandentiekis ir kitos komunikacijos, išskyrus dujas. Planuojamos šildymo sistemos – elektra arba oras-vanduo. Pagal galiojančius reikalavimus, kiti namai atitiks A++ kategoriją.

Namai bus parduodami su daline apdaila. Tai reiškia, kad fasadas, langai, durys, stogai bus sutvarkyti visiškai, o vidus įrengtas iki dažymo. Bus išvedžiota elektros instaliacija, įrengtas grindų šildymas, nutinkuotos sienos. Naujakuriams liks pasirūpinti apdaila – sienų dažymu, grindų danga.

Namo kaina priklausys nuo ploto. 1 m2 kaina – 1 000 Eur ir papildomai 5 tūkst. Eur už sklypą. Į šią kainą įeina gatvių įrengimas ir bendra kvartalo infrastruktūra.

Įmonės vadovai tikisi, kad namuose, kurių statyba jau vyksta, gyventojai galės pradėti kurtis dar šiemet, kituose – kitų metų pavasarį.

Uždaras rajonas

Kvartalo prie „Šilo“ progimnazijos plane numatytos naujos gatvės. Kaip informavo R. Šmitas, ten, kur dabar pėsčiųjų takas nuo Dariaus ir Girėno gatvės veda pro degalinę link mokyklos, planuose pažymėta Mokyklos gatvė. Pačiame kvartale tarp namų bus įrengta U formos Boruvkos gatvė.

Gatvės bus privačios, tad jomis galės važinėti tik kvartalo gyventojai ir jų svečiai. Automobilių eismą planuojama riboti užkardu. O įrengtu šaligatviu galės naudotis visi – tiek kvartalo gyventojai, tiek į mokyklą einantys mokiniai bei mokytojai. „Tiesa, kvartalo bendruomenė galės nuspręsti nenaudoti užkardo ir neriboti eismo, tačiau šiuo metu teritorija suplanuota kaip uždaras rajonas“, – sakė pašnekovas. Šie klausimai derinami su rajono savivaldybės administracijos Urbanistikos ir  infrastruktūros skyriumi.

Papildoma infrastruktūra – vaikų žaidimų aikštelės ar poilsio zonos – kol kas nėra planuojama. Tai – ilgalaikis projektas. Per metus planuojama pastatyti po šešis namus, pradedant nuo Dariaus ir Girėno gatvės ir keliaujant gilyn, per keletą metų įrengti visą kvartalą. Pasak R. Šmito, vystymo sparta priklausys nuo perkamumo. Gyventojai domisi, kai kas jau ir sumokėjo avansus. Trys iš statomų namų jau rezervuoti, ketvirtuoju domimasi.

Kol kas takas lieka

Pasidomėjome, ar dėl vykdomų statybų, nenukentės pėsčiųjų takas, vedantis link „Šilo“ progimnazijos,  įrengtas savivaldybės biudžeto lėšomis.

Rajono savivaldybės administracijos architektas Artūras Sakalauskas atsakė: „Minimą pėsčiųjų taką su apšvietimu sklypų vystytojas įsipareigojo perkelti už savo sklypų ribų. Kol kas takas lieka ir bus naudojamas. Boruvkos gatvė bus pėstiesiems prieinama gatvė, kuria taip pat galės naudotis visi miesto gyventojai.

Buvusio koklių fabriko teritorijoje taip pat suformuoti privatūs sklypai gyvenamajai statybai su šalia einančia gatve, kuria irgi galės naudotis pėstieji“. Buvusi karinio miestelio teritorija taip pat tvarkoma, tačiau, pasak savivaldybės architekto A. Sakalausko, šioje teritorijoje kol kas gyvenamoji statyba neplanuojama.

Nauja gatvė

Buvusio koklių fabriko teritorijoje esančios žemės savininkas UAB „Alnitransa“ parduoda 9–11 arų sklypus. Bendrovė vykdyti statybos neplanuoja.

Žada, kad į sklypus bus atvesta kanalizacija, vandentiekis, elektra, dujos. Kvartalo plane numatyta nauja Koklių fabriko gatvė. Savininkas įrengs laikinus kelius, kuriuos vėliau perims savivaldybė.

Įmonės direktorius Algirdas Didžiokas sklypų kainos nenorėjo atskleisti.

Statys savivaldybės įmonė

„Ukmergės žiniose“ jau rašėme, kad savivaldybės bendrovė UAB Ukmergės butų ūkis įsigijo sklypus mieste, Ramygalos ir Žemaičių gatvėse, kuriuose planuoja statyti kotedžų tipo namus, atitinkančius A++ kategoriją. Kaip teigia įmonės direktorius Raimondas Baltaduonis, siekiama, kad projektas būtų modernus ir šiuolaikiškas, kad gyvenamieji būstai bei jų aplinka būtų patogūs gyventojams, todėl bus sutvarkyta ir teritorija: ketinama įrengti saugias vaikų žaidimų aikšteles, įvažiavimus automobiliams. Šiuo metu vyksta projektavimo darbai, vandentiekio, lietaus nuotekų, elektros prijungimo sąlygų išėmimas, iki birželio tikimasi turėti projekto vizualizaciją, statybas norima pradėti vasarą.

Namai užmiestyje

Naujas gyvenamųjų namų kvartalas jau dygsta Deltuvos seniūnijoje, Leonpolio kaime, kuris nuo Ukmergės centro yra nutolęs tik 8 km atstumu. Sklypai suformuoti Eglių gatvėje. Ji nėra išasfaltuota, tačiau kelis šimtus metrų neasfaltuoto kelio atperka Šventosios upės vaizdas, atsiveriantis nuo besiformuojančio kvartalo ribos.

Sklypo savininkas Saulius Vilutis informavo, kad bendras teritorijos plotas – 2,5 ha namų valda. Jame suformuota dešimt sklypų, kurių plotai nuo 14 iki 21 aro. Likusiame plote numatyta įrengti žaliąsias zonas, servitutinius kelius.

Pirmuoju etapu bus statomi penki vienbučiai vieno aukšto, L formos, 110 m² ploto namai, atitinkantys A+ kategoriją. Antrojo etapo metu iškils likę penki namai.

Visame kvartale bus išlaikytas giminingas ansamblis. Kiekviename name įrengtas 14 kW elektros įvadas, artezinio gręžinio vanduo, vietiniai nuotekų ir lietaus nuvedimo tinklai, pažangios šildymo ir vėdinimo sistemos oras-vanduo. Patogesniam privažiavimui į sklypus suformuoti vidiniai keliai. „Komunikacijomis pasirūpinsime mes, viskas įskaičiuota į kainą“, – sakė S. Vilutis.

Planuojama, kad pirmieji gyventojai naujajame kvartale galės kurtis gruodį. Sklypo su namu ir daline apdaila kaina – nuo 115 000 Eur. Skelbiama, kad pirmojo etapo namai jau išparduoti, galimos rezervacijos antrajam etapui.

Iš to, kad dar nepastatyti namai yra rezervuojami ir kai kurie net išparduoti, akivaizdu, kad gyvenamųjų namų poreikis Ukmergėje itin didelis.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

+20 # Mantas 2021-04-20 08:49
Tokie cia ir statybininkai toj Norlit Statyba dirba 5 darbuotojai kurios metine apyvarta nurodoma 50000-100000 kazkaip panasu i saraskino kontora o ne i rimtus statybininkus
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+23 # Laurynas 2021-04-20 11:33
Nu zinot statyt dariaus ir gireno gatvej kazkoks absurdas, pirkejui reikia tureti nors biski sveiko proto, perka busta salia pagrindinio apvaziavimo is kreksliu i gelyna kur nuolat anksti rytais dunda gelzbetonio ir kitas krovininis transportas, salia esanti degali nuolat praskaidrins jusu ora benzino ir duju kvapais kuriu patikekit ten buna nuolat ir visgi nuo plovyklu atpuciama dregme, reiks nuolat laikyt uzdarytus langus o praejus 10 metu bus reikalinga renovacija
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+18 # Prasta 2021-04-20 13:35
Vieta.. labai....
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Nu baikt 2021-04-20 17:42
Pasidziaukim, kad dar Ukmerge gyva!
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+6 # robotas 2021-04-20 18:54
"žurnalistų" nuotraukų kokybė tai apgailėtina. siaubas koks žemas lygis.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-1 # Susidomėjusi 2021-04-21 07:22
O kur būtų galima pamatyti projektus detaliau? Apžiūrėti namus ir pan... Kaip galima būtų įsigyti norint? Kur talpinama informacija dėl naujų objektų galimybės apžiūrėti ir rezervuoti...?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-2 # Audrius 2021-04-21 08:19
Sveiki. Parašykite man el.paštu . Suteiksiu informaciją apie Šilo namus.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+7 # Brokeris 2021-04-21 16:18
O koki procenta imate?geriausia su savininkais tiesiogiai kontaktuoti,o ne su brokeriais. Nes jie pasiema savo procentukus....
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+10 # Aras 2021-04-21 09:46
Sveiki,
Labai brangu.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+10 # Aras 2021-04-21 09:47
Labai brangu...
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+15 # Vaskela 2021-04-21 09:49
Rolandas Smitas tai tikrai rimtas statybininkas kuris kazin ar sugebes dabaigti statybas, stai miesto aplinkelyje pries daugiau nei 10 metu pats Smitas state 6 kotedzus, pasakos tuo metu buvo irgi oj kaip visiems reikia visi pirks tiks statykit, o siai dienai teberiogso pastatu remai, kuriuos tik nugriaut nes statyta is duju silikato blokeliu ir tokiu namu niekam nebereikia. Jei kam idomu ta vieta randasi priesais narbuto gamykla link ramygalos gatves
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+10 # Leonpolis 2021-04-21 12:47
O prie paukštyno kvapų naujakuriai pripratę? Ar nereiks klykt, kad smirdi? :eek:
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+7 # Bronius 2021-04-21 15:01
Ir klyks ir reks kad nieks neperspejo reikalaus kad paukstyna uzdarytu pamatysit
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+20 # Jonas 2021-04-22 00:20
Čia tikra šaraškino ir apgavikų kontora.Visų pirma reikėtų mokesčių inspekcijai,fntt pasidomėti apie šituos veikėjus iš kurios vietos pasirodė nešvarūs pinigai,įmonės su tokiais istatiniais pinigais kurių sąskaitose net nėra.Čia yra kontroliuojančių institucijų apsileidimas.Tegul pasižiūri kiek šitos išmonės sumoka mokesčių kiek pelno mokesčio sumoka.Tai yra absurdas.Tai kad bendrasavininkas Šmidtas neturi savo įmonės o darbus vykdo prisidengdami kita įmone tai irgi niekam ne paslaptis.Žodžiu ar šitie žmonės patrauks toki projekta laikas parodys,bet ištikruju tai kontroliuojančių institucijų apsileidimas.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų