Vai­do­tė GRIŠKEVIČIŪTĖ

 

...Ve­ly­kų švie­sos tru­pi­nė­liai te­be­šil­do mū­sų na­mus, sie­las. Šven­tę pri­me­na spal­vin­gos ver­bos, pin­ti­nė­je už­si­li­ko vie­nas ki­tas mar­gu­tis. Sek­ma­die­nį ant sta­lų tu­rė­tų at­si­ras­ti švie­žiai nu­mar­gin­tų...

Šil­ta ir nuo pa­va­sa­rio, ku­ris vis drą­siau pa­kvie­čia mus į sa­vo glė­bį. Ge­ra dėl at­si­gau­nan­čios gam­tos, švie­ses­nių va­ka­rų. Ir nuo­tai­ka ki­ta, ir ūpas im­tis bent men­kiau­sio dar­be­lio di­des­nis.

O tų dar­be­lių po žie­mos – vi­sa gau­sy­bė. Žmo­nės šva­ri­na­si sa­vo kie­mus, tvar­ko­si so­dus ir so­dy­bas. Rū­pi­na­si, kad ap­lin­ka, nu­tir­pu­siam snie­gui pa­li­kus vi­sas šiukš­les, ne­bū­tų pur­vi­na.

Juo­kau­ja­ma, jog ir mū­sų Šven­to­ji šie­met, po di­džių­jų po­tvy­nių, ap­si­šva­ri­no pa­ti ir ap­šva­ri­no vi­sa, kas ap­link ją. Ši­taip ap­sė­mė sa­vą­sias pa­kran­tes, jog po to­kių te­kė­ji­mų vi­sos šiukš­lės tu­rės bū­ti „iš­plau­tos“, o že­mė – it nu­glu­din­ta. Tar­si „dez­in­fe­kuo­tas“ bus ir iš pa­ki­lu­sio van­dens ky­šan­tis tu­a­le­to na­mu­kas prie cen­tri­nio mies­to til­to – kaž­ko­dėl jis la­bai ke­lia juo­ką stab­te­lin­tiems pa­si­žiū­rė­ti vai­kams.

Mies­to, gam­tos gra­ži­ni­mui ren­gia­si ir tvar­kos en­tu­zias­tai. Ne­tru­kus vyk­sian­ti vi­suo­ti­nė tal­ka or­ga­ni­zuo­ja­ma vi­so­je Lie­tu­vo­je. Gra­žios idė­jos su­ma­ny­to­jų dė­ka mū­sų ap­lin­ka tu­rė­tų bū­ti švie­ses­nė ir ma­lo­nes­nė akiai. Tik ar su­pran­ta ši­tai tie, ku­rių šiukš­les, be jo­kio są­ži­nės grau­ži­mo iš­svies­tas gat­vė­se ir miš­kuo­se, rink­si­me...

Pa­va­sa­ris – nuo­sta­bus me­tas, tik kai ku­riems jis tei­kia dau­giau rū­pes­čių nei džiaugs­mų. Lau­kia­me ža­lu­mos, ste­bė­si­mės pra­žy­sian­čiu gro­žiu. O jis kaž­kam „pa­do­va­nos“ aša­ro­jan­čias akis, grau­žian­čią var­van­čią no­sį, var­gi­nan­čią aler­gi­ją... Tiks­liau – jau ėmė „do­va­no­ti“, mat me­di­kai tei­gia pas­ta­ruo­ju me­tu su­lau­kian­tys ne­ma­žai šio­mis pro­ble­mo­mis be­si­skun­džian­čių pa­cien­tų. Štai tau ir žy­din­tys au­ga­lai, nuo­sta­bio­sios žie­da­dul­kės...

Aler­giš­kiems žmo­nėms šiuo lai­ku pa­ta­ria­ma plau­ti no­sį jū­ros van­de­niu, va­žiuo­jant au­to­mo­bi­liu už­da­ry­ti lan­gus, veng­ti lau­ko ir da­li­ja­mi ki­to­kie pa­ta­ri­mai. Pik­ti ant to­kių pa­va­sa­rio iš­dai­gų sa­ko, kad bū­tų ge­riau iš­vis įlįs­ti į ko­kią kol­bą ir pra­tū­no­ti jo­je, kol vis­kas pra­žy­dės.

Vais­ti­nin­kai sa­ko, kad žmo­nes ka­muo­ja ne tik aler­gi­ja. At­ėju­sie­ji pra­šo pa­gel­bė­ti dėl va­di­na­mo­jo „pa­va­sa­ri­nio vi­ru­so“ – skau­dan­čios ger­klės, skers­vė­jy­je pa­si­gau­tos slo­gos. To­dėl dar kar­tą pri­me­na: nors oro tem­pe­ra­tū­ra ky­la, ne­sku­bė­ki­me iš­si­reng­ti.

 

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Daugiau šioje kategorijoje:

Veterinarijos klinika

Kasyba

Ukmerges siluma

Vilkmerge restoranas

Ar manote, kad karantinas jau turėtų būti nutrauktas
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

sale

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų