Spausdinti šį puslapį

Butų ūkio direktorių apipylė priekaištais

Gedimino Nemunaičio nuotr. G. Pociaus (dešinėje) pasisakymą išklausė ir rajono vadovai S. Jackūnas ir R. Janickas. Gedimino Nemunaičio nuotr. G. Pociaus (dešinėje) pasisakymą išklausė ir rajono vadovai S. Jackūnas ir R. Janickas.

Į susitikimą gyventojus praėjusią savaitę pakvietė daugiabučius namus Ukmergėje administruojanti UAB Ukmergės butų ūkis. Mažiau nei prieš pusmetį pareigas pradėjusiam eiti direktoriui Giedriui Pociui jame teko atlaikyti nemenką priekaištų dozę.

Susitikimą pradėjęs rajono meras Rolandas Janickas pabrėžė, kad gyventi daugiabutyje po vienu stogu keliasdešimčiai savininkų tikrai nėra lengva, tačiau reikia ieškoti bendrų sprendimų.

Savo pasisakymo pradžioje direktorius G. Pocius pristatė į susitikimą atėjusią Butų ūkio komandą bei papasakojo apie svarbiausias įmonės aktualijas, teisės aktus, kuriais vadovaujasi.

Apgailestavo, kad į jų šaukiamus daugiabučių susirinkimus gyventojai renkasi vangiai: iš 76 namų tik 16-oje susirinko bent pusė gyventojų.

Priminė, kad įmonė teikia rekomendacijas dėl jų daugiabučio namo atnaujinimo darbų. Pirmiausiai rekomenduojama atnaujinti elektros instaliaciją, vamzdynus, o tik po to imtis gražinimo darbų.

Direktorius priminė, kad gyventojai atsiskaito naudojant administravimo, techninės priežiūros, šildymo priežiūros tarifus. Mokestis priklauso nuo būsto ploto.

Nuo šių metų rugsėjo keitėsi techninės priežiūros tarifų dydžiai: vienur didėjo, kitur kiek pamažėjo.

Būtent šie paskaičiavimai susirinkimo dalyviams kėlė daugiausiai klausimų. Nors G. Pocius tai neigė, ukmergiškiai vis tiek laikėsi savo: jog tarifų dydžiai paskaičiuoti „iš lubų“.

Įmonės vadovas sulaukė ir daug kitokių priekaištų.

Keli susitikimo dalyviai piktinosi per dideliais įkainiais už paslaugas, per brangiai kainuojančiu avarinės tarnybos išlaikymu. Esą Vilniuje avarinės tarnybos paslaugos daug pigesnės. Pasirodo, tai tiesa, nes Vilniuje – daugiau iškvietimų, tad tarnybą išlaikyti kainuoja pigiau.

Pasipiktinimą sukėlė ir tai, jog valstybinės vėliavos iškėlimas, už kurį atsakingas administratorius, įkainotas net keliolika eurų...

Būta daug konkrečiam daugiabučiui aktualių klausimų. Vieno atstovė piktinosi, kad Butų ūkis nubraukė per kelerius metus sukauptas jų namo sumokėtas techninės priežiūros lėšas.

„Techninės priežiūros lėšos nėra kaupiamosios, tai – fiksuotas mokestis“, – aiškino G. Pocius, tačiau daugiabučio atstovei liko neaišku, kur nukeliavo jų sukaupti pinigai.

Kitas žmogus piktinosi, kad už vieno judesio daviklio laiptinėje pakeitimą nuskaičiuoti 25 eurai.

Lieti priekaištai dėl nuolat besikemšančių kanalizacijos vamzdynų. Esą metų metais mokami didžiuliai pinigai už šiuos darbus, klausoma pamokslų, neva patys į klozetus kažką meta, o jau paskui pareiškiama, kad reikėjo vamzdynus keisti, kad jie nuo laiko susmego...

Viena moteris teiravosi, kodėl Butų ūkis, keitęs laiptinėse radiatorius, senus neatlygintinai išsivežė. Pasirodo, tokia tvarka – neatiduosi juk radiatoriaus kuriam nors gyventojui...

Iškelta ir gana globalių pastabų: kaip gali Ukmergės butų ūkis būti ir daugiabučio administratoriumi, ir kartu – kontroliuoti, kaip name atliekama techninė priežiūra...

Nepraslydo pro akis ukmergiškiams ir Butų ūkio vadovų algos bei išeitinės, kuriomis pamalonintas, kaip dabar aiškėja, prastai vadovavęs buvęs įmonės direktorius.

Į kai kuriuos klausimus gyventojams atsakė rajono meras R. Janickas. Jis informavo, kad apie 50 proc. pajamų Butų ūkis surenka  iš gyventojų, kiti 50 proc. skiriami iš savivaldybės biudžeto nuostolingoms veikloms finansuoti.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)