Spausdinti šį puslapį

Sėkmė lydėjo Ukmergės žvejus

Vaidas Bakanauskas kviečia žvejus prie vaišių stalo. Vaidas Bakanauskas kviečia žvejus prie vaišių stalo.

Šeštadienį prie Dovydiškių tvenkinio, šalia Leonpolio, varžėsi žvejai iš visos Lietuvos. Čia vyko Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos varžybos. Sėkmė lėmė, kad jas laimėjo Ukmergės komanda.

Į varžybas susirinko žvejai iš Tauragės, Panevėžio, Biržų ir kitų, iš viso – 9 šalies rajonų. Varžybas organizuojant talkino Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugija.

Jos vadovas Vaidas Bakanauskas pasakojo, kad respublikinės varžybos mūsų rajone organizuotos pirmą kartą.

Jos pavyko gana sėkmingai. Kodėl pasirinktas Dovydiškių tvenkinys? Pasirodo, jis vienintelis Ukmergės rajone neaptvertas tvoromis, prie jo galima privažiuoti ir važiuoti pakrantės keliu.

Varžybos vyko dviem etapais: varžėsi ir spiningautojai, ir žvejai plūdine meškere. Kiekvieno rajono komandos sudėtyje – penki nariai: trys plūdininkai ir du spiningautojai. Rezultatus lėmė bendra komandos sėkmė.

Vyrai pasakojo, kad diena žvejybai buvo per karšta, tad labai dideliu laimikiu mažai kas džiaugėsi.

Pirmieji į ežerą valtimis išplaukė spiningautojai.

Jiems kibo ešeriai ir lydekos.

Daugiausia spiningu žuvies – 4 kg – pagavo ukmergiškis Mantas Vitaitis, antras – 1 kg 925 g – ukmergiškis Juozas Latanauskas, trečias – 1 kg 641 g žuvies pagavęs Raimondas Makauskas iš Mažeikių.

Tuo tarpu nuo kranto 21 žvejas sumerkė plūdines meškeres. Pagrindinis masalas – musių lervos.

Žvejojus nuo ryto, 15 val. buvo paskelbta varžybų pabaiga.

Užduotis pasverti visų dalyvių laimikį teko Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojui žvejybai Egidijui Bukelskiui.

Pasvėręs kiekvieno pagautas žuvis, jis visus paragino laimikį paleisti atgal į tvenkinio vandenis.

Daugiausia aukšlių, kuojų, ešeriukų – beveik 3 kilogramus – pagavo Andrius Šešeika iš Biržų, antras – ukmergiškis Konstantinas Trusovas, kurio laimikis 2 kg 666 g, trečioje vietoje – 2 kg 640 g – panevėžietis Valdemaras Bertašius.

Susumavus visus rezultatus, nugalėtojų taurė atiteko Ukmergės komandai. Iš viso vyrai sužvejojo 11 kg 593 g laimikio.

Antros vietos taurė atiteko 5 kg 480 g pagavusiai Anykščių, trečios – 5 kg 100 g – Tauragės komandai.

Iš viso varžybų metu pagauta daugiau nei 42 kilogramai žuvies. Beveik visa ji buvo paleista atgal į tvenkinį.

Varžybų nugalėtojai apdovanoti Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos prizinėmis taurėmis, Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugijos bei Gedimino gatvėje įsikūrusios žvejų parduotuvės prizais.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)