Spausdinti šį puslapį

Tiki: jei knygas ima, vadinasi, jų reikia

Į redakciją atsiųstoje nuotraukoje knygų lentynėlė tuščia. Į redakciją atsiųstoje nuotraukoje knygų lentynėlė tuščia.

Ukmergės centre, Kauno gatvėje, pernai lapkritį įkurdinta bibliotekėlė įrodė, kad ši idėja nėra visiškai utopinė, kaip prieš metus kai kam atrodė.

Mažytės lyg inkiliukai knygų lentynėlės, į kurias kiekvienas gali padėti knygą arba ją pasiimti, gyvuoja daugelyje pasaulio miestų. Pernai tokia buvo pastatyta ir Ukmergės centre. Pritvirtinta lentelė skelbia, kad ji priklauso tarptautiniam knygų mainų iniciatyvos „Little Free Library“ tinklui ir turi savo sertifikuotą – 26779-ąjį numerį.

Šio projekto sumanytoja kraštietė Jurga Sally Jackevičiūtė, o idėjos partneriai – Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centras.

Šio centro direktorė Lina Baublienė sako, į bibliotekėlę visada pažvelgia praeidama ir pravažiuodama.

Įsitikino, kad čia vyksta nuolatinis knygų judėjimas. Vieni jų atneša, kiti paima. Tiesa, kartais pamiršta dureles uždaryti... Kartais kelias dienas lentynėlė būna ir tuščia.

„Atneša mūsų bibliotekos darbuotojai, mes patys ir tiesiog ukmergiškiai“, – pasakojo direktorė, ragindama ukmergiškius dalyvauti prasmingoje veikloje. Juk jei knygas kažkas paima, vadinasi, jos reikalingos.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)