Išeiti paskatino nesutapę požiūriai?

E. Šemetienė. Autorės nuotr. E. Šemetienė. Autorės nuotr.

Rajono savivaldybės taryba patenkino „Ryto“ specialiosios mokyklos direktorės Elenos Šemetienės prašymą atleisti ją iš šios mokyklos direktoriaus pareigų. Pedagogė teigė, kad palikti pareigas ją paskatino bloga darbo atmosfera ir tai, kad jos pačios žmogiškosios vertybės skiriasi nuo kai kurių savivaldybės darbuotojų vertybių.

Direktorė prašė atleisti ją nuo spalio 2 d. šalių susitarimu, išmokant trijų mėnesių jos gauto darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką ir kompensaciją už nepanaudotas atostogas.

Taryba prašymą patenkino, bet prieš tai norėjo išklausyti įstaigos vadovės kalbos. Prakalbusi iš tribūnos E. Šemetienė džiaugėsi nuveiktais darbais ir pasiekimais. Vėliau patikino, kad iš darbo išeina tikrai ne dėl kokių nors finansinių įstaigos problemų. Esą pastaruoju metu vyko net keli įvairūs patikrinimai ir jokių pažeidimų nerado.

Labai aptakiai paaiškino, kad dirbti ji nebegali dėl prasto mikroklimato, atsiradusio tarp savivaldybės ir šios įstaigos.

Dėkodamas už nuveiktus darbus rajono meras Rolandas Janickas įteikė E. Šemetienei gėlių ir atminimo dovaną.

Sudaryta komisija organizuos įstaigos direktoriaus pareigų perdavimą ir surašys turto ir dokumentų perdavimo aktą.

E. Šemetienė pavadinimą per tą laiką pakeitusiai specialiajai mokyklai vadovauja nuo 2005 metų. Įstaigos vadovė lieka mokykloje dirbti spec. pedagogės darbą.

Nutraukus darbo sutartį bus paskelbtas konkursas Ukmergės „Ryto“ specialiosios mokyklos direktoriaus pareigoms eiti.

Ukmergės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė pasakojo, kad „Ryto“ specialiojoje mokykloje šiuo metu ugdoma per 100 vaikų. Čia ugdomi net tik specialiųjų poreikių turintys ukmergiškiai, bet ir vaikai iš aplinkinių rajonų. Yra sudarytos ikimokyklinukų bei priešmokyklinukų grupės.

Nors ugdytinių pastaraisiais metais mažėjo nežymiai, panašu, kad ateityje bus kitaip. Mūsų šalies Vyriausybės politika – kuo daugiau specialiųjų poreikių turinčių vaikų integruoti į bendrojo lavinimo mokyklas.

„Ryto“ specialioji mokykla turi regioninės mokyklos statusą. Įstaiga finansuojama iš valstybės biudžeto, ugdymo reikmėms jai per metus skiriama per 333 tūkst. eurų mokinio krepšelio dotacijų. Pernai ūkio, bendrabučio, maitinimo, kitoms išlaidoms mokyklai buvo skirta 416 tūkst. eurų, šiemet – 23 tūkst. eurų mažiau negu pernai.

Mokykla įsikūrusi dviejuose pastatuose – Vytauto g. 20 ir Veterinarijos g. 5. Bendrabutyje gyvena 37 vaikai, dirba per 80 darbuotojų.

Apie galimą įstaigos uždarymą kol kas nekalbama. Tačiau nebekalbama ir apie jokias investicijas į šios mokyklos pastatus. Pagrindinio, esančio Vytauto gatvėje, apskritai norima atsisakyti.

Apie milžiniškas investicijas specialaus ugdymo mokyklai Ukmergėje garsiai diskutuota visai neseniai – dar šių metų pavasarį. Balandį vykusiame rajono tarybos posėdyje buvo pasiūlyta prie Veterinarijos gatvėje esančio pastato įrengti nuomojamą konteinerinį modulį ir įstaigą įkurdinti viename pastate. Vien nuoma kainuotų apie 120 tūkst. eurų per metus.

Planuota, kad tai leistų sutaupyti lėšų, nes būtų atleista dalis darbuotojų. Ketinta darbus pradėti ir baigti šiemet prieš naują šildymo sezoną.

Tačiau tarybos nariai tokiam sumanymui nepritarė, o klausimui detaliai išnagrinėti sudaryta darbo grupė. Atsižvelgiant į paskelbtą Vyriausybės politiką, po konsultacijų su Švietimo ir mokslo ministerija brangaus konteinerinio modulio grupės nariai nutarė atsisakyti. Jos nuomone, viena bazė tokiems vaikams turi likti. Tai galėtų būti Veterinarijos gatvėje esančios patalpos, nes ten jau sukurtos tam tikros sąlygos specialiųjų poreikių vaikams. „Ateityje, dar ne šiais metais, bendrabutyje gyvenantys auklėtiniai galbūt bus įkurdinti atsilaisvinusiose Vaikų globos namų patalpose, nes jos suremontuotos, pritaikytos gyventi šeimynoms“, – sakė Švietimo ir sporto skyriaus vedėja.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Kuponas Ukmergės žinios

Veterinarijos klinika

Ukmerges siluma

Vilkmerge restoranas

Už ką atiduosite savo balsą Seimo rinkimuose?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Floros Studija

sale

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų