Teritorijos tvarkomos ir gyventojų lėšomis

Gyventojai gali teikti paraiškas savivaldybei tvarkyti jų kiemų įvažiavimus, aikšteles. Gedimino Nemunaičio nuotr. Gyventojai gali teikti paraiškas savivaldybei tvarkyti jų kiemų įvažiavimus, aikšteles. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Šį pavasarį Ukmergės daugiabučių gyventojams buvo pasiūlyta tvarkant namų kiemus pasinaudoti savivaldybės parama. Šis pasiūlymas didžiulio susidomėjimo nesulaukė, vis dėlto devynių daugiabučių gyventojai paraiškas pateikė, o kai kurie jau laukia darbų pradžios. 

Rajono savivaldybės taryba kovo 30 d. patvirtino Susisiekimo komunikacijų ir jų inžinerinių tinklų daugiabučių gyvenamųjų namų kvartaluose statybos, rekonstravimo ir remonto, dalyvaujant fiziniams ir juridiniams asmenims, tvarkos aprašą. Jis nustato šių tinklų statybos, rekonstravimo ir remonto atlikimo tvarką namų kvartalų bendrojo naudojimo teritorijose.

Apraše nurodyta, kad gyventojai turi finansiškai prisidėti, tvarkant ar įrengiant susisiekimo komunikacijas: privažiavimus, įvažiavimus, gatves, šaligatvius, automobilių stovėjimo aikšteles, akligatvius.

Savivaldybės paramos dalis, pasak Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjo Gedimino Narbuto, nevienoda. Įrengimo darbai finansuojami: automobilių stovėjimo aikštelių, šaligatvių, esančių daugiabučių gyvenamųjų namų teritorijoje, 30 proc. – savivaldybės biudžeto lėšomis, 70 proc. – gyventojų lėšomis, šaligatvių, nepriskirtų tokioms teritorijoms, – 100 proc. savivaldybės lėšomis.

Įvažiavimams, esantiems savivaldybės tarybos patvirtintame Ukmergės rajono savivaldybės vietinių kelių, gatvių ir kitų susisiekimo komunikacijų objektų sąraše, skiriama 100 proc. savivaldybės biudžeto lėšų. Įvažiavimams, neįtrauktiems į šį sąrašą, – 50 proc. savivaldybės ir 50 proc. gyventojų lėšų.

Prisidedant gyventojams, savivaldybės lėšų taip pat skiriama inžineriniams tinklams – finansuojama 80 proc.

Paraiškas atlikti darbus gali pateikti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys, jos teikiamos savivaldybės administracijos Personalo ir dokumentų valdymo skyriuje. Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistės Aldonos Tijūnelienės, ukmergiškiai gana aktyviai domisi galimybe tvarkytis.

„Paraiškas teikia daugiausia jaunesni gyventojai. Jų taip pat sulaukiama iš tų daugiabučių, kuriuose įkurtos bendrijos“, – pasakojo ji. Ukmergės rajono savivaldybės administracijai pateikta 20 prašymų, iš jų devyni gauti šiemet.

Įvertinusi paraiškas, komisija parengia išvadas dėl kiekvienos iš jų pripažinimo tinkama įgyvendinti. Jeigu nustatoma, kad infrastruktūros įrengimas gali būti finansuojamas bendromis pareiškėjo ir savivaldybės biudžeto lėšomis, išvadoje dėl paraiškos tinkamumo įgyvendinti kartu siūlomas ir skirtinų lėšų dydis.

Įgyvendinti projektus, anot A. Tijūnelienės, gali būti naudojamos ir objekto administratoriaus kaupiamųjų lėšų sąskaitoje administruojamos lėšos.

Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas G. Narbutas pasakojo, kad buvo nuspręsta kompleksiškai tvarkyti teritoriją – įvažiavimus, šaligatvius, aikšteles – prie daugiabučių Anykščių g. 33 ir 35, S. Daukanto g. 61, 62, 63, 65, 67, 69 ir 75 gyvenamųjų namų. Remiamasi anksčiau gautais gyventojų prašymais ir, anot jo, labai bloga įvažiavimų būkle.

„Savivaldybės administracija nupirko susisiekimo komunikacijų ir jų inžinerinių tinklų paskirties statinių prie šių namų statybos techninio darbo projekto parengimo paslaugas. Šiuo metu vyksta projektavimo procedūros“, – sakė jis.

Taip pat, anot vedėjo, jau nupirkti šaligatvio ir automobilių stovėjimo aikštelės dangos remonto darbai prie Vilniaus g. 95 ir 97 namų. Pokyčių laukiama ir šalia Miškų g. 38 namo, kur planuojamas automobilių stovėjimo aikštelės asfaltbetonio dangos remontas. Prie minėtų darbų, sakė G. Narbutas, gyventojai prisideda 70 proc., savivaldybė – 30 proc.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Krašto turtas
Praeities integracija

Kuponas Ukmergės žinios

Pridavimas

Ukmerges siluma

Vilkmerge restoranas

Ar jau planuojate keliones į užsienį?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų