Spausdinti šį puslapį

Bendruomenė kratosi „Varpelio“ pavadinimo

Jei pokyčiams pritars rajono politikai, „Varpelis“ vadinsis „Vaikystė“. Gedimino Nemunaičio nuotr. Jei pokyčiams pritars rajono politikai, „Varpelis“ vadinsis „Vaikystė“. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Pokyčių metą išgyvenančio, statusą keičiančio Ukmergės mokyklos-darželio „Varpelis“ bendruomenė nutarė keistis iš esmės – pakeisti ir įstaigos pavadinimą.

Jei tam pritars rajono politikai, įstaiga vadinsis Ukmergės vaikų lopšeliu-darželiu „Vaikystė“.

Tarybai jau anksčiau sutarus dėl bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos, dabar priimtas sprendimas pertvarkyti mokyklos-darželio „Varpelis“ struktūrą, pakeičiant bendrojo ugdymo mokyklos grupę į ikimokyklinio ugdymo mokyklos grupę.

Pokyčiai priimti, nes Ukmergėje pritrūko vaikų darželių. Šiais mokslo metais buvo įsteigtos papildomos grupės lopšeliuose-darželiuose ,,Eglutė“, ,,Saulutė“ ir mokykloje-darželyje ,,Varpelis“. Tačiau ikimokyklinio ugdymo poreikis vis tiek nepatenkintas.

Patikrinus tėvų pateiktų prašymų skaičių, paaiškėjo, kad nesiimat pertvarkos be vietos būtų likę bent 60 vaikų.

Išanalizavus situaciją Ukmergės rajono vadovai priėmė sprendimą pakeisti mokyklos-darželio „Varpelis“ vidaus struktūrą: bendrojo ugdymo mokyklos grupę pakeisti į ikimokyklinio ugdymo, o pradines klases perkelti į Senamiesčio pagrindinę mokyklą.

Šiais mokslo metais Senamiesčio pagrindinėje mokykloje sukomplektuotos 4 pradinės klasės, o nuo rugsėjo bus – 8 klasės.

Pradinių klasių korpuse yra laisvi 4 kabinetai, kuriuos planuojama atnaujinti.

Paskaičiuota, kad Senamiesčio pagrindinės mokyklos papildomų pradinių klasių įrengimui, modernizavimui reikės apie 80 tūkst. Eur, ikimokyklinio ugdymo grupių įrengimui būsimajame lopšelyje-darželyje „Vaikystė“ – apie 150 tūkst. Eur.

Galutinį sprendimą dėl pavadinimo, struktūros pokyčių ir lėšų jiems įgyvendinti dar turės priimti šią savaitę posėdžiausianti rajono taryba.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)