Spausdinti šį puslapį

Stotis veiks tik automatiniu režimu

Nuo šio pirmadienio Ukmergės meteorologijos stotis dirbs tik automatiniu režimu, o iš trijų darbuotojų paliekama tik pusė etato aplinkos ir įrangos priežiūrai.

Dabar jau buvęs Ukmergės meteorologijos stoties vyriausiasis stebėtojas Rimantas Benkauskas sakė, kad ligi šiol sulaukdavo daug telefono skambučių iš ukmergiškių, besidominčių orų prognozėmis. Yra žmonių, kurie patys veda orų statistiką, – tokie ligi šiol buvo nuolatiniai stoties darbuotojų pašnekovai.

Pastaraisiais metais įstaigoje dažni svečiai buvo ir moksleiviai – čia vykdavo edukacinės moksleivių ekskursijos. Daug skambučių sulaukdavo žiemos metu, paspaudus didesniems šalčiams, – moksleivių tėvai norėdavo pasitikslinti, ar temperatūra nenukrito žemiau 20 laipsnių šalčio.

Neretai pažymų dėl meteorologinių sąlygų prašydavo pateikti rajono ūkininkai.

R. Benkauskas sako, jog apie tai, kad teks atsisveikinti su darbu, tarnybos stebėtojai žinojo maždaug pusmetį. Sako, teks susirasti kitą darbą.

Tokios permainos priežastis – lėšų taupymas ir tinklo optimizavimas. Aplinkos ministerijai sumažinus finansavimą, nuo liepos 1 d. prie automatinio režimo pereina penkios iš 18 buvusių stočių. Taigi, šalyje jų lieka 13.

Meteorologiniai matavimai juose bus vykdomi automatiniais prietaisais 24 valandas per parą, duomenys kas valandą bus perduodami į tarnybos centrinę būstinę Vilniuje.

Dėl pažymų apie hidrometeorologines sąlygas ir kitais klausimais prašoma kreiptis telefonu 8 5 275 1194 arba el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)