Spausdinti šį puslapį

Kūdikio mirties priežastys tiriamos

Didelė nelaimė rajone įvyko naktį į trečiadienį. Mirė prieš mažiau nei mėnesį dainaviškių šeimoje gimęs kūdikis.

Rugsėjo 19 dieną apie 1 val. 25 min. Ukmergės rajono policijos komisariate buvo gautas pranešimas iš medikų. Policijai, teigiama komisariato įvykių suvestinėje, pranešta, kad prie Ukmergės ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus greitosios medicinos pagalbos automobilyje mirė nė mėnesio nesulaukęs berniukas.

Jis gimė rugpjūčio 28 dieną. Policijos teigimu, įvykio vietoje apžiūrėjus kūnelį išorinių smurto žymių nesimatė.

Kūdikio netekusi šeima, auginanti dar vieną vyresnį vaiką, gyvena Deltuvos seniūnijoje, Dainavos kaime. Čia naktį ir skubėjo greitoji medicinos pagalba.

„Gavus iškvietimą buvo staigiai į jį sureaguota. Nuvykus kūdikis nerodė gyvybės ženklų, bandyta jį reanimuoti vietoje – namuose. Jis buvo atvežtas į priėmimo kambarį. Automobiliu iš paskos važiavo abu tėvai“, – pasakojo Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro greitosios medicinos pagalbos skyriaus vedėja Judita Matonienė.

Deja, vaikelis neatsigavo. Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą nustatyti mirties priežastį.

Anot vedėjos, tiriama, kas galėjo nutikti, o tokiu atveju išsiaiškinti priežastis atliekamas skrodimas. „Būna staigios kūdikių mirties sindromas, galėjo uždusti, užspringti, galėjo širdis sustoti – daug ko būna. Tai pasakys tik ekspertai“, – sakė ji.

Policijai atliekant tyrimą tam tikrais panašiais atvejais būna informuojamos ir kitos įstaigos. „Tyrimą vykdo pareigūnai, dirba tyrėjai, apklausiami šeimos nariai. Ir mes prisiliesim prie šios istorijos padedant viską aiškintis. Tačiau dar svarbiau mums yra tai, kad tokią nelaimę patyrusi šeima prireikus gautų visą reikiamą pagalbą“, – sakė Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Ukmergės rajone vyriausioji specialistė Elena Petuškienė.

Anot jos, priemonės, kuriomis gelbstima tragedijas išgyvenančioms šeimoms, – ir savivaldybės rūpestis. Viena iš tokias priemones įgyvendinančių savivaldybės įstaigų – VšĮ Ukmergės šeimos centras.

Jame, pasak koordinatorės Jurgitos Vijūnės, teikiamos kompleksinės paslaugos, tarp kurių – individualios psichologo konsultacijos. „Jos skirtos ir mamoms, ir tėčiams, konsultacijos jiems nekainuoja. Jei negalim pasiūlyti žmogui kurios nors paslaugos, bendradarbiaujam su kitom socialines paslaugas teikiančiom įstaigom, taigi pagalbą jis tikrai gaus. Be minėtų, visas teisines ir kitokias paslaugas mūsų centras lankytojams teikia nemokamai“, – pasakojo ji.

Nuo 2017 metų, kai centras pradėjo veiklą, anot koordinatorės, nebuvo atvejų, kad į psichologus kreiptųsi vaikų netekę tėvai. Jos teigimu, tarp tokių specialistų pagalbos dažniausiai prašančiųjų – pogimdyvine depresija sergantys ar kitų problemų turintys asmenys.

Gyventojai, kuriems patiems per sunku su jomis susitvarkyti, raginami nebijoti ir nesigėdyti kreiptis. Mat, pastebi kalbintos pašnekovės, visuomenė vis dar neatsigina tam tikrų stereotipų.

„Manoma, kad panašios pagalbos ir kai kurių paslaugų reikia tik kokių nors socialinių problemų turinčioms šeimoms. Iš tikrųjų, daugybę įvairių sunkumų ir rūpesčių patiria ne tik tokios šeimos“, – sako J. Vijūnė.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)