„Rotary“ tikslas – skatinti tarnystės idėją

Ukmergės „Rotary“ klubo 2018/2019 m. kadencijos prezidentas Vydas Paknys. Gedimino Nemunaičio nuotr. Ukmergės „Rotary“ klubo 2018/2019 m. kadencijos prezidentas Vydas Paknys. Gedimino Nemunaičio nuotr.

„Rotary“ klubai – vienos iš nedaugelio organizacijų, kurių prezidentai keičiasi kasmet, nariais dažniausiai tampa tik vyrai, o nuveikti darbai garsina savą kraštą, padeda į sunkią bėdą patekusiems žmonėms. Apie šio klubo istoriją, veiklą ir siekius papasakojo Ukmergės „Rotary“ klubo 2018/2019 m. kadencijos prezidentas Vydas Paknys.

V. Paknys šias pareigas eina nuo liepos pradžios ir jau spėjo įsitikinti, kad jos – rimtos, reikalaujančios žinių ir atsakomybės. Neatsitiktinai būsimiems „Rotary“ klubų vadovams kasmet rengiami mokymai ir seminarai. Kas vadovaus klubui kitą sezoną žinoma iš anksto – rinkimai vyksta prieš metus iki vadovavimo pradžios. Taigi, pasiruošti laiko užtenka.

Ukmergės „Rotary“ klubas įkurtas 1996 m. balandžio 17 d. ir priklauso tarptautinei „Rotary International“ organizacijai.

Lietuvoje yra 54 tokie klubai, kuriems priklauso apie 1 500 narių.

Šiuo metu Ukmergės klubas vienija 35 narius. Dauguma jų – ukmergiškiai, bet yra atvykstančiųjų iš Širvintų ir Jonavos.

Kadangi narių skaičius – pakankamas, per du praėjusius dešimtmečius nė vienam jų neteko prezidentauti dvi kadencijas – kiekvienam šios pareigos yra naujos.

Prasmingi siekiai

Šios tarptautinės organizacijos veiklos tikslai prasmingi: plėsti narių žinias ir jas panaudoti tarnaujant visuomenei, prisijungti prie organizacijų, atliekančių labdaros ir paramos darbus, įtvirtinti aukštus etinius ir profesinius sugebėjimus, skleisti taikos, tarpusavio supratimo idėjas, skatinti narių tarpusavio  draugystę.

Visų šių tikslų siekia ir Ukmergės rotariečiai. Į susitikimus jie renkasi kartą per savaitę, kviečiasi  įvairių gyvenimo patirčių turinčių svečių, patys aplanko įvairias rajono bei šalies įstaigas bei įmones, organizuoja talkas, šventes.

Kol kas – be moterų

V. Paknys pasakojo, kad tarp Ukmergės rotariečių yra įvairių sričių specialistų: medikų, pedagogų, verslininkų, inžinierių, ūkininkų. Dauguma klubo narių ukmergiškiams gerai pažįstami. Pats V. Paknys organizacijoje – jau 10 metų.

Anksčiau nuostatai rekomendavo, kad organizacijoje nedalyvautų daugiau kaip du vienos srities specialistai, tačiau dabar tokios griežtos nuostatos nebeliko. Kaip ir dėl moterų dalyvavimo veikloje. Lietuvoje jau yra klubų, priėmusių sprendimą, priimti savo narėmis ir moteris. Net esama tokių, kurių veikloje dalyvauja tik moterys. Tačiau ukmergiškiai kol kas šiuo klausimu apsiriboja diskusijomis.

Kas gali tapti klubo nariu

Priimant naujus narius laikomasi etikos, moralės, profesionalumo principų. Naujo nario dalyvavimui klubo veikloje turi pritarti visi klubo nariai.

Gal dėl tokio griežtumo ligi šiol nebūta nė vieno atvejo, kad iš organizacijos tektų kurį narį pašalinti. Iš veiklos pasitraukia nebent savo noru.

Prioritetas – jaunimas

Nuo įsikūrimo pradžios Ukmergės „Rotary“ klubas įgyvendino daug paramos ir labdaros projektų, pagelbėjo nepritekliuose esantiems žmonėms bei prisidėjo prie miesto ir bendruomenės gerovės.

Labdaros ir paramos projektų prioritetas – vaikai ir jaunimas. Kasmet suteikiama mokymosi stipendija vienam gerai besimokančiam, tačiau sunkiai finansiškai besiverčiančiam jaunuoliui.

Tarptautinis „Rotary“ tinklas stipriai išplėtojęs Jaunimo mainų programą. Šiais veiklos metais vieno iš klubo narių šeimoje gyvena Jaunimo mainų dalyvis iš Italijos, vaikinas mokosi Antano Smetonos gimnazijoje.

O ukmergiškei, Jono Basanavičiaus gimnazijos moksleivei, suteikta galimybė mokytis Italijoje. Mergaitei tai buvo didžiulė svajonė, kurią pavyko įgyvendinti šiais mainais.

Dar viena klubo veikla, susijusi su jaunimu, – Ukmergės „Interact“ klubo globojimas. Tai jaunimo organizacija, kurios veikla taip pat paremta pagalba kitiems bei skatinimu būti aktyviais šalies piliečiais.

Paramos veikla

Ukmergiškiams bendradarbiaujant su Danijos „Rotary“ klubu buvo skirta parama Ukmergės „Ryto“ specialiajai mokyklai, joje įrengtas liftas neįgaliesiems. Numatoma bendradarbiavimą plėtoti ir su kitais užsienio klubais bei pagelbėti socialinėje srityje dirbančioms įstaigoms.

Kasmet sulaukiama prašymų padėti į bėdą patekusiems ukmergiškiams. Pasak V. Paknio, susirinkimuose jie kruopščiai nagrinėjami, aptariami. Pagal galimybes dalis prašymų tenkinama.

Ukmergės „Rotary“ klubas yra Lietuvos apygardos bei tarptautinių projektų dalyvis. Šiemet jis dalyvauja Lietuvos savižudybių prevencijos programoje. Dėl finansuojamų mokymų specialistai galės lengviau atpažinti prieš save ranką ketinančius pakelti žmones.

Išlieka širdyje

Atliktais įsimintiniausiais darbais V. Paknys įvardija ilgametę kalėdinės sriubos akciją nepasiturintiems, paramą Ukmergės ligoninės Vaikų ligų skyriui, laikrodžio miesto kryžkelėje įrengimą. Įgyvendinant pastarąjį projektą buvo prisidėta ne tik finansiškai, keli klubo nariai patys dalyvavo laikrodžio meninių detalių gaminimo procese. Taip pat malonu matyti prie „Šilo“ progimnazijos rotariečių pasodintą medelių parką.

Klubo veikla neapsiriboja tik pagalba kitiems.

Rotariečiai turi ir savo tradicinius renginius – klubo gimtadienius bei prezidentų mainus, dalyvauja įvairiose sporto varžybose, rotariadose.

Sumanymais, idėjomis, ką prasmingo galima nuveikti dėl savo miesto, susirinkimuose dalijasi visi klubo nariai. Po to sumanymai išgryninami ir įgyvendinami. Didžioji dalis veiklų finansuojamos klubo nario mokesčiu. Kai kuriems projektams dalį lėšų skiria tarptautinis ar apygardos „Rotary“ fondas.

Pašnekovas sako, kad klubo narių širdyje visada pasilieka jaudinantys įspūdžiai, kai kiekvienas mato savo indėlį prasmingoje veikloje.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų