Pristatyti sociologiniai tyrimai sukėlė karštas diskusijas

Autorės nuotr. Susipažinti su anoniminės sociologinės apklausos rezultatais atėjo nemažai ukmergiškių. Autorės nuotr. Susipažinti su anoniminės sociologinės apklausos rezultatais atėjo nemažai ukmergiškių.

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės atstovė spaudai

Rugpjūčio 4 dieną nepriklausomas mokslininkas iš Kauno – profesorius habilituotas socialinių mokslų daktaras Gediminas Merkys – Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centre visuomenei pristatė atliktą sociologinį tyrimą dėl savivaldybės kontroliuojamos bendrovės Ukmergės butų ūkio teikiamų paslaugų kokybės.

Susipažinti su anoniminės sociologinės apklausos rezultatais atėjo nemažai ukmergiškių, kurie po tyrimo pristatymo pateikė nemažai klausimų bei sukėlė karštas diskusijas.

Į gyventojų klausimus pasikeisdami atsakinėjo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, administracijos direktorius Darius Varnas ir jo pavaduotoja Dalė Steponavičienė bei bendrovės Ukmergės butų ūkio atstovai: direktoriaus pavaduotojas, šiuo metu laikinai įmonės vadovo pareigas einantis Jolantas Pažūsis bei neseniai, nuo rugpjūčio 19 dienos, direktoriaus pavaduotoju dirbti pradėjęs Kęstutis Jurkevičius. Šiame renginyje dalyvavo ir būrys bendrovės Ukmergės butų ūkio vadybininkų.

Prof. habil. dr. G. Merkys informavo, jog atlikdamas minėtą sociologinį tyrimą turėjo daug talkininkų. Jei ne jų sąmoningumas, pasiaukojimas, vargu, ar šis projektas būtų pavykęs.

„Dėkoju visiems jiems. O ypač Jūratei Baltrūnienei, Juliui Kazėnui, Juozui Minauskui, Ukmergės miesto seniūnei Zitai Pečiulienei, dabartiniam savivaldybės administracijos direktoriui D. Varnui, kuris apklausos vykdymo metu šių pareigų dar neužėmė, tačiau buvo pilietiškas ukmergiškis“, – sakė profesorius.

Bendrovės Ukmergės butų ūkio atstovai J. Pažūsis ir K. Jurkevičius susirinkusiuosius informavo, kad jau daromi svarbūs žingsniai įmonėje – sprendžiamos minėto sociologinio tyrimo metu išryškėjusios problemos, sprendžiami uždaviniai ir tikslai, kuriuos po įmonės vadovo atšaukimo iš pareigų iškėlė rajono savivaldybės vadovai.

„Mūsų įmonės administruojamų daugiabučių laiptinėse jau atsirado informacija ne tik su vadybininkų, atsakingų už konkrečius daugiabučius, kontaktais, bet ir nuotraukomis. Kad gyventojai žinotų, kaip jie atrodo, jog juos pažintų. Galėsite jiems išsakyti problemas ir lūkesčius, susijusius su gyvenamąja aplinka.

Šį mėnesį bus atliktas ir įmonės vidaus veiklos auditas. Nepriklausomiems auditoriams už šį darbą bus sumokėta iš įmonės apyvartinių lėšų. Audito išvados bus instrukcija, ta kelrodė žvaigždė, kaip šią įmonę vystyti būsimam jos naujam vadovui.

Komunikacija su gyventojais pagreitės ir pagerės. Lauksime iš jų ir grįžtamojo ryšio – jei jau bus atliktas koks darbas, prašysime įvertinti jį.

Dėl vasarą strigusių renovacijos darbų jau kreipėmės ir į Aplinkos ministeriją, ir į Seimo narį Juozą Varžgalį“, – kalbėjo K. Jurkevičius.

Po to susirinkusieji vienas po kito bėrė klausimus: „Kaip sužinoti, kada jūsų darbai bus vykdomi? Darbų planą, išskyrus avarinius atvejus, galėtumėte savo internetiniame tinklalapyje paskelbti“; „Kodėl už renovuoto daugiabučio statybininkų broką turi mokėti gyventojai?“; „Su kuo savivaldybės administracijoje bendrauti mums rūpimais klausimais, kurių nepajėgia išspręsti Ukmergės butų ūkis?“; „Kur dingsta šios įmonės iš gyventojų surinkti pinigai – kaupiamosios lėšos?“; „Kodėl nereikalaujama gyventojų parašų už atliktus darbus daugiabutyje?“; „Kodėl čia nedalyvauja už daugiabučių renovaciją ir modernizavimą atsakingas bendrovės Ukmergės butų ūkio darbuotojas, kuriam norėtume pateikti ne vieną klausimą?“; „Kas bus paskirtas į šios bendrovės vadovus?“ ir kt.

Į kai kuriuos jų atsakė, o į kitus pažadėjo atsakyti Ukmergės butų ūkio atstovai.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius D. Varnas bandė nuraminti įsiaudrinusius ukmergiškius sakydamas: „Taip, šioje įmonėje buvo susikaupusios didelės problemos. Nereikia prisiminti, kas buvo, verskime puslapį ir eikime į priekį“. Pasak jo, naujas įmonės vadovas bus ne paskirtas, o atrinktas viešame konkurse. Siekiant užtikrinti, kad ši atranka būtų objektyvi, konkurencinga ir skaidri, informaciją apie ją numatyta viešinti kaip galima plačiau visoje šalyje.

„Laikiniems įmonės vadovams yra pasakyta, duota užduotis, kad į daugiabučio gyventojus kreiptųsi kaip į savo klientus. Aš pats 20 metų esu dirbęs versle ir gerai žinau, kas yra įmonės klientas. Tie, kurie turėjo su manimi reikalų versle, žino, jog nė vieno nesu pasiuntęs, visus aplaksčiau – ir nesvarbu, ar tas žmogus su kostiumu, ar mėšlinais batais. Man visi žmonės vienodi.

Manau, jog Ukmergės butų ūkyje šiuo metu visi daromi sprendiniai tik į gerą. Aš tuo tikiu ir linkiu jums visiems tuo patikėti.

Jūs dabar užduosite begalę klausimų, tačiau neseniai prie įmonės vairo stoję žmonės tikrai dar nepajėgs į visus juos atsakyti. Duokite jiems šiek tiek daugiau laiko. Jei matote, kad šioje įmonėje kažkas stringa, yra problemų, bet kada, bet kuriuo paros metu galite kreiptis į mane, į mano pavaduotoją, į merą, į mero pavaduotoją ar mero patarėją“, – sakė D. Varnas.

Pasak jo, už daugiabučių renovaciją ir modernizavimą atsakingas bendrovės Ukmergės butų ūkio darbuotojas šiuo metu atostogauja ir yra išvykęs. O visą informaciją apie savo kuruojamą sritį yra pateikęs pavaduotojui K. Jurkevičiui.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

+2 # GERAS 2019-09-10 10:45
o,jau BŪ ir pavaduotoją turi :-*
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+5 # Keista 2019-09-10 16:32
Kai tuos pačius BŪ trukumus daug metų dykai kėlė aktyvūs gyventojai, meras nė piršto nepajudino, kad tie trukumai būtų pašalinti, o kai jau profesorius tą patį pasakė už pinigus, tai jau ir meras pritarė (?).
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # Nu nu 2019-09-10 18:17
Cituojamas Keista:
Kai tuos pačius BŪ trukumus daug metų dykai kėlė aktyvūs gyventojai, meras nė piršto nepajudino, kad tie trukumai būtų pašalinti, o kai jau profesorius tą patį pasakė už pinigus, tai jau ir meras pritarė (?).

Tai gi negalejo! Nes buhalteriniai likuciai metu gale apsinulina, nustatyti pazeidimu nera galimybiu! BU patikrinimo isvada. Citata is ukm.kontrolieres isvados ...
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+2 # Visgi 2019-09-10 20:15
Cituojamas Nu nu:
Cituojamas Keista:
Kai tuos pačius BŪ trukumus daug metų dykai kėlė aktyvūs gyventojai, meras nė piršto nepajudino, kad tie trukumai būtų pašalinti, o kai jau profesorius tą patį pasakė už pinigus, tai jau ir meras pritarė (?).

Tai gi negalejo! Nes buhalteriniai likuciai metu gale apsinulina, nustatyti pazeidimu nera galimybiu! BU patikrinimo isvada. Citata is ukm.kontrolieres isvados ...

Kur nugulė tie likučiai? Jų per keletą metų turėjo susidaryti daugiau 100000,00 €
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # Ona 2019-09-11 16:58
Ir kas gi juos j :P eskos? Kontroliere? Ar meras su adm.vadovu? Visi turbut dolia turi ir visi tiles. :-*
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Kuponas Ukmergės žinios

Veterinarijos klinika

Pridavimas

Ukmerges siluma

Vilkmerge restoranas

Ar pritariate naujam automobilių registracijos mokesčiui?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Floros Studija

sale

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų