Spausdinti šį puslapį

Ukmergiškių mirtys nuo COVID-19 – viena po kitos

Gedimino Nemunaičio nuotr. Deja, iš visų šalies gydymo įstaigų į didžiausią bėdą papuolė mūsiškė. Gedimino Nemunaičio nuotr. Deja, iš visų šalies gydymo įstaigų į didžiausią bėdą papuolė mūsiškė.

Nuo koronaviruso vienas po kito mirė trys Ukmergės ligoninėje gydyti garbaus amžiaus ukmergiškiai. Dar keliems mirusiems asmenims  po mirties tyrimai kol kas neatlikti. Tad neaišku, kokia situacija bus artimiausiu metu.

Anksčiau jau skelbta apie pirmąją netektį nuo šio viruso – praėjusią savaitę mirė čia gydyta, vėliau į namus išleista, o pablogėjus sveikatai atgal į ligoninę gabenta 83 metų moteris.

Antradienio vakarą Santaros klinikose mirė antroji koronaviruso infekcijos auka – 90 metų ukmergiškė.

Kovo 16 dieną ji buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės. Dėl karščiavimo, bendro silpnumo kovo 23 dieną, pirmadienį, ji buvo atvežta į Santaros klinikas. Atlikus tyrimus jai nustatytas koronavirusas. Moteris gydyta intensyvios terapijos skyriuje.

Trečiadienį rajone buvo jau trys mirtys nuo koronaviruso.

Dar vienas garbaus amžiaus ukmergiškis savaitės pradžioje mirė mūsų ligoninėje.

79 metų žmogus ilgai ir sunkiai sirgo. COVID-19 diagnozė jam patvirtinta po mirties.

Vilniaus vyriausiasis policijos komisariatas dėl Ukmergės ligoninėje išplitusio koronaviruso yra pradėjusi tyrimą.

Ukmergės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Marija Švedienė patvirtino, kad pacientai, kuriems jau nustatytas COVID-19 teigiamas testas buvo gydyti ne viename skyriuje. Viena moteris gulėjo Vidaus ligų, kita  – Geriatrijos skyriuje, o vyras – Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje.

Medikė patikino, kad testai dėl koronaviruso bus atlikti visiems ligoninės pacientams, kurių – kiek mažiau nei 100. Dabar jau visi suguldyti į vieną – Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių.

O kaip gi darbuotojai, ar dar liko galinčių jais pasirūpinti?

M.Švedienė tvirtino, kad darbuotojų tikrai liko labai mažai. mažiau nei dvidešimt.

Patikino, kad visi be išimties bus patikrinti nuo koronaviruso.

Į redakciją skambinusi Ukmergės ligoninės darbuotoja mums pasakojo labai bijanti dėl savęs. Sakė, kad apsaugų skiriama per mažai. Kaukė, kojų apsaugos – po vieną dienai.

Perdavėme šią žinutę ligoninės vadovams.

Tačiau M. Švedienė tvirtino, kad apsaugų pakanka.

Darbuotojų sako prašoma likti ir persijungti į visai kitą darbo režimą pandemijos metu. „Žmonės pyksta, baiminasi. Bet kitaip jau nebus. Tiesiog reikia dirbti ir atlikti savo pareigą“, – kalbėjo pavaduotoja.

Nieko paguodžiančio negalėjo perduoti ir šiuo metu karantinuotiems, atostogaujantiems, nedarbingumus turintiems kolegoms – jie grįš nebe į tą įstaigą, kurią paliko. Teks dirbti kitokiu režimu.

To paties linkėjo ir visai visuomenei – suprasti, kad pasikeitė viskas. Ir ilgam.

Kaip LRT radijui komentavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistė Daiva Razmuvienė, situacija Ukmergėje – rimta.

Pasak jos, šiuo metu vienas svarbiausių klausimų – rasti visus kontaktus, kuriuos galėjo turėti moteris, kuri mirė antradienio vakarą.

Trečiadienį Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga neatmetė – Ukmergei gali grėsti izoliacija.

Tą pačią dieną į nuotoliniu būdu surengtą pasitarimą susirinkę Ukmergės rajono savivaldybės vadovai, Ekstremalių situacijų komisija aptarė tolesnius veiksmus ypatingos situacijos metu.

Tą pačią dieną iš Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos į Ukmergę pagaliau buvo atgabenti koronaviruso tyrimams reikalingi testai. Pirmiausia jie bus skirti visiems Ukmergės ligoninėje esantiems pacientams bei tebedirbantiems medikams.

Savivaldybės vadovai situaciją aptarė ir nuotoliniame pasitarime su Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vyriausybės atstovais.

Prašoma Ukmergėje kuo skubiau įrengti mobiliąją patikros dėl COVID-19 stotelę, taip pat aprūpinti tyrimų testais visą rajono medikų bendruomenę, socialinius darbuotojus, policijos pareigūnus.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)