Spausdinti šį puslapį

Siuva kaukes ir keliasi į virtualią erdvę

Kultūros centro darbuotojai siuva apsaugines kaukes ir dovanoja jas ukmergiškiams.Dainiaus Vyto nuotr. Kultūros centro darbuotojai siuva apsaugines kaukes ir dovanoja jas ukmergiškiams.Dainiaus Vyto nuotr.

Ukmergės kultūros centro darbuotojai stengiasi prisitaikyti prie karantino metu kardinaliai pasikeitusių gyvenimo ir darbo sąlygų.

Jie namuose siuva apsaugines kaukes, dalija jas ukmergiškiams, per garsiakalbį mieste skelbia aktualią informaciją. Visas kultūrinis gyvenimas pamažu keliamas į virtualią erdvę.

Ukmergės kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė pasakojo, kad pirmasis darbas, kurį nieko neatidėliodami karantino metu nutarė atlikti centro darbuotojai – siūti daugkartines kaukes.

Įvairūs rankdarbiai ir lig šiol darbuotojams nebuvo svetimi – juk patys gaminasi renginiams dekoracijas, papuošimus. Sandėlyje turi sukaupę nemažai miesto siuvyklų dovanotų audinių.

Pirmiausiai pačių siūtomis kaukėmis buvo aprūpinti patys kultūros centro darbuotojai.

Kaimo skyriuose dirbančios moterys stengiasi jų padovanoti savo seniūnijų gyventojams.

  1. Graužinienė pasakojo, kad kaukių jų centro darbuotojos iš viso jau pasiuvo apie 200. Praėjusią savaitę miesto gatvėse jas dovanojo ukmergiškiams.

Buvo sumanyta tai daryti garsiai – automobiliu važiuoti gatvėmis, per garsiakalbį leidžiant garso įrašą su svarbia karantino metu informacija. „Pastebėjom, kad žmonės neturi elementaraus supratimo apie apsisaugojimo priemones“, – sako direktorė.

Per garsiakalbį primenama, kaip laikytis asmens higienos, kaip ir kodėl dėvėti kaukę, mūvėti pirštines, o svarbiausia – kad šiuo metu geriausia likti namuose.

„Konkrečių valandų ir dalijimo vietų nėra numatyta, tačiau akciją ketinama vykdyti pirmoje dienos pusėje arčiau miesto turgaus ar prekybos centrų“, – pasakojo pati kaukes miestelėnams dalijanti R. Graužinienė.

Pasakojo, kad visa įstaigos kultūrinė veikla šiuo metu keliama į virtualią erdvę. Įstaigos internetinėje svetainėje talpinami kultūros centro įrašai, rengiamos virtualios parodos, iki pat Atvelykio vyks gražiausio margučio konkursas, taip pat – įvairios linksmosios pamokėlės.

„Vieni darbuotojai prisitaiko lėčiau, kiti operatyviau, bet aišku, kad prie naujų sąlygų teks taikytis visiems“, – pasakojo R. Graužinienė.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)