Spausdinti šį puslapį

Vėtra vėl sulaukė dėmesio

Kumelė Vėtra kai kam atrodo per liesa...  Gedimino Nemunaičio nuotr. Kumelė Vėtra kai kam atrodo per liesa... Gedimino Nemunaičio nuotr.

Šalia „Pašilės“ sodų bendrijos besigananti balta kumelė, vardu Vėtra, kiekvieną pavasarį sulaukia užuojautos ir gyvūnų globėjų dėmesio. To priežastis – gyvūno senatvė ir liesumas. Kumelė yra labai prakauli, tad žmonėms atrodo, jog ji nešerta.

Kumelė Vėtra ganosi šalia judraus kelio, kuriuo pravažiuoja ne tik ukmergiškiai, bet ir miesto svečiai. Pastarieji dažniau atkreipia dėmesį į prakaulų besiganantį gyvūną, o savo nuogąstavimais dalijasi socialiniuose tinkluose, praneša gyvūnų globėjams arba žiniasklaidai.

Būtent toks reportažas iš Ukmergės buvo parodytas praėjusį savaitgalį per vienos televizijos žinių laidą.

Žurnalisto kalbinamas kumelės šeimininko sūnus tikino, kad gyvūnas yra labai senas, todėl atrodo ne itin išvaizdžiai. Toliau laidoje į ganyklą iškviečiama policija, kalbinami gyvūnų teisių gynėjai tikina, kad situacija turėtų susidomėti atitinkamos tarnybos...

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento Ukmergės skyriaus vedėjas Ričardas Gleiznys sako, kad jų darbuotojams Vėtros istorija – gerai žinoma. Skundų dėl jos išvaizdos sulaukia kasmet, kai tik iš tvarto kumelė perkeliama į ganyklą.

Kartą vienam žmogui net pasirodė, kad ji per ilgai laikė pakėlusi vieną koją – įtarė, kad galūnė sužalota...

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai apžiūrėti to gyvūno vyksta ne mažiau kaip 5-erius pastaruosius metus.

Į ją paprastai atkreipia dėmesį koks nors pravažiuojantis geradarys. O vietiniai žmonės šį gyvūną ir jo šeimininką gerai žino. Su Vėtra jau spėjo užaugti ištisa pašiliškių karta, nes kumelei – per 30 metų.

Pasak R. Gleiznio, kaskart nuvažiavę apžiūrėti gyvūno, jų tarnybos darbuotojai nustato tą patį – jis prižiūrėtas, turi užtektinai maisto, gėrimo, papildomai šeriamas miltais.

Pastarąjį kartą gavę skundą, apžiūrėti Vėtros jų inspektoriai vyko gegužės viduryje – kaip tik tą savaitę, kai buvo gausiai pasnigę.

Nuvykus, gyvūnas rastas tvarte – turėjo užtektinai pašarų ir miltų. Akivaizdžių požymių, kad būtų ligonis, nėra.

Šeimininkui rekomenduota dėl Vėtros pasitarti su veterinaru – galbūt jis patars duoti papildomai vitaminų ar atliks dar kokius papildomus tyrimus.

Šeimininko teigimu, prakaulią išvaizdą gali lemti genetika, mat kumelė yra darbinio arklio ir sportinio žirgo mišrūnė.

„Šeimininkas visada mums atvykus susijaudina, žmogus labai blogai jaučiasi dėl tokios situacijos, bet su savo gyvūnu tikrai nenori skirtis“, – pasakojo R. Gleiznys. Pasak jo, Vėtra dabar laikoma tik kaip sena šeimos draugė – jokiems darbams nenaudojama.

Skyriaus vedėjas pasakojo, kad  kasmet sulaukia bent keliolikos gyventojų pranešimų dėl gyvūnų laikymo sąlygų galimų pažeidimų. Pasitaiko ir skundų dėl ūkinių gyvūnų.

Kiti pranešimai dažniausiai susiję su šunų laikymu. Daugiau jų sulaukiama žiemą, kai žmonės baiminasi, kad, pavyzdžiui, kaimynų sargiui prie būdos per šalta.

Vis dėlto pastebima, kad gyventojai tampa sąmoningesni – savo ūkiniais gyvūnais ir augintiniais rūpinasi atsakingiau.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)