Santuokos priesaikų laikosi tik pusė porų

Duotų santuokos įžadų laikosi ne visi. Duotų santuokos įžadų laikosi ne visi.

Ukmergės rajone pernai įregistruota 212 santuokų, deja, sudaryti net 96 santuokos nutraukimo įrašai. Taigi, beveik pusė porų santuokos priesaikų neįvykdo ir suka skirtingais keliais.

Pasak Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Reginos Jackūnienės, iš 96 santuokos nutraukimo įrašų dauguma nutraukta, remiantis teismo sprendimu. Įtraukta į apskaitą 10 ištuokų, įregistruotų Baltarusijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, JAV,  Kosove, Kipre, Latvijoje ir Norvegijoje.

Daugiausiai porų, nutarusių sukti savais keliais, turėjo nepilnamečių vaikų. Tokių porų pernai buvo net 70.

12-ai moterų šis sprendimas buvo toks skausmingas, kad nutarė susigrąžinti iki santuokų turėtas pavardes.

Jauniausia Ukmergėje pernai išsituokusi moteris – 24-erių, vyriausia – 69-erių metų, jauniausias išsituokęs vyras – 23-ejų, o vyriausias – 71-ų metų.

Vos vienus ar dvejus metus santuokoje pragyveno 5 pernai išsiskyrusios poros. Dvi poros išsituokė po drauge praleistų beveik 40 metų. Visos kitos skirtingais keliais suko po keliolikos ar keliasdešimties santuokos metų.

Būta ir tokių, kurios jau seniai kartu negyveno, o pernai tiesiog šį sprendimą įformino oficialiai.

Daugiausia – net 16 ištuokų – įregistruota spalio mėnesį. Liepos mėnesį – 15, sausio – 12, kovo ir lapkričio – po 10. Kiti mėnesiai, kaip rodo pernykštė statistika, skyryboms ne tokie pavojingi...

Teisingumo ministerijos pateiktais duomenimis, pernai Lietuvoje  civilinės metrikacijos įstaigose užregistruotos 9 232 ištuokos, iš jų 716 – užsienio valstybėse. 2018 m. mūsų šalyje buvo užfiksuotos 9 063 ištuokos.

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja R. Jackūnienė pasakojo, kad neretai jau santuokos metu būna matyti, kad pora nėra darni. Kartais prieš santuoką vienas kitą ragina, pykstasi ar nežiūri vienas į kitą. Ir tai rodo, kad visą gyvenimą darniai sutarti porai tikrai bus nelengva.

30 metų metrikacijos skyriuje dirbanti R. Jackūnienė  atskleidžia liūdną pastebėjimą – tikrai ne visi šiandien tuokiasi iš meilės. Yra ir daugybė kitų priežasčių – turtai, kerštas, pyktis, aistra ar ilgai trukusi draugystė.

Teko jai girdėti ir paaiškinimą, jog tuokėsi, nes neturėjo ką veikti.

„Kas tuokiasi iš tikros meilės, gyvena ilgai“, – mano R. Jackūnienė.

Jos pastebėjimu, viena iš pagrindinių skyrybų priežasčių yra netinkamai pasirinktas sutuoktinis.

R.Jackūnienei teko tuokti žmogų, kuris tai darė jau 7 kartus. Tiesa, ne visos ankstesnės santuokos buvo nutrūkusios dėl skyrybų, kai kurios – dėl sutuoktinių mirties.

Šiuo metu Lietuvoje žmogus tuoktis ir skirtis gali kiek nori kartų. Tačiau anksčiau būta laikų, kai santuoką registruoti galėjai daugiausiai tris kartus.

Civilinės metrikacijos skyrius – paskutinė instancija,  į kurią užsuka skirtingais keliais nutarusios sukti poros.

Nereta iš jų prieš tai nueina ilgą teismų maratoną, vaikų ir turto dalybas.

O į metrikacijos skyrių atėjus ištuokos pažymos, aistrų jau nebelieka – kadais buvę vyras ir žmona pasiimti ištuokos išrašų čia ateina po vieną.

Dokumentas, liudijantis apie kadais kurtą bendrą gyvenimą, kainuoja 2,90 Eur.

 

Daugybė skyrybų tema atliktų tyrimų įrodo, kad galime paveikti savo jausmus, sąmoningai dėdami daugiau pastangų santykių išsaugojimui, tad siūloma kiekvieną dieną kartoti šiuos paprastus dalykus, kurie gali atkurti ir sustiprinti jūsų ir sutuoktinio meilę.

***

Verta kasdien sau priminti apie tai, kad sunku ne tik jums. Domėkitės sutuoktinio gyvenimu. Kalbėkitės apie tai, kas vyksta su jumis po to, kai peržengiate namų slenkstį.

***

Bučiuokite savo sutuoktinį, kai jis eina į darbą, kai susitinkate po nesimatymo. Paverskite tai įpročiu. Net ir tapęs rutina, jis saugos jūsų santykius.

***

Rašykite vienas kitam žinutes. Tinka „Messenger“ ir SMS žinutės ar elektroniniai laiškai. Svarbu parodyti artimam žmogui, kad ir išsiskyrus apie jį galvojate.

***

Skirkite nors penkias minutes pokalbiams. Arba ryte, kai pusryčiaujate: nevalgykite tylėdami. Išjunkite televizorių, atidėkite į šoną telefonus. Pakalbėkite su žmogumi, kuris greta jūsų.

***

Apkabinkite sutuoktinį prieš eidami į darbą, susitikę, prieš valgį... Fiziniai apsikabinimai padeda užmegzti gilų ryšį su kitu žmogumi. Tyrimais įrodyta, kad apkabinimai mažina kraujospūdį, taip pat artimiau sujungia su tuo, kurį apkabinate. Nuo apsikabinimų netgi gerėja atmintis! Fiziniai prisilietimai – ne vien tik seksas. Naudokite juos dažniau.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų