Spausdinti šį puslapį

Sužinojo daug naujo apie vaistažoles

Didelį įspūdį vaikams paliko apsilankymas pas žolininkę Rasą Šimonienę. Didelį įspūdį vaikams paliko apsilankymas pas žolininkę Rasą Šimonienę.

Vida PELDŽIENĖ

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Lopšelyje-darželyje ,,Vaikystė“ vykstant veikloms apie vaistinius augalus, vaikams iškilo klausimų, kur gauti vaistažolių, jei neturi savo sodo ir nevyksti žoliauti į laukus. Specialistė Vida ir auklėtoja Asta nutarė vaikams surengti išvykas į vaistinę, arbatinę ir aplankyti žolininkę.

„Ukmergės vaistinėje“ apie vaistažoles pasakojo vedėja Irena Rastauskienė. Vaikai sužinojo, kaip augalai renkami, džiovinami, pakuojami, pristatomi, kaip sudedamos ir saugomos vaistažolės.

Vaistininkė pasakojo, ką daryti, kad nesusirgtum, kaip stiprinti organizmą, vardijo vaistažolių pavadinimus ir nuo kokio susirgimo tinka viena ar kita.

Vaikai pasakojo, kokias arbatas jie geria. Daugumai tėveliai paruošia nuo ,,nervų“, nuo pilvuko skausmo, lengvinančių atsikosėjimą.

Padėkoję vaistinės darbuotojams visi patraukė į arbatinę, kur pardavėja Nijolė Liorenšaitienė papasakojo apie arbatas, iš vaistažolių gaminamus tepalus, muilus su žolelėmis, eterinius aliejus, net šokoladus su levandomis ir žiedadulkėmis.

Didelį įspūdį paliko apsilankymas Veprių miestelyje pas žolininkę Rasą Šimonienę ir bitininką Stanislovą Šikšnį. Vaikai susidomėję klausėsi „Žolynų magijos“ paslapčių, daug sužinojo apie bites. Skambant armonikos garsams, ragavo žolynų arbatas, pagardintas medumi, skanavo medų, darėsi plaštakų masažą.

Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie projekto.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)