Tikimasi, kad vakcina sugrąžins mūsų gyvenimus į senas vėžes.  Daivos Zimblienės nuotr. Tikimasi, kad vakcina sugrąžins mūsų gyvenimus į senas vėžes. Daivos Zimblienės nuotr.

 Ukmergės ligoninė sulauks dar vienos vakcinos nuo COVID-19 siuntos.

Ja bus paskiepyta 150 mūsų ligoninės darbuotojų, vėliau bus skiepijami kitų įstaigų medikai. Šią savaitę visuomenei pristatytos rekomendacijos, kokia tvarka siūloma skiepyti Lietuvos gyventojus. Atsižvelgiant į jas, parengtas sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriame numatyta gyventojų skiepijimo tvarka.

Ukmergės ligoninės vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka  pasakojo, kad sudaryti sąrašai jų įstaigos darbuotojų, kurie bus paskiepyti. Neįtraukti į sąrašus neseniai COVID-19 persirgę asmenys.

Pasak ligoninės vadovo, po šią savaitę atliktos vakcinacijos, pirmosiomis dozėmis bus paskiepyti jau visi į sąrašus įtraukti jų įstaigos darbuotojai.

Mūsų ligoninė yra atraminė, kurioje veikia COVID-19 skyrius, todėl čia darbuotojai pradėti skiepyti pirmiausia. Prieš savaitę čia buvo pristatyta farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos pirmoji siunta ir paskiepyta 110 darbuotojų. Pirmiausia tie, kurie dirba arčiausiai COVID-19 sergančių pacientų ir turi didelę riziką. Tai – ligoninės „kovidinio“, Priėmimo-skubiosios pagalbos ir Anesteziologijos-reanimacijos skyrių gydytojai ir slaugytojai bei šiuos skyrius aptarnaujančio pagalbinio personalo darbuotojai.

Visi jie gavo po specialią kortelę, kurią turės saugoti kaip priminimą, kol po 21-os dienos bus paskiepyti ir antrąja vakcinos doze.

Šią savaitę atvežta antroji tos pačios firmos siunta, o ateinančiomis savaitėmis nustatytais terminais darbuotojai bus skiepijami pakartotinai.

Kas bus su tais, kurie skiepytis atsisakys? Pasak ligoninės vadovo R. Civilkos, kol kas nėra numatyta, tik aišku, kad su COVID-19 sergančiais pacientais jie dirbti tikrai negalės. Tikisi, kad atsisakiusių skiepų darbuotojų procentas bus nedidelis.

Vykdys apklausą

Ukmergės rajono savivaldybėje vakcinaciją organizuojanti asmens sveikatos priežiūros įstaiga yra VšĮ Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras.

Šio centro vadovė Gitana Čepienė pasakojo, kad po ligoninės darbuotojų numatyta vakcinuoti Greitosios medicinos pagalbos medikus. Jų sąrašai jau sudaromi. Tačiau, kada jie bus pradėti skiepyti, dar nepranešama.

Vėliau numatyta skiepyti asmenis, vyresnius kaip 65-erių metų  amžiaus. G. Čepienė pasakojo, kad pradedama vykdyti prie įstaigos prisirašiusių asmenų, vyresnių kaip 65-erių metų amžiaus, norinčių pasiskiepyti nuo COVID-19, apklausa. 

Prie Ukmergės PSPC šiuo metu yra prisirašę per 6 000 ukmergiškių. Vykdant apklausą, ir patys gyventojai gali skambinti į įstaigą telefonu (8 340) 64746 bei pranešti apie tokį sprendimą. 

Ukmergės rajono savivaldybė šią savaitę paskelbė kviečianti rajono teritorijoje esančias odontologinės priežiūros įstaigas ir specialistus sudaryti darbuotojų, ketinančių vakcinuotis, sąrašus. Skelbiama, kad vakcinavimas bus vykdomas priklausomai nuo COVID-19 vakcinos prieinamumo ir tipo.

Informaciją pateikė ministerija

Šį antradienį skiepijimo nuo COVID-19 eiliškumą žurnalistams pristatė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ir Vyriausybės Ekspertų tarybos atstovai. 

Ekspertų taryba pateikė rekomendacijas, kokia tvarka siūlo skiepyti Lietuvos gyventojus. Atsižvelgiant į šias rekomendacijas, parengtas sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriame numatyta gyventojų skiepijimo tvarka.

Remiantis ekspertų pasiūlymais, parengtame ministro įsakyme numatyta pirmąjį 2021 m. ketvirtį skiepyti medikus ir savanorius, dalyvaujančius COVID-19 ligos gydyme, didžiausios rizikos pacientus, mobiliųjų punktų ir karščiavimo klinikų, slaugos, palaikomojo gydymo ir socialinės globos įstaigų darbuotojus ir gyventojus.

„Eiliškumas yra toks, jog pirmoje eilėje skiepijami tie, kurie tiesiogiai kovoja su COVID-19 liga, toliau, pagal mūsų prioriteto seką, – reanimacijos, intensyvios terapijos darbuotojai, didžiosios rizikos pacientai ir kitų gydymo įstaigų darbuotojai. Mūsų manymu, būtent sausio mėnuo yra tas mėnuo, kada visa medikų bendruomenė būtų visiškai vakcinuota pirmomis skiepų dozėmis iš dviejų“, – spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys.

Vakcinos gamintojas „Pfizer“ informavo, jog iki kovo 29 d., savaitiniu periodu, kiekvieną pirmadienį Lietuvą pasieks vakcinos siunta, kurios dydis bus toks pat, kaip trečiosios siuntos arba kiek didesnis, bet ne mažesnis nei 20 tūkst. dozių. Konkretūs siuntų dydžiai gali būti tikslinami.

Pirmąjį šių metų ketvirtį taip pat planuojama skiepyti laboratorijų, atliekančių COVID-19 tyrimus, darbuotojus, specialistus, atliekančius protrūkių epidemiologinę diagnostiką ir vykstančius į COVID-19 židinius, kitus asmens sveikatos priežiūros įstaigų, vaistinių darbuotojus.

Paskiepijus aukščiau išvardytas asmenų grupes, asmenys bus skiepijami tokia tvarka: 80 m. ir vyresni, 75–79 m., 70–74 m., 65–69 m. amžiaus asmenys.

Ekspertų tarybos prie Vyriausybės, Asmens sveikatos priežiūros įstaigų grupės vadovas prof. Laimonas Griškevičius minėjo, jog visų pirma vakcina bus paskirstyta prioritetinėms grupėms, vėliau bus skiepijami visi kiti, tai priklausys tik nuo vakcinos kiekio šalyje.

Antrąjį ir trečiąjį metų ketvirtį bus pradėti skiepyti ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir specialiųjų poreikių asmenų ugdymo specialistai, asmenys, turintys kitus rizikos veiksnius, visuomenei svarbias funkcijas atliekantys darbuotojai, kiti asmenys.

Rekomenduojama neskiepyti išvardytų grupių asmenų, jei jiems nuo COVID-19 ligos diagnozavimo nėra praėję trys mėnesiai arba atlikto serologinio tyrimo metu nustatoma koronaviruso antikūnų.

„Prieš Kalėdas pasirodė keletas labai rimtų mokslinių tyrimų rezultatų, kurie apima didelį skaičių žmonių. Pavyzdžiui, JAV buvo ištirta daugiau nei 3 mln. žmonių, paėmus jų kraujo mėginius. Buvo nustatyta, kad COVID-19 liga persirgę žmonės, turintys antikūnų prieš SARS-CoV-2, turi dešimt kartų mažesnę tikimybę užsikrėsti COVID-19 liga, be to, šie asmenys užsikrečia tik labai lengvos formos arba besimptome infekcija. Kitaip sakant, antikūnų turėjimas prieš šį virusą ir persirgimo faktas užtikrina ne mažesnę apsaugą nei skiepijantis jau užregistruota vakcina, t. y. daugiau nei 90 proc.“, – spaudos konferencijoje sakė Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Aurelija Žvirblienė.

Gruodžio pabaigoje beveik 10 tūkst. šalies sveikatos sistemos darbuotojų buvo paskiepyti pirmaisiais skiepais nuo COVID-19.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų