Nusikalstamumo prevencija – vaizdo stebėjimo kameros

Ukmergės miesto viešosiose erdvėse yra įrengtos 92 vaizdo stebėjimo kameros.

Policijos pareigūnai tikina, kad tai – puiki nusikalstamumo prevencijos priemonė. Rajono vadovai žada kameras įrengti ir seniūnijose.

Ukmergės rajono policijos komisariato vadovas Saulius Kazlauskas pasakojo, kad stebėjimo sistema Ukmergėje pradėta diegti 2016 metais. Dabar mieste yra 92 vaizdo stebėjimo kameros.

Dauguma iš jų – sankryžose, parkuose, įvažiavimuose ir išvažiavimuose iš miesto. Pasak komisariato vadovo, jų nauda neįkainojama. „Tai – papildomas žaidėjas mūsų komandoje. Pirmiausiai nauda – prevencinė, gyventojų saugumo jausmo didinimas. Turinčiuosius piktų kėslų jos įpareigoja elgtis teisėtai“, – sako S. Kazlauskas.

Pasak jo, kamerų nauda ypač pasijuto karantino metu, kai kontaktai yra apriboti. Miesto pulsą tuomet pareigūnai gali justi nuotoliniu būdu.

Sako, kad nesant vaizdo kamerų, kai kuriuos Ukmergėje įvykdytus nusikaltimus būtų tekę labai ilgai aiškintis. Tarp tokių nusikaltimų – nepilnamečių grupės vykdytos vagystės, automobilių nuvarymai.

Arba kitas pavyzdys – piniginės vagystė viename prekybos centre. Ją užfiksavo to centro vaizdo stebėjimo kameros, tačiau jų kokybė buvo labai prasta. Įtariamąjį pavyko nustatyti kitų kamerų, esančių gatvėse, filmuota medžiaga.

Vaizdo stebėjimo kameros padeda atpažinti nemažai kelių eismo taisyklių pažeidėjų. Tarp jų – kalbančių mobiliaisiais telefonais, neprisisegusių saugos diržų.

Karantino metu nustatomi veidų kaukių nedėvintys ar besibūriuojantys asmenys.

Dėl vaizdo kamerų pernai pavyko išaiškinti ir rezonansinius nusikaltimus – asmens nužudymą, plėšimą, atvirą vagystę. Taip pat – pasikėsinimą išžaginti.

Vaizdo stebėjimo monitoriai yra policijos komisariate. Kas vyksta mieste, galima stebėti realiu laiku, o prireikus – peržiūrėti įrašus.

Anot S. Kazlausko, mieste yra dar 50 vaizdo stebėjimo kamerų, kurios priklauso privatiems asmenims bei įmonėms. Prireikus jomis taip pat gali pasinaudoti policijos pareigūnai.

Policijos komisariato vadovas pažymi, kad nusikalstamų veikų išaiškinamumas didėja. Pernai buvo išaiškinta 90 proc. nusikalstamų veikų.

Vaizdo kamerų įrengimu Ukmergėje rūpinasi rajono savivaldybė.

Savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas sako, kad siekiant padidinti gyventojų saugumą, užtikrinti viešąją tvarką bei užkirsti kelią nusikalstamumui, vaizdo kameros montuojamos tose vietose, kur fiksuojama daugiausia nusikalstamų veikų bei administracinių teisės pažeidimų. Tarp tokių erdvių – pagrindinės miesto centro gatvės.

Pasak direktoriaus, daugiau kaip prieš ketverius metus, kai buvo pradėtos diegti vaizdo kameros, Ukmergė tapo pirmu šalies miestu, kuriame eksploatuojamos naujausios Švedijoje gamintos sferinės kameros. „Tai – tarsi penkios kameros vienoje. Keturios iš jų užtikrina vaizdą aplinkui, o vidurinė gali būti nukreipiama į bet kurį objektą. Visos kameros valdomos iš vieno centro, jos sukasi aplink savo ašį ir leidžia stebėti aplinką 360 laipsnių kampu bet kokiomis oro sąlygomis, ištisą parą, geba vaizdą priartinti šimtais kartų, filmuoti keliasdešimties metrų atstumu net aklinoje tamsoje. Jomis pavyksta ne tik matyti, bet ir atpažinti, identifikuoti asmenis ar objektus. Kamerų užfiksuoti vaizdo įrašai yra saugomi kelis mėnesius“, – pasakojo D. Varnas.

Pasak direktoriaus, savivaldybės siekis – vaizdo stebėjimo kameras įrengti ir kaimo seniūnijose.

Priminė, kad 2018 metais vaizdo stebėjimo kameros Ukmergėje buvo pradėtos naudoti atliekų tvarkymo taisyklių pažeidėjams nustatyti. Apie 97  proc. šių pažeidėjų išaiškinami būtent tokiu būdu.

Paskaičiuota, kad per trejus pastaruosius metus iš viso vaizdo kameromis buvo nustatyta daugiau kaip 200 atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimų. 140 pažeidėjų buvo nubausti.

Taip pat išaiškinta daug techninių eismo įvykių.

Kaltininkus, kurie jų metu sugadina savivaldybės turtą, vaizdo stebėjimo kameromis nustato Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus darbuotojai, kitus – rajono policijos pareigūnai.

Per pastaruosius kelerius metus iš viso įvyko 97 eismo įvykiai, kurių metu nukentėjo savivaldybės turtas, o žala siekė 41 043 Eur.  Didžiąją šios sumos dalį pavyko išieškoti.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

+4 # Pastebejimas 2021-02-26 11:44
Dariau Varnai atsibusk is ziemos miego ir pagalvok kaip Ukmerge gali buti saugiausias miestas kai policija nieko netiria, zmones eina raso pareiskimus del vagysciu yra rasiusiu po 5 kartus, taciau policija nieko nepadeda, net neimanoma pasidometi ar zada tirti kazka. Zmones gyvenantys malku, bugeniu, pavario gatvese dar vadinamam smeliu rajone nuolat kviecia policija del greicio virsijimo huliganisko vairavimo, taciau policija niekad neatvyksta patys gyventojai pradejo gaudyt bmw automobilius ir lupt vairuotojus uz lakstymus, tai ar cia yra normalu? Toliau geliu rajonas alyvu gatve kiek kartu gyventojai yra iseja is namu ir sveite akmenis i lakstunus? Policijai irgi vienodai rodo jie tik atvaziuos kai kazkas uzmus kazka
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # Pranas 2021-02-26 11:45
Jusu kameros del siuksliu taisykliu pazeideju atsisuko 180 laipsniu pries jus. Ukmerges rajono kaimuose buvo sumazeja siukslintoju oro terseju, taciau pastacius kameras ir pradejus bausti zmones vel visi viska daro atvirksciai. Pateiksiu viena pavyzdi su vienu kaimu, taigi yra toks Aidas Dutkus kuris pradejo rasineti baudas uz salia konteineriu paliekamas stambiagabarites atliekas, gyventojams tai igryso ir jau nuo rudens senus baldus kurena arba kiemuose arba nakti krosnyse, dazyti pagaliai ar lentos taip pat sueina peciun, siferis i pakeles griovius, dar kiti smulkina siferi ir uzpylineja esancias duobes ant kelio, statybines atliekas dar vadinama gruza iskasa su traktorium griovi ir suvercia viska ties ta vieta kur eina kelias. Su visom sitom problemom skambinome i seniunija ir ispasakojome bedas taciau konkretaus patarimo neisgirdome tik apgailestavimus kad savivaldybe taip elgiasi.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+2 # Pranas 2021-02-26 11:46
Tesinys. Skambinome i savivaldybe taciau ten isgirdome kad uz tokius reikalus gresia didziules baudos ir gyventojams turi buti paaiskinta apie tai ir atliekas prasom vezti i gerseniskiu gatve. Taigi gryztam i realybe kuris kaimo zmogus rysis sumoketi maziausiai 30 euru uz senu baldu ar atlieku isvezima kai uz tuos pinigus iseina maziausiai 20 bambaliu alaus ar geri 4 litrai naminukes?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+3 # Isvada 2021-02-26 11:47
Ar niekas nepastebejo kad visos Ukmerges miesto ir rajono problemos susijusios su keliu zenklinimu, sviesoforais, atlieku isvezimu, rusiavimu yra susija su vienu asmeniu ir tai yra is policijos ismestas Aidas Dutkus kuris kazkieno pagalba prisiglaude savivaldybeje. Kai nebuvo sito asmens savivaldybeje nebuvo gaunami skundai, nebuvo tiek daug neapykantos siai miesto valdziai, paskaiciuokite kiek buvo nepatenkinamu straipsniu internetiniuose portaluose. Isvada viena reikia mesti Aida Dutku gatven tegu eina jis gatviu sluot, sis asmuo net nevertas dirbti savivaldybeje
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # Valode 2021-02-26 12:07
Ir kas is tu kameru jai policija taiko dvejopus standartus Ukmerges zmonem vienus baudzia o kitu kurie turi nelieciamybes statusa ne. Nusipirkau as automobili is amerikos. jis buvo man pristatytas i Ukmerge su tikrais amerikietiskais valstybiniais numeriais, pazymiu kad tikrais bet ne is gariunu! Suremontavus automobili vaziavau i servisa Optima13 kauno gatvej, atvaziavus i aikstele iskart prisistate policija ir israse man bauda uz amerikietiskus numerius, kad su tokiais numeriais eksploatuot masinos negalima ir kad turiu vezti su tralu. Paklausiau policijos kodel kitu nebaudziat juk pilnas miestas su amerikietiskais numeriais tai gavau atsakyma kad ne tavo reikalas.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # Valode 2021-02-26 12:08
Tesinys. Yra tokios bendroves UAB Autora ir UAB Mindara kurios vykdo versla dariaus ir gireno g 7 buvusiam varzgaliu servise. UAB Autora direktorius organizuoja automobiliu pirkima ir gabenima is amerikos o UAB Mindara juos remontuoja ir eksportuoja i Vokietija. Minetu imoniu direktoriai suremontave automobilius juos varo i UAB Aljuva arba i UAB Optima13 servisus atlikti vaziuokles ekspertizes. Kaip bebutu keista paemus 2017-2020 metus jie vare i servisus simtus automobiliu uzsideja amerikietiskus numerius, buvo atveju kai prasilenkia su policija taciau jie kazkaip nematydavo ju. Uzmirsau pamineti kad UAB Autora direktorius yra buvusio keliu policijos virsininko sunus. Taigi kyla klausimas kodel mineti direktoriai turi nelieciamybes statusa?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # Valode 2021-02-26 12:09
Tesinys. Ponas komisaras Kazlauskas yra naujas zmogus Ukmergej ir apie nelieciamuosius turbut nieko nezino, tai siulau ponui Kazlauskui kuris giriasi miesto kameromis paziureti 2019-2020 metu pavasario vasaros metu laikotarpiu irasus kuriuose yra matoma dariaus ir gireno gatve ypac sankryza su vilniaus gatve ir garantuoju kad pamatysit daug automobiliu isvaziuojanciu su amerikietiskais numeriais is dariaus ir gireno 7 ir tikrai pasitaikys begale atveju kai tie patys amerikietiski valstybiai numeriai bus pastebeti ant daugelio automobiliu. Pagal galiojancius istatymus tai administraciniai nusizengimai yra 2 metai senatis tai galesit remiantis vaizdo irasais israsyti desimtys tukstanciu euru baudu tik abejoju ar isdrysit paliesti sita grietinele
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+5 # Ar tikrai 2021-02-26 12:14
Isaiskinta 90% nusikalstamu veiku - grynas melas, policija meluoja! Tegu paaiskina ka jie skaito nusikalstama veika ir ka jie tiria. Kur dingsta duomenys apie netiriamus nusikaltimus arba isvis atsisakoma priimti pareiskima nuteikinejant zmones kad jus nieko nepasieksit?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # Tai 2021-02-26 15:02
Atkatą gaut gerai ... o kameros - dar geriau, uztikrina jo gavymą, saltynio saugumą!!!!!
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų