Veprių malūną papuošė lėtojo turizmo skatinimo projekto plenero darbai

Daugiau nei prieš metus Ukmergės rajono VVG kartu su Alytaus ir Tauragės rajonų VVG pradėjo įgyvendinti teritorinio bendradarbiavimo projektą turizmo srityje „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“.

Projektui artėjant į pabaigą, Pagramantyje (Tauragės r.), Nemunaityje (Alytaus r.) bei Vepriuose (Ukmergės r.) buvo suorganizuoti plenerai ir baigiamieji renginiai. Plenerų metu buvo sukurti kūriniai, kurie suteikė miesteliams jaukumo ir pagyvino turistų lankomas vietas. Pagramančio miestelyje (Tauragės r.) menininkai savo kūrybines idėjas realizavo Pagramančio „Meilės take“, Nemunaičio miestelį (Alytaus r.) papuošė medžio skulptūromis ir pintomis stebulėmis, Veprių miestelyje (Ukmergės r.) savo darbais pagyvino seną Veprių malūną.

Birželio 1–4 dienomis Tauragėje Ukmergę atstovavo menininkai Jolita Šlepetienė, Aušra Bartkutė-Deviatnikova bei Vaidas Žvirblis. Šių menininkų darbai papuošė Pagramančio miestelio pakraštyje „Meilės akmens“ link vedantį taką. Menininkas Vaidas Žvirblis sukūrė ir ant upelio akmens „pasodino“ žavingą zuikio skulptūrą. Jolita Šlepetienė iš vytelių sukūrė ir medžiuose „apgyvendino“ būrį beždžionėlių, Aušra Bartkutė-Deviatnikova baltiškais raštais ištapė medinius tako fragmentus, medžių kamienus.

Į plenerą birželio 15–18 d. Alytuje iš Ukmergės vyko skulptorius Viktoras Žentelis, floristė Stasė Aldona Maskoliūnienė bei kultūros darbuotoja Rasa Laskauskienė. Nemunaičio miestelį papuošė Viktoro Žentelio skulptūra žuvis-kalmaras. Stasė Aldona Maskoliūnienė ir Rasa Laskauskienė nupynė stebules Nemunaičio Joninių šventei.

Plenero Vepriuose metu, birželio 29–liepos 2 d., ant UAB „Likmerė“ padovanotų medžio plokščių menininkai nutapė Veprius simbolizuojančius kūrinius, vėliau ištapytomis medžio plokštėmis buvo uždengti Veprių malūno langai. Šis meninis sprendimas Veprių miestelį ne tik pavers patrauklesniu turistams, bet ir padės apsaugoti yrantį malūno pastatą.

Plenero temą „Veprių istorijos atspindžiai“ pasiūlė vepriškis, jau daug metų savo kūriniais gražinantis Veprių miestelį, skulptorius Viktoras Žentelis. Plenero dalyviai su malonumu įsitraukė į šios idėjos realizavimą, o kūrybinių darbų įkvėpimu tapo turtinga Veprių miestelio istorija ir Veprių krašto muziejuje saugomi eksponatai.

Laisvieji menininkai iš Alytaus Ingrida ir Arūnas Vaitkai ant plokščių nutapė su Veprių krašto istorija susijusias asmenybes – malūnininką, kalvį, mokytoją. Tauragės rajono atstovės, dailės mokytojos Vida Karbauskienė ir Jurgita Navickienė sukūrė darbus tautinių raštų motyvais. Ukmergės meno mokyklos ir Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos dailės mokytoja Jolita Šlepetienė savo darbuose įamžino dalelę Veprių krašto istorijos, o Aušra Bartkutė-Deviatnikova savo darbuose atskleidė gamtos grožį. Veprių malūną papuošė ir paties plenero idėjos autoriaus skulptoriaus Viktoro Žentelio piešiniai-komiksai, kuriuose galima atpažinti Veprių miestelio žmones.

Liepos 2 d. Vepriuose vyko projekto „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“ baigiamasis renginys. Renginyje dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, jo pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas ir jo pavaduotoja Dalė Steponavičienė, projekto ir plenerų dalyviai, Alytaus ir Ukmergės VVG atstovai, Veprių bendruomenės nariai bei kiti svečiai.

Renginio moderatorė Lina Baublienė supažindino su Lietuvoje pirmuosius žingsnius žengiančiu lėtuoju turizmu, pristatė šio pilotinio projekto „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“ dalyvius – lėtojo turizmo paslaugų teikėjus bei parodė projekto metu apie juos sukurtus vaizdo siužetus.

Jei neturėjote galimybės sudalyvauti renginyje, kviečiame aplankyti Veprius ir atrasti naujus miestelį puošiančius kūrinius!

Projektas „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“ pradėtas įgyvendinti 2020 metų kovo mėnesį.  Rengiant teritorinio bendradarbiavimo projektą turizmo srityje „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“, Ukmergės rajono VVG kartu su Alytaus ir Tauragės rajonų VVG ieškojo sąsajų, kurios galėtų apjungti ne tik 3 skirtingus rajonus – Ukmergės, Alytaus ir Tauragės, bet ir 3 skirtingus regionus – Aukštaitiją, Dzūkiją bei Žemaitiją. Kiekviename rajone buvo pasirinkta po vieną seniūniją, turinčią daugiausia potencialo turizmo srityje: Ukmergėje – Veprių sen., Alytuje – Nemunaičio sen., Tauragėje – Mažonų sen. Šios seniūnijos išsiskiria nuostabia gamta, unikaliu kraštovaizdžiu, kultūros paveldo objektais, įdomiais žmonėmis, turinčiais ką parodyti ir ką papasakoti. Projekto metu sukurta verslo strategija, suburti lėtojo turizmo paslaugų teikėjai, jiems vestas mokymų ciklas, trijose seniūnijose suorganizuoti plenerai bei baigiamieji renginiai.

Dėkojame projekto partneriams, projekto dalyviams, rėmėjams, svečiams, Ukmergės rajono savivaldybės administracijai, o ypatingai – menininkams, kurie padovanojo dalelę savęs Veprių kraštui.

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti www.letasturizmas.lt.

Projektas „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“ finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonę „LEADER“, veiklos sritį „VVG bendradarbiavimo projektų rengimas ir įgyvendinimas“.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų