URJOSAS informacija URJOSAS informacija

Ukmergės rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ (URJOSAS) vykdydami Jaunimo reikalų departamento (JRD) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) finansuojamą projektą „Nezombėk visus metus“, kurį koofinansuoja Ukmergės rajono savivaldybė, o projekto partneriai: Sveikatingumo studija „Balansas“ ir VšĮ Jaunimo ir laisvalaikio centras, rugsėjo 27 dieną surengė Ukmergės rajono kaimyninių savivaldybių jaunimo reikalų tarybų (SRJT) konferenciją.

Nuotolinėje konferencijoje susitiko net 8 savivaldybių jaunimo reikalų tarybų atstovai bei administracijų jaunimo reikalų koordinatoriai (Ukmergės, Anykščių, Kėdainių, Jonavos, Utenos, Molėtų ir Širvintų rajonų bei Panevėžio miesto). Konferenciją pradėjo URJOSAS pirmininkas Simonas Kalesnykas pasveikindamas ir pristatydamas konferencijos programą. Konferencijos dalyvius pasveikino Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) pirmininkas Lukas Kornelijus Vaičiakas – džiaugėsi konferencijos programa ir ateityje palinkėjo susitikti gyvai bei padiskutuoti su visais aktualiais jaunimo politikos klausimais. Ukmergės rajono jaunimo reikalų tarybos vardu sveikinimą tarė jos narė Ukmergės rajono savivaldybės Mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė ir padėkojo organizatoriams už tokio renginio kūrimą Ukmergėje.

Konferencijos programą pradėjo LiJOT politinio proceso koordinatorius T. M. Ramanauskas su pranešimu – „Kelias nuo savivaldybių jaunimo reikalų tarybų iki Lietuvos Respublikos Seimo“. Toliau tęsė JRD prie SADM Nacionalinės jaunimo politikos skyriaus vyriausioji specialistė L. Jasionytė, kuri tarsi papildė ankstesnį pranešimą ir pristatė jaunimo politikos Lietuvoje situaciją ir galimybes. Išskirtiniu URJOSAS kvietimu, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis Stalas“ tarybos narė I. Marcinkutė pasidalijo patirtimi iš Klaipėdos miesto su pranešimu – „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė“. Šio pranešimo metu konferencijos dalyviai susipažino su 9 Europos jaunimo sostinės platformomis, strateginėmis iniciatyvomis. Visuomenininkė, jaunimo politikos ekspertė V. Gailiūtė diskutavo su konferencijos dalyviais tema „Kodėl jauni žmonės (ne)dalyvauja politikoje?“ Lektorė pristatė ne tik aktualias rinkimų aktyvumo, politinio dalyvavimo Lietuvoje tendencijas, bet ir pristatė Vote16, Elect21 iniciatyvas, t. y. kas yra daroma ar ką dar būtų galima daryti šiuo aktualiu klausimu. O Ukmergės VšĮ Jaunimo laisvalaikio centro direktorė D. Pranskevičienė su konferencijos dalyviais pasidalijo Ukmergės geruoju praktiniu pavyzdžiu apie įkurtą atvirą jaunimo erdvę Ukmergėje tema – „Mama, aš „Name“ (AJE Ukmergėje)“.

URJOSAS dėkoja visiems konferencijos dalyviams, pranešėjams ir svečiams. Tikimės, kad tokio pobūdžio konferencijos – susitikimai – padeda ugdyti SJRT narių individualias ir grupines kompetencijas, kelia motyvaciją ir norą veikti dėl mūsų visų ateities ir gyvenimo kokybės gerinimo.

žs. Nr. 718

Paveikslėlių galerija

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų