Spausdinti šį puslapį

Dėl kaimynės šuns bijo išeiti net į lauką

Į redakciją paskambinusi Antakalnio III kaime gyvenanti moteris pasakojo, kad ji ir šeimos nariai patiria nuolatinį stresą dėl kaimynės šuns.

Didžiulis šuo prieš kelias dienas apkandžiojo tame pačiame kaime gyvenantį moters žentą. Žaizda kojoje sunkiai gyja. Be to, dabar tenka vakcinuotis nuo pasiutligės.

Moteris pasakojo, kad tai jau ne pirmas atvejis, kai kaimynės šuo apkandžioja žmones. Šių metų pradžioje buvo sukandžiotas jos sutuoktinis. Dėl įvykio buvo kreiptasi į policiją. Tačiau, ar kaimynei buvo skirta bauda, nežino.

Po to įvykio kaimynė esą kurį laiką savo šuns nepaleisdavo. Nors pati ir buvo labai pikta, savo augintinį bandė tvirtai laikyti už pavadžio. Bet paskui atsipalaidavo.

Išvedusi šunį į lauką, ji paeina keliasdešimt metrų už namo ir jį paleidžia. Be antsnukio bėgiojantis šuo baugina visus gyventojus. Didžiulį stresą patiria vaikai.

Sukandžiotas moters žentas praėjusią savaitę dėl šio įvykio kreipėsi į policiją. Pareigūnai aiškinasi įvykį. Moteris mano, kad kaimynei bus skirta bauda. Tačiau abejoja, ar tai padės. 

Į mūsų redakciją paskambinusi moteris tikisi, kad yra kažkokių priemonių sutramdyti pažeidėją. Juk didžiulį stresą dėl to patiria visi gyventojai ir visa jų šeima. Norint kitiems išeiti į daugiabučio kiemą, tenka akylai stebėti, ar tik nėra kaimynės su savo augintiniu.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistė Asta Krogertienė informavo, kad dėl Antakalnio III kaimo gyventojo, kurį apkandžiojo šuo, Ukmergės rajono policijos komisariate pradėta administracinė teisena pagal Administracinių nusižengimų kodekso 346 str. 

Jame kalbama apie Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą.

Šio straipsnio 4 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 300 iki 550 eurų.

Policijos duomenimis, sausio mėnesį minėta gyventoja dėl šuns nepriežiūros gavo įspėjimą – tąsyk piniginė bauda nebuvo skirta.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistė taip pat paaiškino, kad protokolą dėl pažeidimo surašo Ukmergės PK tyrėjai. Tuomet administracinė byla siunčiama į Vilniaus apskrities VPK Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyrių, kuris ją išnagrinėja ir skiria baudą.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)