Spausdinti šį puslapį

Vepriuose įrengtos rodyklės į lankytinus objektus

Veprių lankytojams pažinti apylinkes padės rodyklės į lankytinus objektus. Veprių lankytojams pažinti apylinkes padės rodyklės į lankytinus objektus.

Nuo šiol keliautojams Vepriuose susiorientuoti padės naujos informacinės rodyklės.

Jos įrengtos bendruomenės iniciatyva. Rodykles pagamino Vepriuose gyvenantis skulptorius Viktoras Žentelis.

Bendruomenės pirmininkė Aldona Medonienė papasakojo, kad rodyklės įrengtos įgyvendinus etninės kultūros globos programos projektą „Padėkime atrasti Veprius“.

Bendruomenė pastebėjo, kad, populiarėjant turizmui, vis daugiau svečių atvyksta į Veprių miestelį, tačiau jiems kyla problemų, ieškant lankytinų objektų, kurių Veprių seniūnijoje išties gausu. Tiesiog trūko informacinių ir nukreipiamųjų ženklų į lankytinus objektus. „Be to, ir jaunoji vepriškių karta domisi krašto kultūriniu paveldu, propaguoja sveiką gyvenimo būdą, daug keliauja pėsčiomis, dviračiais ir pasigenda nuorodų į vertingus kultūrinius objektus“, – sakė A. Medonienė.

Bendruomenė, siekdama populiarinti savo miestelį ir suteikti informacijos į Veprius atvykstantiems turistams, kurie nori susipažinti su šio krašto unikalumu bei kultūros objektais, inicijavo projektą, kurį pateikė rajono savivaldybės administracijai, bendruomenių rėmimo fondui.

Vietovėje jau buvo įrengta keletas medinių nuorodų į Veprių piliakalnį, tad nutarta laikytis tos pačios stilistikos ir tęsti tradiciją. Projekto metu skulptorius V. Žentelis sukūrė aštuoniolika medinių nuorodų į įvairius lankytinus objektus, nurodant kryptį ir atstumą. „Jos ir informuoja, ir puošia mūsų miestelį“, – sakė A. Medonienė.

Naujos nuorodos įrengtos šią žiemą. Jos atsirado trijose vietose – Šventosios gatvėje, Amžių sandūros parke bei Šventosios ir Pušyno gatvių sankryžoje, netoli skulptūros „Žirgas“. „Tikimės, kad rodyklės į lankytinus objektus daugeliui padės lengviau atrasti Veprius, atkreips pravažiuojančiųjų dėmesį, kad Veprių krašte yra ką pamatyti“, – kalbėjo bendruomenės pirmininkė.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)