Spausdinti šį puslapį

Pavadinimas atrodo gėdingas

Nuotekų gatvės gyventoja prašė redakcijos užtarimo, keičiant jų gatvės pavadinimą.

Sako, kad dabar daug kalbama apie P. Cvirkos gatvės pavadinimo keitimą.

Bet ar ne baisesnis yra Nuotekų pavadinimas?

„Kai reikia pasakyti, kokioje gatvėje gyvenu, būna gėda. Ypač kai kalbu ne su ukmergiškiais. Nes pas mus atrodo, kad normalus, bet kitų miestų gyventojai stebisi, kaip jis gali būti toks baisus, juk nuotekos – tai, kas išpilta iš tualeto. „Turim šūdo pavadinimą – gėda“, –  piktinosi moteris.

Tačiau žodyne nurodoma, kad nuotekos nebūtinai reiškia tai, apie ką kalba mūsų skaitytoja. Nuotekos įvardijamos kaip namų ūkyje ar gamyboje vartotas, gamyboje atsiradęs nereikalingas arba teritorijos paviršiumi, stogais tekėjęs lietaus, polaidžio, gatvių plovimo vanduo.

Kad būtų tiksliau, būtinas paaiškinimas, kokios yra nuotekos.

Pavyzdžiui, buitinės nuotekos – iš virtuvių, prausyklų, skalbyklų, vonių, tualetų ir panašių vietų nutekantis vanduo, paviršinės nuotekos – į gruntą nesusigėręs kritulių vanduo, nuo žemės, pastatų išorinio paviršiaus ar sniego tirpsmo vanduo, lietaus nuotekos – po gausaus lietaus žemės, statinių paviršiumi tekantis vanduo.

Srutinės nuotekos. Jei taip vadintųsi gatvė Ukmergėje, tokiu atveju mūsų skaitytoja būtų teisi, sakydama, kad pavadinimas yra gėdingas.

Priminsime, kad Ukmergėje esančiai gatvei Nuotekų pavadinimas greičiausiai suteiktas dėl tame krašte esančio Nuotekų kaimo.

Šio Lyduokių seniūnijos kaimo vakarinėje dalyje yra Šventosios ichtiologinis draustinis. Kalbininkai teigia, kad pavadinimas yra fiziografinės (gamtos) kilmės. Kilęs iš žodžio „nuotekai“, kas reiškia nutekėjimas, nubėgimas. Senovėje šis žodis reiškė „vandens nutekėjimą nuo kalvos“.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)