Elektros tiekėją pasirinkę vartotojai sulauks sąskaitų: kas keičiasi?

Nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkę vartotojai netrukus sulauks pirmųjų sąskaitų. Nors atsiskaitymo už elektrą tvarka iš esmės nekinta, visgi gyventojai raginami atkreipti dėmesį į kelis aspektus.

„Gyventojams perėjus nuo visuomeninio elektros tiekėjo prie nepriklausomo, keičiasi tik kliento kodas, visa kita mokėjimo tvarka lieka tokia pati. Svarbiausia, į ką turėtų atkreipti dėmesį vartotojai, rodmenų deklaravimo terminas bei sąskaitoje pateikiamos elektros energijos kainos dedamosios“, – komentuoja energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ atstovė Neringa Petrauskienė.

Nepriklausomo tiekėjo sąskaita apmokėjimui už einamąjį mėnesį bus pateikiama iki kito mėnesio 10-os dienos, o ją apmokėti reikia iki to mėnesio pabaigos. Pavyzdžiui, vartotojai, kuriems nepriklausomas tiekėjas elektrą pradeda tiekti nuo liepos 1 d., pirmą sąskaitą gaus rugpjūčio 8–10 d., o ją apmokėti turės iki rugpjūčio 31 d.

Elektrą iš nepriklausomo tiekėjo nuo liepos 1 d. gaunantys vartotojai suvartojimą deklaruoti turės iki liepos 31 d. Nedeklaravus rodmenų, vartotojas sąskaitą vis tiek gaus, tik ji bus apskaičiuota ne pagal realų, o pagal vidutinį suvartojimą, kuris gali neatitikti realybės, tad ir mokėti už elektrą gali tekti daugiau.

Deklaruoti reikia net ir nulinius rodmenis, jei kurį nors mėnesį elektros buvo visai nevartota. Kitas variantas tokiu atveju – pateikti prašymą elektros tiekėjui dėl laikino elektros energijos nenaudojimo, tuomet sąskaita nurodytam laikotarpiui nebus skaičiuojama.

Elektros mėnesio suvartojimą gyventojai, pasirinkę „Elektrum Lietuva“, gali deklaruoti prisijungę prie tiekėjo savitarnos svetainės arba paskambinę telefonu iki paskutinės mėnesio darbo dienos 20 val.

Elektros energijos kaina susideda iš valstybės reguliuojamos ir nereguliuojamos, arba laisvos rinkos, dalių, kurios visos vartotojui pateikiamos vienoje sąskaitoje. Nereguliuojama kainos dalis yra nepriklausomo tiekėjo taikoma kaina už elektros energijos tiekimą, kuri priklauso nuo vartotojo pasirinkto tarifo plano. Reguliuojama kainos dalis yra nustatyta Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos.

Nors daugelis sąskaitas jau apmoka naudodamiesi elektroninėmis ryšio priemonėmis, tačiau sau patogų variantą gali pasirinkti ir tie, kurie nori tą daryti fizinėse atsiskaitymo vietose.

Vartotojai sąskaitų apmokėjimui gali rinktis e. sąskaitą savo banko savitarnos portale, apmokėjimą interneto puslapyje „Viena sąskaita“, tiekėjo savitarnos sistemą ar neautorizuotą aplinką, taip pat mokėti bankiniu pavedimu, „Maxima“ kasose ar „Lietuvos pašto“ skyriuose.

„Ignitis“ atsiskaitymų valdymo skyriaus vadovė Agnė Žalienė taip pat primena, kad atsiskaitymo tvarka už nepriklausomą elektros tiekimą skiriasi nuo visuomeninio tiekimo tvarkos ir paaiškina, kaip ir kada atsiskaityti už suvartotą elektros energiją.

Prasidėjus nepriklausomam elektros energijos tiekimui, pirmąjį mėnesį už paslaugas atsiskaityti nereikia – tik deklaruoti skaitiklio rodmenis. Tai klientai gali atlikti iki paskutinės pirmojo nepriklausomo elektros energijos tiekimo mėnesio dienos. Sąskaitos už deklaruotus skaitiklio rodmenis sulauks iki kito mėnesio 10-os dienos. Gavę sąskaitą, klientai ją turės apmokėti iki einamojo (to paties) mėnesio pabaigos. Tuo pačiu galės deklaruoti skaitiklio rodmenis už einamąjį mėnesį. Jei klientas skaitiklio rodmenų nedeklaruos, sąskaitą gaus pagal suvartojimo vidurkį ar skaitiklio patikrinimo metu užfiksuotus rodmenis.

Pavyzdžiui, nepriklausomas elektros energijos tiekimas prasidėjo liepos 1 d., tai iki liepos 31 d. gyventojams būtina tik deklaruoti skaitiklio rodmenis. Tuomet už deklaruotus skaitiklio rodmenis sulaukti sąskaitos, kuri klientus pasieks iki rugpjūčio 10 d., ir ją apmokėti iki rugpjūčio pabaigos. Jei nutiks taip, kad klientas susimokės už suvartotą ir deklaruotą elektros energiją jau pirmąjį nepriklausomo tiekimo mėnesį – nieko tokio. Šią sumą „Ignitis“ įvertins pateikdami sąskaitą, o sumokėti pinigai niekur nedings.

Susimokėti už „Ignitis“ suteiktas paslaugas patogiausias ir greičiausias būdas – „Ignitis“ savitarna, o tie klientai, kurie nesinaudoja internetu, atsiskaityti už elektros energiją gali klientams įprastose įmokų surinkimo vietose.

Deklaruoti skaitiklio rodmenis taip pat patogiausia savitarnoje, o tie klientai, kurie nesinaudoja internetu, pirmąjį mėnesį deklaruoti skaitiklio rodmenis gali paskambinę telefonu 8 611 21802. Nuo antrojo nepriklausomo elektros energijos tiekimo mėnesio deklaruoti skaitiklio rodmenis bus galima ir įmokų surinkimo vietose, atsiskaitant už suvartotą elektros energiją.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų