Spausdinti šį puslapį

Šunų augintojai – be kultūros

Gedimino Nemunaičio nuotr. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Ukmergiškė Veronika sakė esanti pasipiktinusi keturkojus laikančiųjų elgesiu. Jos pastebėjimu, niekas šunų išmatų gatvėje nerenka. Tuo tarpu mikrorajonai kiek atšilus orams virsta tikrais „šūdynais“.

Mūsų skaitytojos įsitikinimu, šunų šeimininkai privalėtų būti apmokestinti. Esą jie visada deklaruoja, kad šuo – šeimos narys, tai tegul ir moka mokesčius kaip už šeimos narį.

Ukmergės miesto seniūnė Zita Pečiulienė patikino, kad šiuo metu nei šunų, nei kitų naminių gyvūnų laikytojai tikrai jokių mokesčių mokėti neprivalo. Gyvūnų registracija nėra būtina. Anksčiau gyvūnus registravo seniūnija, bet naudos iš to buvo labai nedaug, nes mažai atsirasdavo tokių pilietiškų ukmergiškių.

Tačiau Z. Pečiulienė priminė, kad visi į lauką šunis išvedantys keturkojų šeimininkai privalo laikytis rajono tarybos patvirtintų Gyvūnų laikymo taisyklių. O jose, be kita ko, skelbiama, kad, išvedus šunį pasivaikščioti, privalu surinkti jo ekskrementus.

Miesto seniūnė primena, kad rajono savivaldybės Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriuje dirba už taisyklių laikymąsi atsakingi žmonės, kurie turi teisę bausti administracine tvarka. Tokią teisę turi ir seniūnijos darbuotojai. Tačiau bėda ta, kad šunų ekskrementų nesurinkimą sunku įrodyti. Žmogų tiesiog reikia pričiupti nusižengimo vietoje. Juk vien tai, kad šuo vedžiojamas, dar nėra nusižengimas.

Seniūnė ragino ir pačius gyventojus būti atsakingus, pilietiškus, gal net nufotografuoti taisyklių nesilaikantį šuns šeimininką. Esant reikalui šį faktą dar ir paliudyti.

Kita vertus, gal reiktų pirmiausia stengtis apeliuoti į šunų augintojų sąžinę, dažniau priminti jiems savo pareigą bei mokytis iš tvarkingų kolegų.

Nors pastaraisiais metais viešai ši problema keliama dažnai, aiškaus teigiamo šunų augintojų elgsenos postūmio seniūnė nepastebi. Jos manymu, tikrai neatrodo, kad keturkojų šeimininkai tapo kultūringesni.

Kaip patį geriausią pavyzdį Ukmergės miesto seniūnė pateikia netoli policijos komisariato neseniai įrengtą populiaria jau tapusią šunų vedžiojimo aikštelę. „Ten visada švaru ir tvarkinga, ten renkasi tikri, kultūringi, vieningai tvarkos besilaikantys šunų šeimininkai“, – sako Z. Pečiulienė.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)