Spausdinti šį puslapį

Visą žiemą „šildo“ lauką

Redakcijoje sulaukėme skambučio iš Jaunimo gatvės 58-o daugiabučio namo. Skambinęs vyriškis papasakojo, kad šio namo gyventojai sulaukė naujo kaimyno, prieš kurį laiką čia įsigijusio butą. Kartu, bėdojo skaitytojas, sulaukta ir rūpesčių.

„Nusipirkęs butą pradėjo daryti remontą. Tačiau naujojo šeimininko dažnai ten turbūt nebūna, nes mes jo nesusitinkam. Dabar tame bute – nuolat palikti praverti langai. Net ir šiuo metu. Butas – trečiame aukšte, jame praviri virtuvės, kiti langai. Taip yra nuo rudens“, – teigė žmogus.

Visa tai, anot jo, atrodo ne tik keistai, bet ir neleistina: „Negana to, kad dabar mūsų name – skersvėjai, tai dar ir „šildom“ lauką per šalčius, papildomai mokam už į orą paleistą šilumą. Kas mums atlygins nuostolius?“

Gyventojas kreipėsi į daugiabutį administruojantį Ukmergės butų ūkį. „Lyg ir sakė, kad pasirūpins, bet taip ir liko. Argi ne jie turėtų ko nors imtis? Juk mokam butų ūkiui už namo techninę priežiūrą“, – piktinosi jis.

Kodėl kaimynai patys nemėgina spręsti problemos ir kalbėtis su naujuoju gyventoju? Žmogus tikina, kad paprasčiausiai jo nematantys.

„Jei langas yra atidarytas, šilumos suvartojimas iš tiesų yra didesnis. Tame name, man rodos, nėra daviklių, ten šilumos kiekis dalijamas pagal kvadratūrą“, – sakė Ukmergės butų ūkio direktorius Giedrius Pocius.

„Gyventojo abejonė dėl prarandamos šilumos šiek tiek pagrįsta, tik nežinau, kiek konkrečiai tai iškelia kainą, – neslėpė jis. – Ar dėl to daroma nuostolių ir kokių, gali nustatyti tik specialistai, kurie turėtų paskaičiuoti ir įvertinti. O mūsų įmonė prižiūri bendrąsias namo konstrukcijas. Langas šiuo atveju yra buto šeimininko rūpestis.“

Direktorius mano, kad patiems gyventojams išeitų išsiaiškinti ne piktuoju: „Žmogus turi teisę atsiverti langą, tačiau jei nutinka ir tokių situacijų – tarp kaimynų turi būti sutarimas. Reikia kalbėtis, kitaip niekas neišsispręs.“ Jo paties, teigė pašnekovas, informacija apie tokius šio namo gyventojų rūpesčius nepasiekė.

Sako, kad ir apie panašius atvejus Ukmergėje neteko girdėti: „Būna kitokių priežasčių, dėl kurių vieni kitus skundžia. Tačiau kaimynai tarpusavy susišneka, ir iki mūsų tie skundai neateina.“

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)