Spausdinti šį puslapį

Seka ukmergiškių pavyzdžiu

Pernai du Ukmergės vaikų darželiai pirmieji šalyje perėjo prie ekologiško vaikų maitinimo. Šiemet ir Kauno rajone, Garliavoje, atsirado ekologiškas darželis.

Įstaigos, siekiančios gauti šią paramą, įsipareigoja per paramos laikotarpį vaikų maitinimui įsigyti ne mažiau kaip 60 proc. pagal kokybės sistemas pagamintų produktų.

Kauniečiams dar kyla nemažai klausimų. Kaip seksis keisti valgiaraštį? Ar užteks asortimento ir paramos lėšų?

Ukmergės darželių vadovės yra sakiusios, kad pradžioje iškilo techninių maisto gamybos, viešųjų pirkimų organizavimo, produktų tiekimo klausimų, prireikė specialistų konsultacijų. Tačiau padėjo rajono savivaldybė, tėvai, stengėsi visas darbuotojų kolektyvas – ir darželiai su iššūkiais sėkmingai susidorojo.

VšĮ „Ekoagros“ šių rajonų visiems vaikučiams, lankantiems darželius, padovanojo po knygutę apie ekologiją. Tikimasi, kad apie puspenkto tūkstančio darželinukų ir jų tėvelių daugiau sužinos apie ekologiškus produktus.

Šiuo metu „Ekoagros“ remdamasi užsienio šalių, daugiausia Danijos, pavyzdžiu rengia supaprastintų viešojo maitinimo ekologiškais produktais taisyklių projektą ir pateiks jį Žemės ūkio ministerijai. Tikslas – kad ne tik darželiuose, bet ir mokyklose, ligoninėse, kavinėse, restoranuose ir kitose viešojo maitinimo įstaigose atsirastų daugiau ekologiškų produktų. 

Pasak „Ekoagros“ kokybės vadovo Tomo Demikio, per pastaruosius penkiasdešimt metų į maistą imta dėti net keli tūkstančiai naujų cheminių priedų – kad produkto išvaizda, spalva ir kvapas būtų nepriekaištingi, kad lėčiau gestų. Tačiau tokios medžiagos yra svetimos mūsų organizmui, neretai ir kenksmingos.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)