Spausdinti šį puslapį

Kai kurios gyventojų grupės suvartoja per mažai seleno

Dažnai klausiame savęs, ar su maistu gauname pakankamą kiekį gyvybiškai svarbių medžiagų.

Naujausiame britų tyrime atkreipiamas dėmesys į faktą, kad pakankamą kiekį seleno su maistu gauti sudėtinga.

Tyrimo duomenys parodė, kad vegetarai ir veganai turėtų ypač pasirūpinti suvartoti pakankamą seleno kiekį. Nors yra daugybė priežasčių valgyti daugiau augalinio maisto, tokio tipo mityba gali nulemti tam tikrų maisto medžiagų trūkumą.

Daugeliui žmonių suvartoti pakankamą mikroelemento seleno kiekį gali būti išties sudėtinga. Taip yra dėl to, kad Europoje žemės ūkiui naudojamose dirvose paprastai trūksta seleno, taigi, javai jo nepasisavina iš dirvožemio. Kadangi seleno trūksta dirvoje, jo nedaug ir javuose. Ūkininkai žino šią problemą, todėl gyvulių pašarus papildo selenu.

Žmonės seleno gauna maistui vartodami žuvį ir vėžiagyvius. Vis dėlto vėžiagyviuose aptinkamas gyvsidabris izoliuoja seleną, todėl mažiau jo lieka gyvybiškai svarbiems seleno baltymams suformuoti.

Tyrime analizuotas 62 moterų seleno suvartojimas. Moterys buvo suskirstytos į tris beveik vienodo dydžio grupes: visavalgių, vegetarių ir veganių.

Visavalgės moterys tyrimo metu vidutiniškai suvartodavo 41,9 mikrogramo seleno, vegetarės – 38,7 mikrogramo, o veganės 24,7 mikrogramo.

Vadinasi, sveikai ir įvairiai besimaitinančios moterys vidutiniškai suvartoja pernelyg mažai seleno; vos keletas jų pasiekė rekomenduojamą dienos normą. Veganių grupėje nė viena moteris net nepriartėjo prie rekomenduojamos normos.

Augalinė mityba yra sveika ir draugiška aplinkai, tačiau, jei gyvulinių produktų suvartojate labai mažai arba nevartojate visai, gali būti racionalu vartoti papildus. „Bio-Selenium + Zinc“ yra augalinis papildas, kurio sudėtyje gausu naudingų antioksidantų. Šio produkto seleno šaltinis yra patentuotos seleno mielės, kurių biologinis įsisavinimas – net 88,7 proc.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)