Spausdinti šį puslapį

Gripo vakcinos siuntos Ukmergėje dar tik laukiama

Valstybinė ligonių kasa skelbia, kad dviem savaitėm anksčiau nei planuota Lietuvą pasiekė antroji iš trijų šio sezono gripo vakcinos siuntų – 100 tūkst. dozių. Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis įsigyti skiepai skirti rizikos grupės asmenims.

Tačiau Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Gitana Čepienė sako, kad jų įstaigos vakcinos dar nepasiekė. Tikimasi jos sulaukti kitą savaitę.

Bet ir sulaukus visi norintieji pasiskiepyti vis tiek negalės. Norinčiųjų gerokai daugiau, nei yra skiepų.   

Mokama vakcina, pasak vyriausiosios gydytojos, pasiskiepyti jų įstaigoje nebus galimybės.

Valstybinės ligonių kasos pranešime skelbiama, kad 100 tūkst. gripo vakcinos dozių šią savaitę pradėtos dalyti šalies gydymo įstaigoms.

Pirmoji gripo skiepų siunta – 108 tūkst. dozių – Lietuvą pasiekė rugsėjo pabaigoje ir jau buvo išskiepyta.

Rengdamasi šių metų gripo sezonui, kurį dar labiau apsunkina koronaviruso plitimas, VLK iš viso nupirko beveik 245 tūkst. keturvalentės gripo vakcinos dozių (45 proc. daugiau nei pernai).

Tam iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) prireikė daugiau nei 2,3 mln. eurų. Trečioji gripo vakcinos siunta – 37 tūkst. dozių – šalies gydymo įstaigas turėtų pasiekti gruodžio viduryje.

PSDF lėšomis apmokama gripo vakcina skirta tiems asmenims, kurie turi teisę būti skiepijami nemokamai.

Šiuo metu Lietuvoje nemokamai nuo gripo skiepijami vyresni nei 65-erių metų žmonės ir bet kurio amžiaus sergantieji lėtinėmis ligomis (onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ir kt.), nėščios moterys, taip pat gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose bei medicinos darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiais žmonėmis. Kaip jau ne kartą skelbta, šiemet dėl suprantamų priežasčių vakcinavimo prioritetas teikiamas medicinos darbuotojams.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)