Spausdinti šį puslapį

Ukmergės garbės piliečio ženklą atsiėmė dukra

R. Janickas apdovanojimą įteikė J. Veselkos dukrai Daliai. Gedimino Nemunaičio nuotr. R. Janickas apdovanojimą įteikė J. Veselkos dukrai Daliai. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Ukmergė turi dar vieną garbės pilietį. Miesto šventės metu rajono meras Rolandas Janickas iškilmingai paskelbė – šeštuoju Ukmergės garbės piliečiu po mirties išrinktas kraštietis, ilgametis Seimo narys Julius Veselka.

Šeštadienio rytą vykusiame iškilmingame Ukmergės rajono tarybos posėdyje  buvo nagrinėtas vienintelis klausimas – dėl garbės piliečio vardo suteikimo.

Posėdyje dalyvavo rajono tarybos nariai, į Miesto šventę atvykusių užsienio delegacijų atstovai, Seimo nariai.

Posėdžio metu pagerbta iškili J. Veselkos asmenybė.

Šį asmenį jo paties žodžiais iš J. Veselkos knygos pristatė Senamiesčio pagrindinės mokyklos direktorė Audra Uselienė.

Apie kraštietį kalbėjo jį gerai pažinoję ukmergiškiai ir svečiai: Seimo nariai Kazys Grybauskas, Naglis Puteikis, politikas Juozas Imbrasas, ukmergiškis Mindaugas Tamošiūnas, tarybos narys Juozas Varžgalys.

Gražią kalbą apie a. a. tėvą pasakė jo dukra teisininkė Dalia Vinklerė.

 „Žmonės jo ne tik nepamiršo, bet ir suteikė šį garbingą vardą“, – kalbėjo viešnia, raginusi tikėti savimi ir savo galimybėmis bei kurti savo krašto gerovę, apie kurią svajojo J. Veselka.

Ji pasirašė Garbės piliečio knygoje ir atsiėmė šia proga teikiamą ženklą.

Ukmergės garbės pilietis renkamas nuo 2011 metų.

Šį titulą pelnė Alfonsas Bernotas, Zigmas Zinkevičius, Vygaudas Ušackas,  Jūratė Martinkutė, Jonas Žentelis.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)